Dceřina kletba

Dceřina kletba
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527783/bmid_dcerina-kletba-65708ac4b49c8.jpg 4 465 465

Starý zločin si žádá nové oběti. Od autorky hitu Vodník. Poručík Tomáš Vyskočil má velký problém. Je blonďatý, rafinovaný a odhodlaný pořádně mu zavařit. Zatímco se Tomášovo manželství ocitá v ohrožení, je uprostřed Příbrami nalezen těžce podchlazený opilec, který po pár hodinách v nemocnici umírá. Taková smrt by kriminálku mohla nechat v klidu, kdyby se ovšem dotyčný nedávno nezmínil, že mu někdo usiluje o život. A tak se Tomáš s kolegou Honzou Richterem pouštějí do vyšetřování zločinu, po jehož vyřešení nikdo netouží.... celý text

Jane2016
01.02.2024 5 z 5

Tereza Bartošová, velmi talentovaná autorka, se kterou se, myslím, nesetkáváte poprvé. Minulý rok ji vyšla výborná detektivka s názvem „Vodník“. Obálku této knihy vídám na zdi svých sociálních sítí až do dnešních dnů. Proto, když jsem se dozvěděla, že letos vychází nová detektivka s názvem „Dceřina kletba“, musela jsem si ji nutně přečíst!

A knížka je stejně skvělá jako „Vodník“. Napínavá, zamotaná a Vy jako čtenář nestíháte obracet stránky. Než se nadějete, jste u poslední kapitoly a vnitřně smutníte nad tím, že se příběh chýlí ke konci. Co musím ocenit je opět akčnost příběhu a skvostný konec. Často se mi u detektivek stává, že si úplně přesně (či vůbec) nepamatuju, jak příběh dopadl, ale věřím, že konec Dceřiny kletby si budu pamatovat velmi dlouho. Velmi originální závěr!

Jsem zvědavá s čím nás autorka překvapí příště. Pokud se koukám správně, tak ještě v tomto roce by měla vyjít kniha „Když andělé dřímají“!

EvikU.
01.02.2024 5 z 5

Detektivní román z Příbrami. Tomáš a Honza, sympatický policejní vyšetřovatelé, kteří začnou vyšetřovat úmrtí malého muže v parku, který se 3 dny zpátky svěřoval svému známému policistovi. Na policii už ale nestihl přijít. Matěj tak přichází s prosbou více to prošetřit, protože Radek Robin nebyl ochlasta a umřel na selhání organismu s velkým procentem alkoholu v krvi.

Přes kamarádku, Honzovu přítelkyni Emu se dozvídají víc. Protože měl obavy o svůj život, jde tělo na pitvu a rozjíždí se vyšetřování, které je zavede k firmě, kde Radek pracoval. Zároveň je tam ale i několik dalších linek.

Tomáš má problémy i v osobním životě. Na jednom večírku potká mladou potvoru Julii a Lindu. Julie si vydíráním náhodných fotek přivydělává ke škole. Linda ji fotí. A pak je tu ještě bývalá závodní doktorka Pokorná, která měla na starosti zaměstnance firmy, kde Radek, zemřelý pracoval. Jeho bratr Martin a bývalá přítelkyně Dana.

Moc se mi líbilo psaní příběhu. Postupně vše navazovalo, mátlo, bylo jasný jak to bude. Jenže autorka si s tím opravdu krásně prohrála, že to bylo nakonec vše úplně jinak a dokonalý. Styl psaní, postavy, prostředí. Vše krásně pospojované, čtivé, poučné. Například tím, co všechno si dokáží někteří lidi zjistit z internetu a použít proti Vám.

Marně hledám něco, co bych vytkla, ale nic nemám. Skvělá detektivka. Děkuji a tleskám.

nela3812
01.02.2024 4 z 5

Za reading copy děkuji @albatrosmedia @motto_redakce

Příběhem jsem byla pohlcena od samého začátku. Napínavé, zamotané a opravdu skvěle promyšlené. Klobouk dolů za tento skvělý příběh. S @vendy.dnes.cte
jsme se shodly na tom, že promyšlené takové zápletky by chtělo při nejmenším ocení!

Autorka rozjíždí 2 dějové linky, které spolu na první pohled nesouvisí, ale velmi často se protínají. Až do samého konce jsem nevěřila, že by mohlo dojít k jejich spojení a zvlášť takovým způsobem. Bylo to naprosto geniální! O šokujícím konci ani nemluvím. Po dočtení jsem doslova několik minut seděla s otevřou pusou a zírala na knihu.

Pokud se do knihy pustíte, slibuji vám, že vás pohltí hned od první strany. Takto detailní vyšetřování jsem v krimi dlouho neviděla. Líbilo se mi, že to bylo "nahoru - dolů" a úspěch na ně nečíhal za každým rohem. Další plus za hmatatelnost důkazů a za to, že detektivové nestavěli svoje závěry na pouhých teoriích. Vše je detailně popsáno, vysvětleno a propojeno.

Malé mínus za množství postav. Na můj vkus jich bylo opravdu hodně, což naznačuje i zamotanost a propojenost celého příběhu. Bohužel jsem s tím ale dost bojovala a některé postavy mi tam příliš navíc - nemusela bych mít u nich takový detail, když se objeví jen jednou. Jinak bych však výběr těch hlavních postav mohla jen a jen vychválit - charakterově rozdílné a dokonale tajemné.

Knížku opravdu moc doporučuji. Vychází už 1.2.2024 u nakladatelství @motto_redakce.

PS: do příběhu se můžete pustit i pokud jste nečetli Vodníka.Nehrozí ani sebemenší spoiler.

Hodnocení: 4,5/5

české detektivky a krimi Příbramsko Příbram