Vraždy podľa abecedy

Vraždy podľa abecedy
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202685/vrazdy-podla-abecedy-202685.jpg 4 1363 1363

Hercule Poirot série

V prímorských letiskách na južnom pobreží Anglicka vyčíňa sériový vrah. Celá krajina je v strehu. Tentoraz páchateľa okrem neznámeho motívu bezpochyby vedie aj iná pohnútka. Anonymné listy, vopred upozorňujúce známeho detektíva na miesto najbližšej vraždy, sú rukolapným dôkazom, že márnomyseľnosť je jednou z hlavných vlastností nebezpečného zabijaka. Aj výber obetí podľa abecedy, inšpirovaný vlakovým cestovným poriadkom, svedčí o dôslednej, metodickej mysli, čo sa rozhodla hodiť rukavicu samému Herculovi Poirotovi. Slávny detektív už môže rátať len s tým, že sebavedomie rastúce s každou vraždou časom oslabí protivníkovu pozornosť a vrah začne robiť chyby ...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The A. B. C. Murders, 1936

andrii24
28.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Kdo dráždí, provokuje? Rozprašuje červený jed na shodné počáteční iniciály jmen? Identický fantom. Rafinovaný rakvičkář. Hodně se "rozepisuje." Arbitr Bible Černé. Amen.

mdracek
13.02.2023 4 z 5

Agatha Christie je prostě vždycky dobrá volba! Vždycky máte tip kdo je vrah, a nakonec je to celé úplně jinak.

Čmeláček
29.01.2023 5 z 5

Musel jsem si teď dát oddych od náročnějšího čtení a tak jsem si vybral knihu od Agathy Christie, protože ta mě sedne za všech okolností :). Tahle její detektivka je taky hodně dobrá, takže ode mne dostává pět stars a velké doporučení! :)

jprst
28.01.2023 5 z 5

Jedna z opravdu povedených autorčiných detektivek. Povedená zápletka, rafinované matení čtenáře ze strany autorky, který je nakonec po Poirotově mistrném a logickém odhalení vraha, je až překvapen tím, že na to sám nepřišel.

kačuleee29
28.09.2022 4 z 5

Moje druhá Agatha Christie a nutno podotknout, že je to opravdu geniální. Až do konce jsem nevěděla kdo za tím vším stojí :)). Zápletka opravdu promyšlená a dobře zamotaná a nečekaná.

MišusWinner
23.08.2022 5 z 5

Druhá kniha kterou jsem od autorky četla, první nic moc ale tahle super. Konečné rozuzlení jsem úplně nečekala. Měla jsem trochu jinou představu. Ale o tom to je, když už si myslíte že to víte tak jste na omylu.

Babouš
17.07.2022 5 z 5

Jedna z prvních detektivek s tématem sériového vraha. A ten zvrat je geniální dodnes.

mats379
23.06.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek od A. CHRISTIE.

NemcovaKN
09.06.2022 4 z 5

Už u druhé vraždy mě napadlo, že by zápletka mohla jít tím směrem, ke kterému směřovala. Takže motiv mě tolik nepřekvapil, ale i tak to byla opět skvělá detektivka :-))

marekB78
08.06.2022 5 z 5

Super knížka. Zajímavá s překvapivým koncem. Hodně mě bavila a nevěděl jsem až do konce, kdo za tím stojí :)

zdenaR
07.05.2022 4 z 5

Tento případ Hercula Poirota je hodně originální.
Příběh je čtivý, závěr dost překvapivý.
Poirotem v podání herce Sucheta jsem opravdu nadšená, ale kniha je kniha.

ka.dudk
20.03.2022 5 z 5

Moje první knižní setkání s Herculem Poirotem.
Byla jsem připravena na to, že to bude napínavý případ s brilantním koncem :-). Až do posledních stran jsem byla přesvědčená o jiném konci :-)
Těším se na další z případů

terimila
09.02.2022 5 z 5

Špička mezi dílem paní Agathy. Sice ne absolutní špička (Deset malých černoušků z trůnu už asi nic nesesadí), ale perfektní věc. Svědčí o tom to, že jsem to už kdysi četla, perfektně jsem si pamatovala, jaké bylo rozuzlení případu, tj. kdo byl vrahem... ale při čtení mě to znovu tak vtáhlo a zmátlo, že jsem hodila vinu na někoho jiného. Výborná práce, paní A. prostě uměla.

Kulda1981
23.01.2022 5 z 5

Tato knížka od Agathy Christie se mi líbila snad ze všech nejvíc. Četla jsem ji po letech podruhé a líbila se mi stále stejně. Prostě Christie je královna detektivek.

PREBURDA
18.01.2022 5 z 5

Agatha Christie - dáma detektivek a napětí.
"Oprášila" jsem tuto knihu z mé knihovny a s chutí po létech přečetla na popud ČV. Zamotaný příběh od první stránky až do poslední. Od Agathy patří k mým TOP detektivkám.

Placi
11.01.2022 5 z 5

Pro mě jeden z nejlepších detektivních případů velkého Hercula Poirota. Opět se neubráním zmínce o nepřekonatelném seriálu s Davidem Suchetem v hlavní roli. Vraždy podle abecedy pro mě mají velice silný nostalgický význam, protože si vždy vybavím, jak jsem tento díl viděl poprvé s bráchou u dědy, když jsme byli malí.

U Agathy Christie málokdy přijdete na skutečného vraha s tím, abyste současně odhalili i jeho motivy a plán. Je to skoro nemožné. Vraždy podle abecedy byly tak chytře provedeny, že to opravdu mohl vyřešit jen Hercule.

Skládám nekonečný obdiv mistryni žánru a velké královně detektivek.

VeruMalfoy
02.01.2022 5 z 5

Tato detektivka už je několikátá v řadě od autorky a řekla bych, že je jedna z nejlepších, které jsem od Agathy četla. V seriálu jsem postavu detektiva moc nemusela, ale v knížkách jsem si ho hodně oblíbila. Naštěstí už jsem seriál viděla dávno, takže si děje jednotlivých příběhů nepamatuji.

Petkona
01.01.2022 5 z 5

Další geniální kniha od autorky a myslím, že tahle bude patřit do těch nejlepších, co jsem od ní četla. Příběh neuvěřitelně gradoval a vy skoro nedýcháte a jenom zvědavě čekáte jak to dopadne. Zápletka skvělá, promyšlená, zamotaná a i když už od začátku tam byly kapitoly o člověku, který se choval jako vrah, konec vás stejně překvapí jako každá detektivka od Agathy Christie.

Terkishead
21.12.2021 5 z 5

To je takové to čtenářské pohlazení po duši. Geniální i roztomilé, ale hlavně milé. Detektivní zápletka je jako vždy brilantně zapletená, ale nejraději mám reálie a hlavně ty pány, co si barví knír a jeden druhého si dobírají kvůli řídnoucím vlasům.

ber-tram
06.12.2021 5 z 5

Prokomponované ad absurdum! A klasická nejistota čtenáře u senzační detektivky: když už znám pachatele, proč do konce zbývá ještě 30 stránek?! Vše bude jinak, že, Hercule P.? 24/21