Dceřina kletba

Dceřina kletba
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527783/bmid_dcerina-kletba-65708ac4b49c8.jpg 4 465 465

Starý zločin si žádá nové oběti. Od autorky hitu Vodník. Poručík Tomáš Vyskočil má velký problém. Je blonďatý, rafinovaný a odhodlaný pořádně mu zavařit. Zatímco se Tomášovo manželství ocitá v ohrožení, je uprostřed Příbrami nalezen těžce podchlazený opilec, který po pár hodinách v nemocnici umírá. Taková smrt by kriminálku mohla nechat v klidu, kdyby se ovšem dotyčný nedávno nezmínil, že mu někdo usiluje o život. A tak se Tomáš s kolegou Honzou Richterem pouštějí do vyšetřování zločinu, po jehož vyřešení nikdo netouží.... celý text

LucieT
04.07.2024 2 z 5

Moc nerozumím zdejšímu nadšení. Kniha mě od počátku nechytla, vyšetřovatelé (Tomáš x Honza) se mi neustále pletli, stejně jako obě holky (Linda x Julie). Celé mi to přišlo takové jalové, nezábavné a ani vyšetřování nemělo žádný spád. Měla jsem v plánu přečíst si i Vodníka, ale upouštím od toho.

Liss93
02.07.2024 4 z 5

Solidní detektivka. Čeština je krásný jazyk, ale čeští autoři mají tendence psát v poetických souvětích, která jsou v kriminálkách zbytečná a zdržující. Případ jako takový je velmi zajímavý, jen je škoda, že není uvedeno, že jde o součást série, přečetla bych si nejdřív předcházejících díl, pak by mi dávaly smysl drobné náznaky v tomto díle. Ale (zatím) hodnotím rozhodně kladně.

petrarka72
30.06.2024 4 z 5

Mrazivé - což se hodí v těchto horkých dnech. Odhalení pachatelé ok, vyšetřovatelé zaměnitelní.

Kanimůra2
29.06.2024 5 z 5

a mám další oblíbenou českou spisovatelku. Bravo. Za mě plných 5*

ClaireW
26.06.2024 3 z 5

Česká detektivka, žádnej krvák. Zas tak mě to nebavilo i když hodnocení jsou tady vysoká. Musím ale uznat, že pachatele jsem nečekala.

babystar
24.06.2024 5 z 5

Výborná česká detektivka o lži, která vyústí ve vraždu. Smrt údajného opilce rozpoutá vyšetřování odhalující lidské charaktery i "kostlivce ve skříni". Opět jsem nad četbou probděla noc, ale stálo to za to. Doporučuji a hned se vrhu na Vodníka.

katka.oo
23.06.2024 5 z 5

Výborná česká detektivka, velmi čtivý příběh, české prostředí bez zbytečných krváků, sympatická ústřední dvojice vyšetřovatelů, vřele doporučím s plným počtem 5* a budu se těšit na další případ s Tomášem a Honzou.

Val
19.06.2024 5 z 5

Moje třetí kniha od autorky a troufám si říct, že rozhodně nejlepší.
Uvěřitelné, bez potoků krve a vrazdících maniaků. Sympatická ústřední dvojice vyšetřovatelů mě baví.
Už se těším na další :-)

simaja
19.06.2024 audiokniha 5 z 5

Poslouchala jsem audioknížku, kterou namluvil výborný Martin Hruška. Příběh byl napínavý a pachatel mě překvapil, takže pro mě detektivka jak má být.

rumova_kulicka
19.06.2024 5 z 5

Skvělá česká detektivka!

Abikk
18.06.2024 audiokniha 4 z 5

Výborná česká detektivka. Moc hezky se poslouchala. Trochu jsem kroutila očima nad linkou Tomáše a manželky, protože se to dalo vysvětlit bez těch brikulí :o)

Han-nah
12.06.2024 5 z 5

Tomáš a Honza, sympatičtí vyšetřovatelé, které, včetně jejich partnerek, jsem si již oblíbila ve Vodníkovi. Krásně propracovaná česká detektivka z okolí Příbrami, děj opět s mnoha postavami je dobře propracován a nechybí tu ženský náboj. A že tam těch žen je a každá jiná. Jak si se vším ti dva poradí , ať v soukromí nebo při vyšetřování. Zavařit jiným umí i dvě mladé dívky Linda a Julie a jak mohou druhým účelově škodit. Sobectví, rafinovanost a propracovanost, na což doplatí i Tomáš se svou ženou Zuzkou. Uvěří mu manželka a odpustí? Honza se snaží zjistit důvod náhlého úmrtí svého kamaráda. Byl zaměstnancem firmy, která pracovala s olovem. Má to souvislost s jeho úmrtím?
Každá tajemství vyplavou na povrch. Vždy na to někdo doplatí.
Věta "Zůstaneš sama". Žasla jsem, čeho byl ten blonďatý satan Julie schopen. A zase další , která zůstane se svým tajemstvím.
Autorce přeji další skvělé nápady pro další knihy.

Marci70
11.06.2024 5 z 5

Knížka se mi líbila.. Určitě si přečtu i další knihy od této autorky..

borupet
10.06.2024 4 z 5

Příjemná detektivka z českého prostředí se sympatickou dvojicí vyšetřovatelů Tomášem a Honzou. Dobře vymyšlená zápletka, nenásilné, čtivé. Ráda si přečtu další pokračování, jestli bude....

Misabi
07.06.2024 4 z 5

Příliš mnoho postav, trochu jsem se občas ztrácela. Zajímavý příběh. Rozuzlení jsem odhadla dopředu. Nicméně velmi kvalitní a příjemná detektivka bez velkého násilí.

Luňajda
05.06.2024 4 z 5

Slušná detektivka, ne že bych se od ní nemohla odtrhnout, ale příběh to byl zajímavý. Jen u této autorky mám vždy trochu problém s množstvím postav a tím jmen a příjmení (a tahle Eva nebo Martin to je zase kdo?), ale celkově hodnotím kladně, ze série zatím asi nejlepší

Alena1957
04.06.2024 5 z 5

Opět senzační detektivka, nedalo se od ní odtrhnout.

krevetka79
03.06.2024 5 z 5

Další vyšetřování dvojice Tomáše a Honzy z pera české spisovatelky.
Už u epilogu jsem měla husí kůži.
Příběh velmi uvěřitelný , skvěle zpracovaný.
Nešlo se odtrhnout až do samého konce.
Už se těším na další případ.

Dajine
01.06.2024 2 z 5

Opravdu je potřeba dělat z OSPOD naprosto nekompetentní a neschopné lidi? Kdykoliv se v jakékoliv české knize objeví tato profese, tak přesně tak je popisována. Trochu nuda.

VendulaB
31.05.2024 5 z 5

Velmi dobrá česká detektivka, příjemně a rychle se čte, neobsahuje zbytečně brutální násilí, vše je uvěřitelné, rozhodně stojí za přečtení.

české detektivky a krimi Příbramsko Příbram

Tereza Bartošová