Utajovaný vznik života na Zemi - Erich von Däniken | Databáze knih

Utajovaný vznik života na Zemi

Utajovaný vznik života na Zemi
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/549629/bmid_utajovany-vznik-zivota-na-zemi.jpg 4 3 3

Dnes je jasné, že nespočet otázek již nelze pomocí dřívější evoluční teorie zodpovědět. Existuje forma života zvaná „sliz“ (Physarum polycephalum neboli vápenatka mnohohlavá). Tato „věc“ nemá ani oči, ani uši, ani ústa, ani nos, dokonce ani mozek. Přesto přijímá potravu, překonává překážky nejkratší cestou a vyměňuje si informace s jinými „slizy“. „Sliz“ popírá jakoukoli evoluční myšlenku, že se jedno vyvíjí z druhého. Nebo „žáby tlamorodky“ (Rheobatrachus), které se vyskytují v Austrálii. Ty líhnou svá mláďata v žaludku, což by bylo v pomalém evolučním procesu nemožné. Všude se objevují vlastnosti živočichů, které nechtějí zapadat do evoluční teorie. A člověk? Jsme opravdu nejpřizpůsobenější formou života na této planetě?... celý text

Záhady
Vydáno: , Fontána
více info...

Přidat komentář

Terva
12.12.2024 4 z 5

„Všichni jsme slyšeli o tasemnici
(Schistocephalus solidus),
ale kdo ví, že larva
tohoto odporného živočicha
potřebuje k páření ptáka?“

Po dlouhé době kniha, od Ericha von Dänikena, která mě mrazila krev v žilách. Je rozdělena na čtyři kapitoly. V té první si projdeme velkou škálu podivných zvířat. Ano zoologie. Zvířata uvedená v této knize zasluhují obdiv. Díky tomu, co dovedou se hodně vymykají zákonům evoluce. Už se nedivím, že Ondřej Sekora napsal o mravenci *, který všechno zná a všechno opraví. Víc vám neprozradím. Avšak nejvíc mě dostal článek o vápenatce mnohohlavé. Tento řečený sliz se prý totiž skoro chová jako jistý sliz z jednoho staršího povedeného hororu.**

Citát: Tvrdohlavost příliš mnoha antropologů volá po nové vědě. Ta stará zjevně není ochotna zkoumat nejnovější poznatky bez předsudků. Pokud se antropolog zabývá mimozemšťany nebo dokonce inteligentním designem, činí tak pod nadřazeným úsměvem všeználka: Stejně je to všechno nesmysl!

Druhá kapitola je zaměřena na světové osobnosti, ať už vyznavačů Darwinismu, náboženství a nebo ateismu. Probereme pestrou škálu různorodých vědců nebo známých osobnosti z řad profesorů nebo učenců. Pan spisovatel poukazuje na jejich výroky, na protivýroky a na to jak je vlastně celý svět nejednotný a tápe v historii lidstva. Ostatně toho tady Erich von Däniken sám moc neřekne. Žádné závratné teorie ani výroky. Vše nechává na ostatních.

Malá ochutnávka:
V lednu 2020 podepsalo více než tisíc vědců internetovou petici kritizující Darwinovo učení, včetně vědců z Národní akademie věd USA a vědců za slavných univerzit Yale, Princeton, Stanford, MIT a Kalifornské univerzity v Berkeley. Petice s názvem „Vědecký nesouhlas s darwinismem“ vyjadřuje skepsi k tvrzením o náhodných mutacích a přírodních výběrech.

Citát: Víra, že evoluce měla k dispozici nekonečné množství času pro každou variantu, je přesně to, co vyjadřuje toto slovo: víra.

Až teprve ve třetí kapitole se zaobírá archeologií. Žádné astro, ale klasická zakázaná archeologie Země. Posouvá hranici vývoje a vzniku člověka na naší planetě hluboko od stanovené minulosti. Mnohdy až o několik milionů let. Já osobně i věřím tomu, že lidé chodili bok po boku dinosaurů. A v neposlední řadě přišly banány. Respektive spíš přiletěly. Už o nich psal Zdeněk Patrik. Banán k nám přiletěl s lodí Dlouhý, která byla vlečnou lodí Široký, s palubním počítačem Bystrozraký***. Pan Däniken ani netuší, jak blízko je teorii Zdeňka Patricka o mimozemském původu nejen banánů.

Citát: Ve vztahu k „bohům“ jsme jako jepice. Svou délku života považujeme za míru všech věcí. Netušíme, jakého věku dosahují mimozemšťané. Ti by si navíc mohli prodloužit život na neomezeně dlouhou dobu – třeba jen tím, že by letěli vesmírem velmi vysokou rychlostí.

A na konci nás čeká finální čtvrtá kapitola. Je převážně o potopách. Něco jako Příchod noci, ale s vodou a ne ohněm****. Historie se neustále opakuje, jen nám v tom někdo pomáhá. A Bůh to rozhodně není. Těch potop je tu zmíněno několik, ne jen ta s Noemem. Ale omlouvám se, nechal jsem se trochu unést, ne mimozemšťany, ale svým „ne evolučním“ myšlením. Myslím, že by se tato kniha mohla líbit i ne Dänikenovcům. Protože, ačkoliv zde pan Erich von Dänikem jen posouvá dál své myšlenky z jiných knih, je tohle velmi přehledné a poutavé. Ti, kteří chtějí věřit si to náramně užijí a ti, co ještě neví zda věřit, se mohou trochu přiučit a zaškolit. Ovšem hodně záleží na tom, jaké množství inteligence vám evoluce dala do vínku. A nebo to byli mimozemšťani?

Citát: Sám Noe se údajně dožil 950 let. Ani Noemův věk, ani počátek potopy nelze přesně datovat. Víme toho tak málo . . .

* Knížka Ferdy Mravence – Ondřej Sekora

** Sliz – Blob 1988 režie: Chuck Russell

*** Příchod noci – Asaac Asimov a Robert Silverberg

**** Den mluvících kamenů - Zdeněk Patrick

Citát: Potopa byla plánovaná.