Třetí přístav

Třetí přístav
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536298/bmid_treti-pristav-66191b5556417.jpg 5 349 349

Kočár do neznáma série

Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Stefanie a Hermína, dvě sestry, které musely po Francouzské revoluci uprchnout ze země, se marně pokoušely najít azyl u příbuzných v Itálii. Jejich nelehká pouť Evropou končí na malém panství v Čechách, odkud pocházel jejich pradědeček. Ani tady však situace není idylická. Sestrám znesnadňuje život nejen neznalost jazyka, ale především zpřetrhané rodinné svazky a nevyřešené majetkové poměry. K tomu, aby našly nový domov, je třeba mnohem víc než pouhá dobrá vůle... celý text

Janis97
14.01.2018 5 z 5

Čtivé,napínavé,moc krásně napsané :)

perpe2a
14.07.2017 5 z 5

Ještě o chloupek lepší, než první díl. Jsem nadšená, čte se rychle, má to spád. Hned se vrhám na třetí díl.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

Akneris
19.06.2017 5 z 5

Opět moc pěkná knížka, čtená jedním dechem.

Kachorra
20.05.2017 5 z 5

Toto je případ knihy, která mě nejspíš přiměje k tomu, abych více vyhledávala knihy současných českých spisovatelů. Paní Körnerová píše tak, že člověk knihu odloží, až když opravdu musí.

maru3342
18.04.2017 5 z 5

Ještě lepší než první díl! Obě knihy přečteny za pár dní a nyní hurá do další. Miluju tuhle sérii. :)

Januletta
16.01.2017 5 z 5

Báječná. Rozhodně mě nezklamala ;-)

Vlastina67
29.08.2016 3 z 5

Opět příjemné letní čtení - líbí se mi zasazení do českých reálií. Jak píše někdo níže - takové spíš pohádkové, ale hezky se to čte.

mariva
29.03.2016 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se se stejnou chutí pustila do pokračování a autorka opět nezklamala. Děj je zajímavě propojen se skutečnými historickými událostmi, nechybí láska, prostě výborné historické romány.

Marika Vanova
03.09.2015 5 z 5

Konečně jsem se dostala ke druhému dílu a moc se mi líbil.

TaLu
21.07.2015 5 z 5

Čtivé, dobrodružství i romantika.
Hlavní postavy často vystaveny situacím, ve kterých musí sebrat všechnu sílu a udržet si přesvědčení, že život je přes všechny překážky velkým darem.
Doporučuji celou sérii.

Sobotikova
31.12.2014 5 z 5

Moc hezké čtení, jen se teď už nemůžu dočkat třetího dílu.

flycat
28.10.2014 5 z 5

Pěkné čtení,takové spíš pohádkové než historické,ale ani to nevadí .....

Prateri
06.10.2014 5 z 5

Moc pěkné počteníčko. Ten konec mi přímo nabízí pokračování, už se těším :-)

janach
29.09.2014 5 z 5

Parádní oddychovka - na dovolenou nebo naopak na dlouhé zimní večery u krbu, nebo alespoň u hřejícího radiátoru.

Antoaneta
18.08.2014 4 z 5

Bezva oddechové čteníčko- romantika,láska,nečekané zvraty a náhody-prostě taková pohodová kniha na letní dovolenkový večer super.

Dadula118
28.07.2014 4 z 5

uáááááá zase musím čekat na další díl.Paní autorko,doufám,že ho brzo napíšete..............

Pet007
16.07.2014 5 z 5

Kniha nejspíš nemá poskytnout hluboký umělecký zážitek, ale přečetla jsem ji jedním dechem, doufám v pokračování a to mluví za vše.

orinka3
11.07.2014 4 z 5

Navazuje na Kočár do neznáma, protivenství, romantika, láska a opět otevřený konec s náznakem dalších milostných komplikací. Dobré čtení na dovolenou nebo před spaním. Na mě je těch zvratů a náhod sice trošku moc, ale uznávám, že do takového románu á la Angelika se dobře hodí.

VladkaBU
04.07.2014 5 z 5

... tak jsem se na knížku těšila a když jsem ji měla, tak se mi zase nechtělo číst. Ale začala jsem. Krásný příběh, pokračování osudů Hermíny a Stefanie, stejně čtivé jako Kočár do neznáma. Podle konce to vypadá, že by mohl být další díl, nevím....