Ukradené životy

Ukradené životy
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539308/bmid_ukradene-zivoty.jpg 4 748 748

Silniční dělník objeví ve výkopu tělo těhotné dívky. Téhož dne se u dveří inspektorky Lottie Parkerové objeví cizinka se synkem a prosí o pomoc při hledání ztracené přítelkyně. Když tentýž kopáč najde další mrtvolu, vyšetřovatelka musí mobilizovat veškeré síly a vypátrat, jak jsou tyto dvě oběti propojeny. Jenže záhy zmizí další dvě dívky… Ukradené životy jsou druhou knihou z celosvětově velmi úspěšné detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou, která se teď střetne s takovými zrůdnostmi, jako je obchod s bílým masem a lidskými orgány či sebepoškozování. Tento případ je tak snad ještě temnější než ten předchozí, který se u našich čtenářů a čtenářek setkal s velkým ohlasem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Radioservis

The Stolen Girls, 2017

Interpreti: Lukáš Hlavica

Janaves
20.04.2020 5 z 5

Přečteno za tři večery. Napínavé, drsné, ale moc se mi to líbilo.

c.svetlana
17.04.2020

Ať dělám, co dělám, nedokážu to přečíst...prolog mě tak odboural a asi jsem měla živější fantazii, ale nedokážu ten hnus dostat z hlavy. Tedy bez hodnocení a odskočím si teď asi k nějaký romantice:)))

astra3
11.04.2020 5 z 5

Velmi napínavé a děsivé. Každá válka je hrůzná a následky ještě horší.

anája
09.04.2020 2 z 5

Kniha byla čtivá a napínavá, jenom mi nesedlo, to, že je to až moc reálné a Kosovo a války a vůbec obchodování s orgány atd. To prostě nečtu ráda. Je to pro mne moc smutné téma.

SilvieSisinka
07.04.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha od autorky.

Pája699
07.04.2020 4 z 5

Ukradené životy...pro mě téma s kšeftováním lidských orgánů a prodejem s bílým masem je vždy těžké. Vždy mi běhá mráz po zádech. Nejsmutnější na tom je, že se toto opravdu děje i ve skutečném životě. Kniha se čte ale dobře. Inspektorka Lottie mě mírně štvala svým chováním. Za mě hvězda dolů za ten konec..trošku mi to přišlo, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. I když to pak do sebe vše zapadá, tak to bylo až moc překombinované.

Alienn
06.04.2020 5 z 5

Také druhý díl se mi moc líbil. Úplně jiné téma než v první knize, ale také velmi zajímavé. A opět mě moc zaujalo propojení případu do osobní roviny inspektorky. Doporučuji oba díly.

Tyn3a
02.04.2020 5 z 5

Perfektni,behem par dnu jsem mela prectene. Jedine co,tak obcas mi delalo problem zorientovat se ve vsech muzskych jmenech.

bigben
29.03.2020 5 z 5

Naprosto spokojená stejně jako s první knížkou této autorky...jen je by nemuselo v každé knížce být zapleteno některé z jejich dětí....

Lethania
27.03.2020 3 z 5

Že by bylo finále naprosto nečekané, jak se píše na přední obálce knihy? S tím musím bohužel nesouhlasit. Děj se celkově neskutečně vlekl, postavy se chovali naivně, hlavně Chloe - proč proboha? Ale četlo se mi to dobře, nikde jsem se nezasekávala, autorka píše čtivě. Závěr nepřekvapil.

siginek9
26.03.2020 4 z 5

Kdyby byl konec trosku mene komplikovany, dala bych vsechny hvezdicky. ????

Bybyla
25.03.2020 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, tenhle příběh mě bavil víc než ten první...ale to rozuzlení, to mi přišlo takové zbytečně překombinované. Nicméně, po delší době pro mne vážně pěkná detektivka :-)

zbožňuju_knihy
22.03.2020 3 z 5

Půjdu trochu proti proudu.. Kniha se četla dobře, ale chování Lottie bylo na přes hubu. Celkově bylo vyšetřování takové zvláštní, laxní, opomíjivé? Jsou knihy, kde je vyšetřovatel skoro vševědoucí, tak na to si zde stěžovat nemůžeme. Knihu jsem přečetla v kuse do strany 342, poté jsem ji nosila několik dní v kabele, ale nějak mě to už nezajímalo. Konec překombinovaný, první díl jsem nečetla a ani nebudu. Sečteno a podtrženo, číst se to dá, autorka se nebojí brutality, která mi nevadila, ale chování hlavní postavy mně přišlo až nelogické. Občas na nějaký důkaz zapomenou, nedávají si věci dohromady, atd.. Za mě za 3*

NikolSeven
16.03.2020 4 z 5

První autorčinu knihu „Andělé smrti” jsem si docela oblíbila. A když se objevil druhý díl, musela jsem ho mít!
Samotný příběh nebyl špatný, místy mi vstávaly až vlasy hrůzou. Autorka se pokusila napsat co nejbrutálnější příběh ze všech. Nebudu vám ale lhát, četba mě docela štvala. Lottie mi přišla hrozně na facku – ať už svými někdy přehnanými reakcemi nebo tím, jak úplně zanedbávala své vlastní děti. Chválím však, že oproti minulému dílu nenastala „drunk” kapitola.
Co mě ale zklamalo, bylo to, že se do případu opět zapletl někdo z její rodiny. A vlastně i někdo hrozně blízký Boydovi. Nevím, přijde mi to už jako docela okoukané a začalo mi to v tom příběhu vadit. Stejně jako to, že ona záhadná dívka přišla zrovna k Lottie domů a postupem času spadl Lottie na krk kluk, který je do případu zapletený taky.
Trochu mě i zklamalo, jak rychle to celé skončilo. Přišlo mi, že by si to rozuzlení žádalo o něco víc prostoru. Nemluvě o tom, že mi to přišlo místy až zbytečně zamotané.
Ale jinak četba docela dobrá.

-markéta-
14.03.2020 5 z 5

Mnohem lepší, než byl první díl!
Člověku až mrazí, jak někdo může být schopný takových věcí, jako je obchod s bílým masem či s orgány - nechutné.
Obvinila jsem opět všechny postavy, které v knize figurovaly.
Rozhodně skvělé téma.

Blondebookdevil
07.03.2020 5 z 5

Za mě lepší než první díl, ve kterém mě štvalo chování hlavní postavy, v této knize jsem se s tím poněkud smířila, protože alespoň vyvíjela nějaký zájem o domácí pohodu (i když se jí to opětovně nedařilo.)
Příběh je různě propletený, množství postav nás může zmást a vrah překvapí. Přála bych si, aby se už dala Lottie do kopy (sama se sebou + i s Boydem...) a taky už se vyšetřování netýkalo jí samotné (chování Chloe tady nepochopitelné). Vyšetřování ubíhá, konce dojdete rychle. Těším se na další díly, viděla jsem, že v originále je jich už plno. P.S. Objasní mi někdo záhadu překladu? Jak někoho napadnou Ukradené životy ze Stolen Girls? :D Stejně jako Andělé smrti to nemá s příběhem nic společného, ale asi tomu nerozumím. :D

monika0356
28.02.2020 5 z 5

Vyborna knizka, az trosku mrazi kdyz se nad tim clovek poradne zamysli...

janastok
25.02.2020 3 z 5

Stejné jako první díl. A když píšu stejné, myslím to doslova. Stejné kulisy, podobně ožehavé a moderní téma, stejný způsob vyšetřování a opomíjené stopy a stejné nelogičnosti SPOILER - ( proč když jedna z postav uteče, tak jde za vyšetřovatelkou s žádostí o pomoc s útěkem a pak se dobrovolně vrátí?!). Jen vyměníme chlapce za dívky a je tu nový příběh. Musím však říct, že se to četlo dobře.

Ondra_P
23.02.2020 5 z 5

Výborná stejně jako první díl, knihu jsem si moc užil. Zápletka byla ještě možná o něco víc propracovanější a zajímavější než v knize Andělé smrti. Opět skvěle provázané vztahy mezi postavami a skvělý konec. Těším se až vyjde další díl.

Hella
21.02.2020 3 z 5

Moc špatně se mi čte o zvěrstvech páchaných lidmi na lidech, proto jsem prolog a pár dalších kapitol musela přeskákat. Příběh je to ovšem velmi originální a knihu neodložíte, dokud nedočtete. A to - v mém případě - i přes obrovskou antipatii k inspektorce Lottie.... ta ženská to v hlavě opravdu zrovna srovnané nemá - neskutečné problémy vlastních dětí ji nechávají v klidu, pokaždé si řekne: "Dnes to řešit nebudu, jsem unavená", a fakt se na svoje děti de facto vykašle? Jestli se jí dcera trápí nebo ne.... to přece počká.
Prostě - Lottie nebude moje hrdinka s velkým H.