Kočár do neznáma přehled

Kočár do neznáma https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164638/bmid_kocar-do-neznama-164638.jpg 4 461 461

Kočár do neznáma série

Příběh z konce 18. a začátku 19. století. Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Vojska pochodují napříč Evropou, stará šlechta je na útěku. Na nejistou cestu se vydávají i dvě sestry, které s nepatrným doprovodem musely narychlo opustit domov a teď hledají útočiště u příbuzných po celé Evropě. Nejprve zamíří do Itálie, ale rozbouřená doba je vyžene i z tohoto azylu. Musejí dál, staré rodinné spory a nové politické intriky jim však znemožňují najít dočasný domov na místech, která dobře znají. Jejich poslední nadějí se proto stávají vzdálení, zcela neznámí příbuzní a zámek kdesi v Čechách?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kočár do neznáma. Přihlašte se a napište ho.

seabook04
21.05.2024 4 z 5

Jsem velice mile překvapena!

Hana Marie Körnerová je součástí mého srdíčka především díky sérii Pán Hor a stand alone knihy Heřmánkové údolí. Postupně mám v plánu číst její celou tvorbu, protože prostě a jednoduše patří talentované autory. Její styl psaní je nejen čtivý, ale velice příjemně plyne a zároveň Vám předává dávku emocí, vědomostí a zkušeností.

Od této série jsem ale naprosto upřímně očekávala spíše harlekýnkový příběh s pořádnou dávkou "vznešené erotiky", ale opět jsem si jednou namlela pusinku :D

Teď vážně - to, jakým stylem autorka kombinuje historii, akční děj, rodinné drama, lehkou romantiku (erotiku tady opravdu nenajdete, do kolen zde půjdete maximálně z polibku na hřbet ručky a pokud budete trpěliví, tak dokonce i na rty :O) a tehdejší morálku + charaktery postav. Příběhu nic nechybí, ani nic nepřebývá a jelikož jsem knihu poslouchala jako audio, musím neskutečně ocenit hlas a přednes Dagmar Čárové - za mě zatím nejlepší přednes, se kterým jsem se v mé audioknihy éře potkala (a to jsem hodně náročná, stačí malý detail, kterého si všimnu a irituje mě to potom celý poslech).

První díl byl rozhodně rozjezdem celé ságy a neskutečně se těším na to, co přinesou knihy další. Již ze zkušenosti vím, že autorka se jak s postavami, tak emocemi čtenáře moc nepáře, takže NĚCO nás rozhodně čeká a nebudu lhát... o trošku víc jiskření mezi hlavními hrdiny taky uvítám :D

Audiokniha, 3,5/5*

Ira13
15.05.2024 4 z 5

Moc pěkný příběh. Kdysi jsem četla Pána hor, ktery mě tenkrát uchvatil a tento román se nese v podobném duchu. Pro mě je to odpočinková kniha a ihned se pouštím do 2.dílu.

brunettlibrary
11.05.2024 3 z 5

Jak jsme již u autorky zvyklí, i tato kniha se odehrává v minulosti (tentokrát za Velké francouzské revoluce). Příběh je napsaný hezky, i když bych tři díly série dala do jednoho rozsáhlejšího. Já mám historii ráda. Hlavní postavy, ženy, se musí potýkat s přízní a nepřízní osudu. Jejich postavy a jejich charaktery mi byly sympatické i přes svou rozdílnost a nijak mi nevadily. Kniha neurazí, ale ani neohromí. Ovšem pokud hledáte příjemnou četbu nenáročného příběhu, tohle je přesně pro vás.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kočár do neznáma v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech5x