Den Trifidů

Den Trifidů
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29814/bmid_den-trifidu-65e21d39a5a1f.jpg 5 5653 5653

Trifidi série

Román o tom, jak neznámý meteorický roj způsobí u většiny pozemšťanů slepotu a jak toho využijí průmyslové rostliny „trifidi“, které náhle vyvinou zcela nečekané vlastnosti a zaútočí na lidi, má v sobě dostatek prvků neobvyklosti, aby čtenáře přitahoval. Zároveň mu však nechybí onen welsovský obecný pohled na život a jeho reálné jádro, které z fantastického příběhu činí podobenství o skutečném ohrožení přírody člověkem a člověka přírodou. 23-034-72... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Mladá fronta

The Day of the Triffids , 1951

Margherita_N
25.05.2020 5 z 5

Tahle kniha ve vás zanechá zneklidňující pocit - jak jsem si mohla doteď myslet, že lidé jsou se svou rozumovou a technickou vyspělostí předurčeni vládnout zemi napořád? Trifidi jsou velmi působivý postapokalyptický příběh, nemůžu nic vytknout. Kam se hrabou všechny chodící mrtvoly a natahované zfilmované služebnice. Jakmile rostlinky zachrastí listy a vyzývavě se postaví před váš plot, jde z toho pořádná hrůza.

kokrokr
22.05.2020 4 z 5

Výborné postapo sci-fi. Tenhle žánr mám rád a mohu jen doporučit.

Skawin
21.05.2020 5 z 5

Posloucháno jako audio kniha - namluvil Jiří Zavřel. Od té doby, co jsem slyšela knihy namluvené panem Zavřelem jim dávám přednost. Jeho hlas posouvá dojem z příběhu na vyšší stupeň. Den trifidů je další z knih typu co by se mohlo stát, když se budeme cítit neomezenými a neohrozitelnými vládci planety. A to mě baví. Bavila mě i tato kniha...

Katka244
20.05.2020 5 z 5

Zajímavá knížka, která se dostala na pořadí ke čtení zrovna v této zajímavé době.
Autor na to, kdy knížku napsal, myslel opravdu nadčasově, jsem ráda, že jsem si ji v klidu vychutnala.

vrgulnik
17.05.2020 5 z 5

Mám rád tento žánr a Trifidi jsou jeho klasika.

Dolik13
04.05.2020 3 z 5

Musím jít bohužel proti davu. Kniha mě zklamala. Může to být tím, že jsme podle zdejšího hodnocení měl přehnaná očekávání, nebo, že jsem poslouchal audioknihu z roku 1977. Úvod knihy mě dost zaujal, nicméně postupně se kniha udávala tempem, které se mi příliš nezamlouvalo. Nejdříve byly některé pasáže příliš zdlouhavé a pak se linka zase posouvala až příliš rychlým tempem. Na svou dobu to byl určitě unikát, ale pro mě je to spíše průměr.

Disease
04.05.2020 5 z 5

Koukám, že nejsem jediný, koho koronavirus dohnal k (již několikátému) přečtení :-)

Jo, je to klasika a i když není kdovíjak akční, je tu parádně popsané chování lidí v nestandardní situaci.

Mili115
02.05.2020 3 z 5

Četla jsem ji teď v době koronavirové podruhé a ani napodruhé nezklamala.

Jana92
28.04.2020 4 z 5

Tuto knizku jsem dostala jako darek,osobne bych si sci-fi nikdy nekoupila.Tim pro me bylo vetsi prekvapeni ze me dej uplne pohltil a cetl se jednim dechem.Nebylo tam zbytecne moc postav a knizka se nedala odlozit dokud jsem nezjistila jak to skoncilo..Pribeh mi necim silne pripominal dnesni neprijemnou situaci s Koronavirem,mozna i to prispelo k tomu,i presto ze je to sci-fi,me knizka nadchla a prijemne prekvapila :)

Allysa1985
28.04.2020 5 z 5

Přečteno znovu v období karantény a pořád stejně skvělé, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

alabra
26.04.2020 5 z 5

I mně se zdá tahle kniha něčím příhodná pro dnešní dobu karantén. Stačí málo, aby se náš bezpečný svět proměnil během krátké doby v něco doposud nemožného. I zde stojí charaktery lidí nad časem a událostmi. I druhá četba této knihy mě opět uchvátila.

zandu
24.04.2020 5 z 5

Zajímavá kniha. Opět jsem dala na doporučení a jsem za to ráda. Takové postapo scifi. Lidé přišli o zrak a průmyslové rostliny zmutovaly v monstra. A když si uvědomím, že to autor napsal před sedmdesáti lety...pane jo. Myslím, že v dnešní době není zas až tak nepředstavitelné, že by se něco takového opravdu stát mohlo. Určitě doporučuji.
"Připrav lidi o zrak a všechna naše převaha je tatam."
"Víš, nejotřesnější na tom je, když si uvědomíš, jak hladce jsme přišli o svět, který nám připadal tak bezpečný a zaručený."

Lenka4
23.04.2020 5 z 5

"Svět, který jsme tak dobře znali, přestal z ničeho nic existovat. Někteří z nás mají možná pocit, že je všemu konec. Není. Ale říkám vám na rovinu, že může být všemu konec - když my to dovolíme." Nadčasový varovný příběh.

vladka321
20.04.2020 5 z 5

Díky nynější situaci zavřených knihoven probírám svou vlastní knihovnu a opravdu s chutí jsem se již po několikáté začetla do této úžasné knihy. Je to lahůdka ve sci-fi žánru. Alespoň tedy pro mne - klasika, která nezklame a potěší.
Snad jen pro ty, jenž ještě neměli tu čest: "Nastal den trifidů. Budou to zároveň poslední dny lidí?"

Bezkyne9
26.03.2020 5 z 5

Post-apo sci-fi par excellence :) ... Kratky, ve skvelem tempu bezici pribeh, jez byl a bude nadcasovy. Myslela jsem si, jak si nesmlsnu na beckovem dilku minuleho stoleti, jak ja byla vyvedena z omylu :D ... Tato atmosfera zde zpocatku je, trifidi maji sve az humorne momenty :)... behem chvilicky mi vsak doslo, ze drzim v rukou mimoradne vypilovany, ctivy az mily a predevsim uderny pohled na lidske vztahy po konci sveta, jak ho zname. Na nasledovnem usporadani spolecnosti a vecne otazky smyslu zivota. Nesmirne me bavily dialogy hlavni postavy, at uz s ostatnimi hrdiny knihy, ci jeho vlastni vnitrni... Vsemi dvaceti knihu doporucuji, ani ocichat jsem ji nestihla, jak rychle do me zahucela :D ... jiste se k ni budu vracet.

rutto45
21.03.2020 5 z 5

Výborné scifi dielo, ktoré sa na nič nehrá a pritom vás prekvapí vo všetkých ohľadoch, a taktiež vás prinúti zamyslieť sa nad určitými vecami.

EmillyT
20.03.2020 5 z 5

Tuhle knížku prostě miluju. Četla jsem ji už mnohokrát a stále se k ní ráda vracím. Momentálně mi přišlo, že se skvěle hodí k současné situaci a celorepublikové karanténě. Příběh je od začátku velmi zajímavý a napínavý a po celou dobu si udržuje svižné tempo.

miker.90
17.03.2020 5 z 5

Můj první polibek se žánrem scifi (lepší pozdě než-li později). Kniha je svižná, lehce se čte, nesetkáváme se s velkým množstvím postav, přesto baví.

Knihu jsem četl v dobně vypuknutí korona viru, možná o to se mi zdála být ještě zajímavější...

SBH
14.03.2020 4 z 5

Klasické sci-fi. Míněno dokonalé. Překvapivá zápletka - rozhodně na rok vzniku. Překvapivě nadčasová. Spousta hlubokých myšlenek a zároveň vtipu. Hlavní hrdina byl kapku schématický, což ovšem jenom podtrhovalo nejednoznačnost zbývajících postav. Dialogy, kdy každý účastník obhajoval svou vizi, jsem si vyloženě užívala. Ne, akce tam moc není, rozhodně podle dnešních měřítek. Ale mrazivé momenty, ty ano - úplný začátek a potom dramatický závěr. Ale hlavní hrdina je na vině, že mě kniha prostě za srdce nevzala.

mirec88
06.03.2020 5 z 5

Skvelé sci-fi s veľmi rýchlym a odsýpajúcim dejom. Pecka.