Volání netvora

Volání netvora
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493437/bmid_volani-netvora-yGX-493437.jpg 5 1316 1316

Třináctiletého Conora navštěvuje noc co noc netvor. Není to však ten, kterého Conor očekával - ten z noční můry, jež ho pronásleduje od doby, kdy jeho maminku začali v nemocnici týrat neúspěšnými léčebnými procedurami. Tenhle netvor je jiný. Je to tajuplný přízrak z dávných časů, ukrývající se v podobě starého stromu za domem. Je tu proto, aby Conorovi vyprávěl tři příběhy. Na oplátku ale něco chce. Tu nejnebezpečnější věc ze všech. Chce pravdu. Tajemnou knihu plnou temně pohádkové atmosféry napsal Patrick Ness na námět zesnulé Siobhan Dowdové a v roce 2016 podle něj natočil stejnojmenný film Juan Antonio Bayona.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (ČR)

A Monster Calls , 2011

lachtan77
10.09.2017 4 z 5

Nejdřív mi to nějak nešlo číst. Říkal jsem si, že je jasné jak to asi skončí. Zápletka žádná. Když jsem druhý den pokračoval v četbě najednou jsem se nemohl odtrhnout a dočetl ji do konce. Zajímavý příběh

Chytuš
08.09.2017 4 z 5

Velice krásná kniha, která mě dohnala až k slzám. Dojemný příběh o tom, že ve skutečnosti nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nic není jen bílé nebo černé, v každém z nás jsou obě tyhle polohy. Conor to bohužel musel zjistit za příšerných okolností, o to tohle poznání pro něj bylo mnohem, mnohem tvrdší.
"Příběhy jsou divoké šelmy. Když jim povolíš uzdu, mohou napáchat pěknou spoušť. Příběhy vyslídí svou kořist, doženou ji a nakonec zadáví."
Tenhle příběh si mě našel přesně v dobu, kdy jsem ho potřebovala... Díky autorům za něj i za nádherné ilustrace.

SedllY
04.09.2017 4 z 5

Jednoduché čtení pro mladší i starší, které ve čtenáři zanechá stopu. :) Nejvíce se mi líbil 1. příběh netvora. Ilustrace parádní, krásně dokreslují ponurý děj.

ladyfromskye
03.09.2017 5 z 5

Kde byla tato knížka před dvaceti lety, kdy bych ji nejvíce potřebovala?

marketa.ul
31.08.2017 5 z 5

Přečteno za den, v podstatě jedním dechem. Úžasné, smutné.. Nevím, co k tomu víc říct. Asi o příběhu budu ještě nějakou dobu přemýšlet. K tomu bonus v podobě nádherných kreseb.

IvikaS
30.08.2017 4 z 5

Moc hezké a dojemné jen ten třetí příběh se moc nekonal.

Monyčí
25.08.2017 5 z 5

Volání netvora je neuvěřitelně smutný, dojemný a silný příběh, který se Vám dostane pod kůži a budete na něj muset i dlouho po dočtení myslet. Samozřejmě ilustrace Jima Kaye jsou třešničkou na dortu.

Lil_Pandicorn
22.08.2017 4 z 5

Knížku jsem přečetla během několika hodin. Nejvíc ze všeho se mi líbily ilustrace. Příběh je taky moc pěkný, ale na mě až příliš smutný a ocenila bych, kdyby byl více rozvinutý. Na tak málo stránek byla opravdu velká spousta krásných a smutných myšlenek.

niki-chan
18.08.2017 5 z 5

Velmi dobrý, ale také smutný příběh, který je navíc podán velmi reálně. Byly pasáže, které byly tak smutné, až to nutilo k pláči. Kresby se krásně doplňovaly s příběhem. A netvorovy příběhy? To se nedá popsat, to se musí přečíst, protože se dostanou hluboko pod kůži, jako celé dílo.

Percabethka
17.08.2017 3 z 5

Hlavní dějová linie se školou a s Conorovou maminkou a její nemocí mě vůbec nebavila.
U částí s Netvorem už to bylo lepší, protože tam byla všechna ta netvorova ponaučení a myšlenky. Jenže všechno, co říkal, už jsem četla v tolika knihách, že to na mě moc nezapůsobilo.
Volání netvora jsem četla na doporučení několika kamarádek a když jsem o něm po dočtení chvíli přemýšlela, jsem nakonec ráda, že jsem to udělala, protože i když pro mě ta "moudra" nebyla žádnou novinkou, přeci jen jsem našla jeden citát, který se mi hrozně líbil ❤
"Ze zdejších vesnic se postupně stala města a z měst velkoměsta, jejichž obyvatelé nežili SE zemí, ale jen NA ní."

katallinka
16.08.2017 4 z 5

Příběh byl pro mě neskutečně reálný, takže jsem se nedokázala pořádně začíst, protože jsem už od samotného začátku měla strach jak vše skončí. Nad knížkou budu asi ještě dlouhou přemýšlet. Navíc grafické zpracování knihy bylo naprosto dokonalé.

blazkoma
09.08.2017 5 z 5

Asi nebude pro každého, ale já se nechala zlomit. Podle mě jedna z knih, která s vámi zůstane ještě dlouho potom, co ji přečtete.

Suziella
30.07.2017 5 z 5

Dojemné, smutné, krásné. Kniha vyvolávající různé myšlenkové pochody. Ilustrace plynoucí s příběhem.. tolik odhalující a zároveň tajemné.

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

Poutavá kniha. Nádherné ilustrace. Krásná kombinace fantasy - humoru - lásky a strachu. Lákala mě od prvního pohledu. Pak jsem projela recenze a věděla, že ji chci číst. Pro mladší publikum je to vynikající příběh! Pár hlavních myšlenek, které jsou tu vyřčeny, zapracovány a "vysvětkeny" i s jejich důsledky. Pro někoho, kdo se s nimi setká poprvé (kupřílkladu, pouze parafrázuji,: "Důežité jsou činny, nikoliv slova a myšlenky.") je to nesmírně inspirující. Já jsem možná trochu trpěla svým věkem.

vrana55
29.07.2017 5 z 5

tahle kniha ma sve kouzlo,takovy nadech dětskych pohadek.opravdu senzačni

Jakahol
27.07.2017 5 z 5

Po celou dobu čtení jsem měla pocit jako by mi někdo vyprávěl pohádku. Cítila jsem to příjemné napětí, očekávání a to kouzlo té chvíle. Ale narozdíl od pohádek tady měly myšlenky mnohem rozrostlejší kořeny. Atmosféra knihy si mě omotala kolem prstu nejen díky nádherným ilustracím. Zasáhla mě vlna emocí, která na konci způsobila úplné roztříštění, takže se mi po tvářích ještě dlouho kutálely slzy.

Irsaf
23.07.2017 5 z 5

Moc hezky napsáno :)

Isew
19.07.2017 4 z 5

Snažila jsem se nebrečet. Říkala jsem si, že to zvládnu, vždyť celou dobu vím, jak to dopadne. Nezvládla jsem to. Slzy jako hrachy se mi koulely po tváři, bylo mi smutno, ale také jsem byla ráda za to, že se Conor mohl s maminkou rozloučit a v posledních chvílích byl s ní. Ne každému je to dopřáno. Silná kniha.

Rawar
19.07.2017 5 z 5

...ta kniha mě úplně zničila, emočně vyčerpala a naprosto zdolala. Nepokořil jsem jí, ale byl jsem pokořen. Prý pro mládež. Zdrcený jdu zkusit spát, je pět ráno. Mistrovské dílo

Ráčkajda
12.07.2017 5 z 5