Ukradené životy

Ukradené životy
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539308/bmid_ukradene-zivoty.jpg 4 718 718

Silniční dělník objeví ve výkopu tělo těhotné dívky. Téhož dne se u dveří inspektorky Lottie Parkerové objeví cizinka se synkem a prosí o pomoc při hledání ztracené přítelkyně. Když tentýž kopáč najde další mrtvolu, vyšetřovatelka musí mobilizovat veškeré síly a vypátrat, jak jsou tyto dvě oběti propojeny. Jenže záhy zmizí další dvě dívky… Ukradené životy jsou druhou knihou z celosvětově velmi úspěšné detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou, která se teď střetne s takovými zrůdnostmi, jako je obchod s bílým masem a lidskými orgány či sebepoškozování. Tento případ je tak snad ještě temnější než ten předchozí, který se u našich čtenářů a čtenářek setkal s velkým ohlasem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Radioservis

The Stolen Girls , 2017

Interpreti: Lukáš Hlavica

dencazrnu
31.08.2021 5 z 5

Opět skvělý a nadupaný díl, plný zvratů a nečekaných událostí. Ono už téma samo o sobě je dostatečně kruté, ale autorka tomu dodala grády. Místy jsem skoro nedýchala a opravdu některé krutosti je snad lepší, si ani nepředstavovat. Protože některá zvěrstva, která dokáže napáchat lidská ruka na jiné lidské bytosti je opravdu šílené! Postavy Lottie a Boyda mě baví a pořád čekám, co s nimi bude Snad jen Lottiina rodina už bude mít klid, ale uvidíme, jaký osud jim autorka nachystala. Takže teď už jen nádech, výdech a hurá do třetího dílu!!

ivca84
19.08.2021 4 z 5

zajimavé pokračování detektivní serie s Lotiie Parkerovou uz se tesim na další dily

ctenarkaEva
15.08.2021 3 z 5

Napínavý příběh, i když trochu překombinovaný. Popisy vražd byly dost drsné, místy jsem měla co dělat, abych pokračovala ve čtení. Téma je smutné a prolíná se celým příběhem.

Jiparis
08.07.2021 4 z 5

Téma uprchlíků, obchod s bílým masem a orgány. Dostatečně výbušná témata spolu s retrospektivními vzpomínkami na to, co se dělo v Kosovu , tvoří rámec vyšetřování zločinů. Empatická vyšetřovatelka Parkerová, která ale nemá tušení, čím se trápí její vlastní děti a Boyd, trpící odchodem manželky. Zvláště její role v druhé části mi připadala trochu přitažená za vlasy. Přes to vše je to napínavé čtení, i když konec mi přišel dost překombinovaný.

vikaa
28.06.2021 4 z 5

Nebyla to vůbec špatná detektivka. Líbilo se mi propojení s nedávnou válečnou minulostí v Kosovu, to dávalo obchodu s orgány a bílým masem patřičný smysl. Kousek před koncem příběh trochu ztrácel dech, ale celkově jsem byla spokojená. Přestože se jedná o druhou knihu v sérii, pro pochopení děje mi nijak nechybělo přečtení prvního dílu. A na rozdíl od některých členů diskuse já jsem ženskou detektivku uvítala... I s jejími rodinnými starostmi a radostmi a ženským pohledem na věc.

Evule *
21.06.2021 5 z 5

Napínavé, místy až děsivě mrazivé, rozuzlení pro mě až takovým překvapením nebylo. Jen mě překvapuje, jak je do děje vždy zapletena přímo rodina Lottie, že by byl svět tak malý??
Další díl na mě již čeká v knihovně..

Lindulinek
02.06.2021 5 z 5

Kniha měla spád a závěr jsem nečekala. Doporučuji

berila
19.05.2021 5 z 5

Stejně jako první díl i tento byl výborný, takže spokojenost.

Aghatte
26.04.2021 2 z 5

Patřím k těm, kdo si Lottie neoblíbil.
To, co mi vadilo v minulé knize (Stará tajemství), se zde opakovalo. Navíc nejsem schopna vůbec strávit jakýkoli popis násilí, a na dětech a ženách už vůbec ne. Takže jsem některé pasáže musela vytěsnit - a že jich zde bylo.

Autorka má obrovský problém, je smutná, nešťastná, truchlí a psaní jí pomáhá to překonat. Bohužel, píše o samých hnusech.
A že bych měla dceru v 5.měsíci a ničeho si nevšimla.... V 5.týdnu možná, ale měsíci... To hovoří za vše.

Nejhorší je, že se to děje stále a v reálném čase. Není to fikce. Nejde jen o tuto knihu.
Obchod s orgány, obchod se ženami, obchod s dětmi, násilí, nepředstavitelná brutalita, mučení, znásilňování, únosy, žádná síla nad tím nedokáže zvítězit. Nestačí jim "jen zabít", doslova soutěží, kdo člověka nejvíce zmasakruje, než ho konečně zabijí, když už mu vezmou všechno, co kdy měl. Je to šílené! Různé organizace, které zneužívají neštěstí obyčejných lidí. Točí se v tom spousta peněz a lidský život nepovažují za nic, jen prostředek k vydělávání. Všechny ty ženy, matky, dcery, děti... Nemůžu to pobrat a nikdy nepochopím, jak je toho člověk vůči druhému člověku schopen.

viva71
16.04.2021 4 z 5

I když jsem nečetla první díl, tak to nijak neovlivnilo pochopení souvislostí a vztahů mezi postavami. Napínavé od začátku do konce.

mystar
24.03.2021 4 z 5

Dalsi povedeny thriller s desivym a zaroven smutnym tematem. Kniha se cetla velmi dobre, byla napinava s prekvapivym koncem. Spokojenost.

burei
06.03.2021 3 z 5

První díl se mi líbil víc, tady už se věci opakovaly, a hlavně mi připadalo nereálné, jak byla do děje vtažena celá rodina inspektorky Lottie, třetí díl už asi nebudu číst, myslím, že by mě to nudilo.

L.Helena
28.02.2021 4 z 5

Docela slušná detektivka, kriminální případ zajímavý, i když bylo opravdu skličující skousnout ty motivy a činy pachatelů. Trochu nereálné mi připadá, jak moc je do případu zapojena samotná rodina hlavní vyšetřovatelky Lottie a vlastně i jejího kolegy Boyda. Ale určitě to přispělo ke zvýšení dramatičnosti celého příběhu. Akorát škoda, že jsem si po roce a půl už vůbec nepamatovala, o co šlo v prvním díle, takže jsem hodně tápala v místech, kde se skutečnosti ze soukromí postav odvolávaly na předchozí případ.

alzbeta4340
24.02.2021 4 z 5

Velmi smutné až depresivní motivy. Vyšetřovací případ se týká násilí na ženách, dětech, odebírání orgánů nebo nucené prostituce - až jsem si říkala, jestli to mám zapotřebí číst. Děj má ovšem spád a je dost napínavý. Chválím také prolínání soukromého a profesního života Lottie, to je dobře promyšlené - ne vždy se to tak povede.

Dajine
04.02.2021 3 z 5

Smutné téma, to každopádně. Kniha se dobře čte, kratké věty, krátké kapitoly. Na konci zmatek, chaos, konec trochu uspěchaný, ještě více, než jednotlivé kapitoly.

Luciee322
08.01.2021

Krásně napsaná kniha,která drží čtenáře v napětí od začátku až do konce. Za mě určitě doporučuji přečíst.

Pavlína2019
29.12.2020 3 z 5

Napínavá kniha. Pořád mě to hnalo číst dál. Hodně smutné téma! Možná o trošku lepší než první díl. Ačkoli mi jde Lottie chováním poměrně na nervy, avšak v této situaci, kdo by se divil. Odlišné téma, o takovém jsem možná ještě nečetla, rozhodně drsné a tragické, o to hůř, že pravdivé. Trošku komplikovaně napsané, ale tak přece čteme knihu, ne reportáž - ale i tak jsem se v ději neztrácela. Rozhodně doporučuji a těším se na další knihu.

jeny-v
28.12.2020 4 z 5

Tak i tento druhý detektivní román se spisovatelce povedl - námět temný, děj drsný, kapitoly krátké, čtení napínavé, ale i hodně smutné.
Lottie tentokrát vyšetřuje se svým týmem - Boydem, Kirbym a Lynchovou vraždy dvou dívek, které nikdo nehledá, nepohřešuje, nikomu nechybí. Jedna z nich byla ve čtvrtém stupni těhotenství, o to byl nález hrůzostrašnější. Vyšetřovatelé se dostanou na stopu až do uprchlického tábora v bývalých vojenských kasárnách, kterému šéfuje Dan Russel. Kam se ztratila dívka Mimoza, která přišla k Lottie s prosbou o pomoc? Kdo je chlapec, kterému Adam pomohl v Kosovu? Jakou roli v tomto hrůzném příběhu hraje Andri Petrovic, který našel ve výkopu obě těla? Co nebo kdo je příčinou psychické ataky Chloe Parkerové a kde je její spolužačka Maeve Phillipsová? Příliš mnoho neznámých, které mě nutily číst až do pozdních nočních hodin. Super.

PetK
06.12.2020 4 z 5

Lottie je mi sympatická. I druhý případ byl zajímavý, i když propojení s její vlastní rodinou je na mě až trochu neuvěřitelně moc. :-) Beru to ale jako licenci žánru, tak to prostě je, aby napětí bylo větší, chápu to a zase až tak moc mi to nevadí. Opět si musím jen postesknout, že se mi všechny ty Lottie, Kate a Eriky prostě pletou dohromady... Každopádně se těším na další díl, určitě si ho dám.

Terka18
25.11.2020 4 z 5

Příběh je poutavý a dost zajímavá myšlenka na psaní. Někdy mi při čtení nebylo dobře z toho co jsem četla. Ale něco tomu ještě chybělo, hlavní hrdinka a její rodina mi byli nesympatičtí. Děti hlavní hrdinky příběhu mi byly až protivné a to mi kazilo čtení. Chtělo by to celkově příběh napsat ještě víc poutavěji.