Tlučhořovic rodinka

Tlučhořovic rodinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65131/tluchorovic-rodinka-65131.jpg 3 11 11

Literární přepracování nekonečného rozhlasového seriálu dvojice herců Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse, který si svým specifickým humorem získal srdce mnoha posluchačů. Seriál, původně nazvaný Rodinka, byl poprvé vysílán dnes již neexistujícím rádiem Golem v roce 1991. Jedná se o situační mikrokomedie, které jsou založeny na improvizaci autorské dvojice. Jsou jakousi sondou do duše českého národa po roce 1989.... celý text

Kendykenndy
18.01.2022 2 z 5

Koupila jsem jako audioknihu, protože jsem čekala co z toho bude. Po další půl hodině jsem pochopila, že nic, že jsou to jen situačky a kdo viděl v TeleTele Kopečkovi, toho tam nemá moc co pobavit a překvapit. Alespoň už vím odkud Suchánek a Genzer čerpali inspiraci.

Kri-kri
03.08.2017 1 z 5

Rozhlasový seriál Tlučhořovi (neboli dříve Rodinka či Tlučhořovic rodinka) mám velmi rád, ovšem tohle knižní zpracování se absolutně nepovedlo. Snažil jsem se tím prolouskat, ale kniha není vůbec čtivá a skoro bych se odvážil i říct, že je sepsána velmi fušersky. Nevadilo by mi ani tak, že jsou mnohé reálie pozměněny a že v knize přibyla babička, ale ten amatérský styl, jakým je kniha napsána, to se prostě nedá číst. Celá se skládá v podstatě z krátkých jednoduchých vět popř. jen slovosledů "Páťa řekne, Růžena řekne" a pak už to jede jen v přímé řeči. A pokud by se někdo domníval, že jsem zaujat, neboť nedokážu vstřebat rozhlasový seriál v knižní formě, tak se mýlí. Velmi povedené a čtivé jsou tři knihy o Tlučhořových od Kláry Gočárové, popisující prvních 48 dílů seriálu.

honza.gal
19.11.2015 1 z 5

Tlučhořáky mám rád. Tahle knížka je ale tak bídná jako její obal.

Adria Orici
24.02.2014 5 z 5

Nemám dočteno, jsem cca v půlce. Nerozumím nízkému hodnocení. Tlučhořáci mě provázejí od doby kdy se začali vysílat na rádiu Golem. Ano lepší je slyšet, případně vidět na jevišti. Mám všechny knižní podoby seriálu + originální MC vydané Golemem. Zpátky ke knížce. Některé příběhy znám téměř slovo od slova. Některé jsou dobře změněné, propojené. Neočekával jsem že to bude skvěle sedět. Rozhodně se dobře bavím. Knižka mě dokázala na chvíli odnést od starostí.... . Od toho máme humor a Jirku s Oldou ;).

DennisMoore
26.09.2013 3 z 5

Kouzlo rozhlasového originálu se v jistém smyslu podařilo zachovat, nicméně v ději je nacpána řada zbytečných věcí, které už z hlav Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse nepochází a působí tak nějak křečovitě. Tlučhořáky je nejlépe slyšet, případně vidět na jevišti.

Jan Kašpar
česká, 1950 - 2022