Cesta poutníka
Stan Sakai
Usagi Yojimbo série
< 3. díl >
V této knize sebraných příběhů úžasné série Usagi Yojimbo Stana Sakaie potkává králičí osobní ochránce staré přátele i nové nepřátele a dokonce si pořídí domácího mazlíčka! Najdete tu příběhy jako Mateřská láska, Návrat slepého prasete s mečem, Ostří bohů nebo Šógunův dar, všechny vydané v jedněch z prvních sešitů Usagiho série, které už se dávno nedotiskují a na sběratelských burzách dosahují závratné ceny. Jako speciální bonus najdete v knize i krátký příběh, ve kterém se Usagi potká s jedním z členů Teenage Mutant Ninja Turtles divoký crossover o cestování v čase, který proti sobě postaví králíka a želvu!... celý text
Literatura světová Komiksy
Vydáno: 2008 , CrewOriginální název:
The Wanderer´s Road, 1989
více info...
Přidat komentář
Tento díl se pasuje zatím na jeden z mých nejoblíbenějších. Rozkošná Věž, dojemná Mateřská láska, zábavný Čajový šálek... no a samozřejmě Epilog nelze odsunout. Miluju toho králíka a musím si obstarat rozhodně další díl.
Dlouho jsem zvažoval, co si o tomhle komiksu vlastně mám myslet. Kresba mi oproti minulým dílům dost neseděla, a příběh se taky odvíjel ze začátku dosti zvláštně a pomalu. Jakmile se ale na scéně objevuje Poolova dcera, příběh se rapidně zlepší a geniálně vyvrchlolý na samotném závěru. Za břicho se nebudete popadat, jako v minulých dílech, ale za přečtení to rozhodně stojí!
Usagiho nečtu v chronologickém pořadí, a tak bylo zajímavé sledovat, kde se vzaly některé postavy, které budou hrát v budoucích dílech důležitou roli.
Cesta poutníka je celkově standardním dílem v Usagiho sáze. Ničím extrémně nevybočuje a brzy asi budu mít problém si vzpomenout, v čem byl tento díl jiný. Crossover s želvami ninja bude v budoucnu také a lépe. Celkově jsem se nemohl celou dobu zbavit dojmu, že jsem některé příběhy už četl jinde.
V případě UY je vysoká kvalita zaručená, jen delší příběhy mám radši než ty kratší. Pobavil i závěrečný příběh o setkání UY s Teenage Mutant Ninja Turtles.
Rozkošný zajíček, kterého jsem si zamiloval. Jedna akce střídá druhou a příběhy navazují a prolínají se s minulými díly. Postavy se opět trošku rozvinuly, dozvěděli jsme se o každém něco zajímavého. Nejoblíbenější postavy. 1-Usagi 2- Slepé prase 3- Nosorožec Gen 4- Tomoe- samurajka a doufám, že se dají s Usagim někdy dohromady.
Kniha jako celek ale funguje skvěle a já pořád váhám, jestli mám radši tyhle krátké příběhy, anebo něco delšího. Stan Sakai zvládá obojí tak dobře, že se můžu jen těžko rozhodnout. A za co je těch 5 % dolů? Možná trochu v tom, že některé linie, které by člověk rád dořešil, jsou trochu natahované, některé příběhy se malinko opakují, ale Stan má stejně pořád dostatek invence, aby to zakryl. A moralizování? Tak v tomhle provedení mi rozhodně nevadí. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/10/313-usagi-yojimbo-3-cesta-poutnika-95.html
Čtu to na pokračování, takže jsem objevila postavy, které znám už z předchozích dílů, ale i tak velice krásné příběhy.
Hlavně u toho posledního jsem se dost bavila XD
Štítky knihy
Japonsko samurajové japonská kultura
Část díla
- Čajový šálek 1989
- Mateřská láska 1989
- Návrat slepého prasete s mečem 1989
- Ostří bohů 1989
- Šógunův dar 1989
Tahle série je stále lepší a lepší, povídky ucelenější, často se skvěle vypracovanou atmosférou, ať už melancholickou, depresivní nebo čistě humoristickou. Stan Sakai dokáže jednoduchými tahy vystihnout jakékoliv emoce, což v kombinaci s dobrodružnou patinou, japonskou mytologií a zvířecími hrdiny s lidskými vlastnostmi vytváří nezapomenutelný čtenářský zážitek. Ačkoli nejde o komiks, ze kterého vám spadne sanice až ke kolenům, přesto s každým dalším albem rychle zjistíte, že jste Ušákovi a jeho přátelům zcela propadli. Uvést do pozitiv je třeba i fakt, že koncepce povídek se neopakuje a málokdy se stane, že jsou vyprávěny dle zaběhnuté šablony. O to víc zábavné je číst je, protože nikdy netušíte, co přinesou tentokrát. Je sice nutné přijmout mentalitu Země vycházejícího slunce, kdy je rodová čest na vyšší příčce než lidský život, ovšem mistr Sakai umí tyhle hodnotové rozdíly zachytit natolik bravurně, že je pochopí a vezme za své i ten nejevropější Evropan (o Američanovi nemluvě).