Ukradené životy

Ukradené životy
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539308/bmid_ukradene-zivoty.jpg 4 719 719

Silniční dělník objeví ve výkopu tělo těhotné dívky. Téhož dne se u dveří inspektorky Lottie Parkerové objeví cizinka se synkem a prosí o pomoc při hledání ztracené přítelkyně. Když tentýž kopáč najde další mrtvolu, vyšetřovatelka musí mobilizovat veškeré síly a vypátrat, jak jsou tyto dvě oběti propojeny. Jenže záhy zmizí další dvě dívky… Ukradené životy jsou druhou knihou z celosvětově velmi úspěšné detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou, která se teď střetne s takovými zrůdnostmi, jako je obchod s bílým masem a lidskými orgány či sebepoškozování. Tento případ je tak snad ještě temnější než ten předchozí, který se u našich čtenářů a čtenářek setkal s velkým ohlasem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Radioservis

The Stolen Girls , 2017

Interpreti: Lukáš Hlavica

Mindy
14.11.2020 3 z 5

Vůbec jsem se nemohla začíst. Hlavní postava - inspektorka Lottie mi k srdci zrovna nepřirostla. Všeobecně jsem radši, když je hlavním vyšetřovatelem chlap. První polovinu knihy jsem se vyloženě nutila do čtení, druhá půlka byla lepší.

Karolína7
01.11.2020

Napínavé od začátku až do konce, opět jsem se si "prodlužovala večery" a moc se v noci nevyspala. Odhalení vraha pro mne bylo docela překvapením...

Pavlnka
27.10.2020 5 z 5

Docela brutální, ale napínavé. Možná trochu moc překombinované - obchod s bílým masem, obchod s orgány, irská mafie. Určitě si přečtu i další díly, ale co mi mírně vadí, je soukromý život vyšetřovatelky.

ennlady
27.10.2020 5 z 5

Detektivky Patricie Gibnerové jsou prostě moje krevní skupina a ani tuto knihu nemůžu hodnotit jinak než známkou nejvyšší. Tentokrát je téma zaměřeno na dva nejhrůznější lidské zločiny, obchod s bílým masem a obchod s lidskými orgány. Děj je dosti drsný a smutný, ale přesto jsem se nemohla odtrhnout. Zase jedna z mála knih, kdy čtu rychle, abych věděla, jak to dopadne a přitom bych si čtení ráda pošetřila a vychutnala. Hlavní vyšetřovatelé Lottie a Boyd jsou opravdu nejen dobří policisté posedlí svou prací, ale i skvělí lidé. A jejich práce se opět tak úzce prolíná s jejich soukromím, až je to nebezpečné a třebaže Lottie není zrovna matkou roku a dobře to ví, své děti miluje tou skutečnou mateřskou láskou a dokáže se za ně bít jako lvice. Pravda je, že konec nebyl tak úplně překvapením a mohl být trochu méně uspěchaný, ale přesto to celé super.

martin3554
18.10.2020 5 z 5

První díl o trochu lepší, pokračování se dotýká obchodu s lidskými orgány a Balkánskou válkou. Hodně podobné s knihou Lone Thiels Žena po které se slehla zem.

Martasek5
18.10.2020 3 z 5

Začátek slibný. Konec slabý. První a další díly číst nebudu. Žádné překvapení, žádné wau zde není.

HaHa11
16.10.2020 2 z 5

Mé druhé setkání s inspektorkou LP, a už asi poslední. Tahle směsice balkánské hrůzy, irské mafie a policejní snahy dosáhnout spravedlnosti byla tak neuvěřitelně zahlcená aktéry hlavními i vedlejšími, že jsem se v tom ve zhruba dvou třetinách přestávala orientovat. Ale přiznávám, že jsem nebyla zrovna zanícený čtenář - počáteční drsný rozjezd sliboval, leč nesplnil. Protagonistka je přímo prototypem současné, autory tak milované strážkyně zákona. Osobní problémy stíhají ty pracovní - neurovnaný soukromý život, nepříliš empatičtí nadřízení, občas jde někomu z jejích blízkých či jí samé o život - jedno klišé vedle druhého. Možná že se rozcházím s většinovým vkusem, ale i od detektivky (či thrilleru nebo krimi) chci prostě víc! Tuto knihu jsem vyhodnotila jako ztrátu času, bohužel!

postrach
11.10.2020 5 z 5

Opet skvela kniha.Opet plno emoci....Autorka vybrala silne tema a zapojila do pribehu i zivot hlavni komisarky a jejich deti,kterym otrasl predchozi pripad....

MichaelaS081
09.10.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Byla skvělá jako ta první.

kyssling
08.10.2020 2 z 5

Nejprve jsem přečetl druhý díl, po pravdě trochu zklamání. Malinko překombinované, sice závěr byl hektický, ale malinko mě scházelo napětí u čtenáře (ne u postav v knize). Líbilo se mě prokreslení postav a velice se mě nelíbilo, jak minimálně byly vysvětleny nebo kritizovány praktiky, které se opravdu v Kosovu (a nejen tam) děly. To totiž není fikce ! To se skutečně pár set kilometrů od nás dělo ...

HanulkaK.
07.10.2020 3 z 5

Ke konci byla značně napínavá, pomalejší rozjezd, ale těším se na pokračování.

Awča
24.09.2020 3 z 5

Knihá má vše, co měl předchozí díl, ze kterého jsem byla nadšená.
Přesto jsem se vůbec nemohla začíst.
Příběh byl překombinovaný, rozkouskovaný, temný, postav až moc, čímž se tříštila pozornost.
Postava hlavní vyšetřovatelky úplně bez vývoje.
Dočetla jsem s vypětím všech sil, a to jsem ještě celé odstavce přeskakovala.

kalerat
19.09.2020 5 z 5

Skvělá!

adevis
02.09.2020 5 z 5

Po dlouhé době detektivka, po které jsem si řekla “wow”! Tak tohle bylo boží. I když nechutný. Ale i tak boží. Autorčinu sérii jsem si po této knize zamilovala. Lottie jsem si zamilovala. A Boyda taky. Skvělá zápletka. I když nechutná. Neskutečně čtivé. Doslova jsem to zhltla. Těším se na další díl! Myslela jsem, že si ho nechám na později, ale musím zjistit, zda je nejnovější kniha ještě lepší. Přečtěte si to! Stopro! I předchozí knihu samozřejmě :)))

VěraČamková
31.08.2020 4 z 5

kniha byla čtivá i napínavá, ale zbytečně překombinovaná, na můj vkus zbytečně moc postav, některé bych v příběhu klidně postrádala, proto nedávám plný počet hvězd.

Alíša236
21.08.2020 3 z 5

Za mě horší než první díl. Plusem je opravdu rychlé čtení, spád to má. Celek je ale už překombinovaný, více krutější a na závěr si čtenář spíše oddychl, že už je konec, než že by došlo k nějakému nečekanému rozuzlení a překvapení... Jestli budu číst třetí ještě nevím, ale rozhodně si dám pauzu.

jasmína
18.08.2020 5 z 5

Opět výborný, a snad ještě napínavější druhý díl této spisovatelky, jsem zvědavá na třetí díl.

Mandlevest
17.08.2020 4 z 5

Napínavá, čtivá série s vyšetřovatelkou Lottií Parkerovou mě baví. První případ jsem četla již před časem , ale docela snadno jsem vklouzla zejména do soukromé linky této vyšetřovatelky, která není, jak je v poslední době u populárních krimi sérií zvykem, právě jednoduchá. Na druhé straně musím přiznat, že pro ni mám, po svých trojnásobných zkušenostech, určité pochopení, protože zvládání pubertálních dětí, jejich nevyzpytatelných nálad, tajností a neochoty sdílet s dospělými "svoje vidění světa" vůbec není lehký úkol a chce to hodně trpělivosti, empatie a často sebezapření :-). V případě, který se opět dotkne právě dětí Lottie , se řeší uprchlické téma a také tolik diskutované sociální sítě. Hvězdičku snižuji za , pro mě, trošku upracovaný konec, možná až moc komplikovaný, aby do sebe vše zapadlo jak má . Ve výsledku velmi dobrá krimi, která Vás nepustí a série , ve které budu pokračovat.

esfinge
11.08.2020 3 z 5

Smutné téma, určitě bohužel stále aktuální.
Ovšem kniha byla pro mě místy zmatená a jednání detektivů zvláštní. A zas tak mě konec nepřekvapil.

čef
09.08.2020 5 z 5

Hodnotím o trochu lépe než Andělé smrti. Možná jsem si zvykl na styl autorky, nebo byl příběh pro mne zajímavější. Opět autorka dělá místy z detektivů i jiných postav pěkné imbecily, možná proto, aby zvýšila napětí, a to se jí myslím daří. Téma – orgány, uprchlíci – je již docela známé, ale popsané to tady špatně není. Kniha se určitě ujme.