Toskánská hraběnka
Dinah Jefferies
Jedna válka. Dvě ženy. Podaří se jim zachránit ty, které milují? Poklidný život hraběnky Sofie di Corsi ve středověkém sídle mezi olivovými háji Toskánska poznamená válka a v roce 1943 nečekaný příchod německých vojáků. Mladá žena sympatizuje s odbojem a zoufale se snaží pomoci svým přátelům ve vesnici. Své úsilí tají před manželem Lorenzem, který se strachuje o bezpečnost rodiny. Když do vesnice přijede Američanka italského původu Maxine, aby pomohla odboji, obě ženy uzavřou nelehké spojenectví. Zanedlouho se ocitnou zapleteni do nebezpečné hry s nacisty, z nichž každá se snaží zachránit ty, které miluje... Konec války je už na dohled, ale v malebných toskánských kopcích mezi olivovníky stále číhá smrt…... celý text
Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: 2022 , VíkendOriginální název:
The Tuscan Contessa, 2020
více info...
Přidat komentář
Válečných knih už jsem četla víc a takhle mi přišla slabší. Možná je to tím, že autorka děj rozdělila do osudů, byť z velké části společných, dvou hlavních hrdinek a zároveň chtěla přiblížit dění v Itálii za války. Bohužel se tak příběh ztrácel, byť postava Sofie a láska k jejímu manželovi to zvlášť na začátku a na konci pocitově držela. Romantiku představuje i italské prostředí. Narážka na Florencii a Wolfa (Dívka č. 37).
Toskánská hraběnka je o odvážných ženách,které bojují tak jak ženy umějí ve válečných dobách.Je to krásný příběh,autorka je mojí oblíbená,už mám od ní přečtené všechny knížky,snad bude brzy další.
Trochu jsem se bála další válečné knihy, ale ten byl moc krásný příběh, napínavý a hezky napsaný. Knihy autorky mám moc ráda, ta mě taky nezklamala .. nemohla, když Toskánsko a Florencii miluji.
Krásný čtenářský zážitek.Mam paní spisovatelka zařízenou mezi své oblíbené.Tento příběh mi připomněl příběhy paní Harmel.Velmi pěkné.
Toskánská hraběnka je krásně napsaný, napínavý válečný román pro ženy, který v tom současném nepřeberném množství jiných by měl zaujmout. Mně se moc líbil.
Příběh se odehrává v nádherně vykresleném prostředí Toskánska, okupovaném Němci. Hrdinkami jsou mladá hraběnka Sofie a Američanka italského původu Maxine, které spojí nejen nečekané přátelství, ale i osobní statečnost, útrapy války, ztráty a hlavně pomoc druhým v těch nejtěžších dobách okupace. Ten kontrast poklidné toskanské malebné vesničky a válečných krutostí se povedl autorce vylíčit velmi barvitě.
Trošku jsem se v začátku obávala, jestli to nebude další tuctový válečný příběh pro ženy, ne, nebyl! Přečtěte si...
Hraběnka Sophie di Corsi a mladá Američanka italského původu Maxine, to jsou dvě hlavní hrdinky tohoto úchvatného příběhu lásky i přátelství uprostřed nelítostné války.
Děj románu se odehrává v překrásném prostředí Toskánska, mezi olivovými háji a cypřiši. Sophie i Maxine se ve snaze ochránit svou rodinu a přátele zapletou s nacisty a já napětím na konci příběhu ani nedýchala ! Styl Dinah Jefferies mi už dávněji připomíná romány mé oblíbené Lucindy Riley, jejich knihy jsou překrásné.
Ano, Toskánská hraběnka byl jedinečný čtenářský zážitek !!!
Štítky knihy
Toskánsko romantika malajská literatura
Autorovy další knížky
2016 | Plantážníkova žena |
2017 | Krámek s hedvábím |
2020 | Safírová vdova |
2018 | Než nastanou deště |
2021 | Zmizelá sestra |
Hezký příběh