Volání netvora

Volání netvora
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493437/bmid_volani-netvora-yGX-493437.jpg 5 1316 1316

Třináctiletého Conora navštěvuje noc co noc netvor. Není to však ten, kterého Conor očekával - ten z noční můry, jež ho pronásleduje od doby, kdy jeho maminku začali v nemocnici týrat neúspěšnými léčebnými procedurami. Tenhle netvor je jiný. Je to tajuplný přízrak z dávných časů, ukrývající se v podobě starého stromu za domem. Je tu proto, aby Conorovi vyprávěl tři příběhy. Na oplátku ale něco chce. Tu nejnebezpečnější věc ze všech. Chce pravdu. Tajemnou knihu plnou temně pohádkové atmosféry napsal Patrick Ness na námět zesnulé Siobhan Dowdové a v roce 2016 podle něj natočil stejnojmenný film Juan Antonio Bayona.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (ČR)

A Monster Calls , 2011

Supernova
09.07.2017 5 z 5

Connora máte chuť obejmout. Prostě nemůžete necítit s tou nedospělou duší. Hodně se vryje pod kůži. Veliká pochvala za formát, ilustrace a celkové zpracování knihy.

Nejencocteme
04.07.2017

Nenávidím hodnocení knih. Ke komentáři se, ale odhodlám.
Knihu jsem sehnala na doporučení. A měla jsem z ní obavy. Ale zasáhla mě. Zašťourala si v mých jizvách a dala jim šanci se uzdravit.
JEDNOZNAČNĚ DOPORUČUJI VŠEM

eva1770
04.07.2017

Kniha se čte jedním dechem a člověk je schopen podlehnou příběhu natolik že mu kapkou slzy z oči .
Krásně dojemný a příběh který vezme za srdce

Alvari
03.07.2017 5 z 5

Dlouho jsem nečetl příběh, ze kterého by na mě tolik dýchaly jeho emoce. Smutné, reálné a přitom tak krásné. Je to ten druh příběhu, který ve vás něco zanechá a možná i donutí se zamyslet. Rozhodně bych ho neřadil jako knihu primárně pro mladší, ale doporučil bych ji přečíst každému.

jarynek
30.06.2017 5 z 5

Ač poměrně útlá kniha, obsahuje spoustu myšlenek, které nutí ke zpomalení v četbě. Výborně pojatý příběh, doplněný skvělými kresbami.

misamiska
28.06.2017 5 z 5

Perfektní kniha. Moc mě mrzí že jsem na ni nenarazil dřív. Už se těším, až skouknu film.

AndyK
25.06.2017 5 z 5

Neskutečně smutný a dojemný příběh, který mi zlomil srdce. Ale i o tom je život...

Natyna3
25.06.2017 5 z 5

Krásná, smutná a silná kniha. Život je někdy opravdu těžký.

E.lisabeth
22.06.2017 4 z 5

Úplný boom emocí se u mě nekonal, je to krásný a smutný příběh, rozhodně bude zařazený vedle Malého prince, ale asi jsem knihu nečetla v tu pravou chvíli...

lenkaabooks
21.06.2017 5 z 5

Pláču. A to se mi u knihy už dlouho nestalo. Třináctiletému Connorovi umírá maminka, ve škole ho šikanují, táta má druhou rodinu v Americe a s babičkou si nerozumí. Každou noc se budí z hrozné noční můry, se kterou mu přichází pomoci strom - netvor, vyprávěním tří příběhů. A ten čtvrtý musí dopovědět Connor.

surynas
18.06.2017 4 z 5

Upřímně už od začátku knížky jsem měla strach z konce I když jsem věděla že nebude nejšťastnější..... Kniha je hodně podobná Malému princi, jelikož si umím představit že bych jí chápala jinak kdyby mi bylo teprv deset...
Jinak naprosto úžasná kniha a poutavý, dojemný, ale hlavně pravdivý příběh.

Cashmere.Cat
17.06.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha.Originální a silný příběh,pěkné,ikdyž pro někoho depresivní ilustrace,které nedávají smysl,ale během čtení dávají.Conora jsem litovala a zárověň nechápala některé jeho činy ale nakonci mi to všechno došlo.
Volání netvora jsem přečetla za necelé dva dny,nemohla jsem se od toho odpoutat a ještě ten den po dočtení knihy jsem si večer pustila film a nezklamal.

Gabetina
13.06.2017 5 z 5

Bylo to smutné, smutné a krásné zároveň. Na Conora a Netvora asi dlouho nezapomenu.

Eulenleiterin
13.06.2017 5 z 5

Autorovi se mistrně povedlo poskládat tolik úvah a myšlenek do tak jednoduchého příběhu, že konečně mohu použít tu známou frázi, že v jednoduchosti je krása :)

KnihomolkaMari
11.06.2017 4 z 5

Mám okno. Nevím co říci, nepřimělo mě to k pláči ale přeci to jen něco ve mne zanechalo, sama nevím co, ale cítím to někde v hloubi duše. Je to zvláštní až opojné. Ano, kniha je smutná a temná ale tohle jsem vnímala zcela povrchově, knihu jsem pochopila ale něco tomu chybí, snad dospěji někdy v blízké době nebo když si to jednou zase přečtu znovu co "TO" vlastně je.

Asdas
11.06.2017 3 z 5

Young adult ako vyšité , priamočiare , miestami toporné , jazyk lenivý ale svoju cieľovku si to nájde.

Ewellyn
10.06.2017 4 z 5

Jednoduchá a pritom emočne silná kniha, neurčena len pre teenagersky svet..príbehy majú a vždy budú mať silu + ilustrácie na mňa veľmi zapôsobili a upevnili celú atmosféru knihy

natalie8531
07.06.2017 4 z 5

Gratuluji, mé oči nezůstaly suché

xNelly
05.06.2017 5 z 5

Ne, tohle opravdu není knížka pro děti. Je ale neskutečně hluboká a navždy ve Vás zůstane vzpomínka na ni, Conora a Netvora...

eromu
28.05.2017 5 z 5

Vše podstatné zde již bylo řečeno. Strhující, syrové, opravdové, na první pohled směšně jednoduché, ale ve skutečnosti neskonale hluboké.
(Slzy mi do očí vyhrkly již u 4. příběhu a ke konci jsem bulela jak želva a bude mi trvat ještě hodně dlouho, než se mi v duši rozprostře klid, stejný klid, jaký jednou zažije Conor, až bude knížka dávno a dávno dočtena.)
"Příběhy jsou nejdivočejší ze všech šelem." A tahle šelma mě sežrala.