Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51734/bmid_vyhlidka-na-vecnost-L7m-51734.png 4 1614 1614

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný.... celý text

Fanda321
22.02.2018 5 z 5

Pěkně morbidní Kulhánkův humor, tak jak to má být. Mix vtipu, napětí a i dojetí. Kulhánek je tu ve výborné formě. Líbí se mi, že úplně všechno nevysvětluje a nechá čtenáře, aby si to domyslel. Kdo má rád Noční Klub, tak by neměl váhat..

Forest66
16.02.2018 3 z 5

Noční klub byl dle mého zajímavější. Tahle kniha je napsána až příliš zmatenou formou a měl jsem hodně co dělat, abych ji v první polovině neodložil jako nečitelnou

toni-az
13.02.2018 4 z 5

Konečně zase jednou něco od KKK, co mi přišlo zatraceně dobrý. Po trochu slabším začátku jsem u přípravy na "Velký lov" začal nadšením učůrávat, což se táhlo poměrně dlouho, nicméně bohužel po čase zase trochu spadl řemen.

Na rozdíl od jiných mi erotické scény připadaly nadbytečné a řešení vztahů bylo prostě Peklo. Nemenší peklo pak byly vyloženě trapné hlášky Devlina a sem tam i jiných postav. To mě dost mrzí, protože už jsem byl skoro rozhodnutý dát této knize 5*. No co, tak snad příště napíše něco stejně dobrého jako Stroncium.

Lejdy
02.01.2018 5 z 5

Tak jsem konečně sehnala něco dalšího od Kulhánka! V knihovně už nemají nic, krom hodně zdevastovaného Nočního klubu a ten je navíc bezpečně uložen ve skladu. Nechtěla jsem věřit vlastním očím, když jsem v předvánočním ruchu v nacpaném knihkupectví objevila Vyhlídku na věčnost! Bez váhání jsem zacálovala necelé 4 stovky (když na bazaru požadují za Noční klub 2000,-!) a dala si ho pod stromeček. A když jsem pak začala číst, opět mě to dostalo! Autor nezklamal a zvláště poslední třetinu knihy jsem zhltala jedním dechem. Tak, jak z Nočního klubu kape při vyndání z police krev, tak z Vyhlídky sálá pekelný žár a sarkasticky se šklebí pan L. No prostě počtení!

Svářeč
02.01.2018 5 z 5

Možná trochu horší než geniální Stroncium (které já osobně považuji za vrchol Kulhánkovy tvorby), pořád ale o několik tříd lepší než přeceňovaný Noční klub (který jsem ani nedočetl). Hlavně ten dlouhý (přes 120 stran) "pekelný" flashback uprostřed je výborná část, závěr je taky skvělý (hlavně díky panovi L - výtečná postava). Zápory snad skoro nejsou, snad jen - narozdíl od bezchybného Stroncia, které bylo jízdou od začátku do konce - mi tady chvíli trvalo, než jsem se do příběhu začetl (cca 100 stran). Hlavní hrdina mi taky přijde horší - to ale kompenzují vedlejší postavy. Jinak je to ale neuvěřitelná jízda - přesně jak jsem od Kulhánka čekal.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Konečně erotika v Nočním klubu, ne jen náznaky jak v minulých dílech. Kniha je stejně kvalitní jako minulé díly, je na upíry nějak nezbilo moc místa. Potěšilo mě osvětlení Karolíniny minulosti. Pobavilo peklo, v čele s vtipálkem Devlinem. Zamrzelo, že autor nedokončil vysvětlení Stínu démona, když už to tam načal a celkově scéna s Wriesem me dost naštvala.

B4LU
13.12.2017 2 z 5

Ukrutně pomalý rozjezd beru u oddechovky, k jejímuž čtení je třeba vypnout mozkové buňky, jako velice přitěžující. Poté, co se kniha rozjede, už je to standardní Kulhánek - ironie, mozky a krev, všeho v hojné míře.

princeznaaura
08.12.2017 2 z 5

Takový pel mel scifi postav- upíři, hrozivý mraky z nichž vylétají mrtví Němci, p.Kulhánek má rád asi pěkně popsané morbidní scény.Tak tohoto autora už ne.

Illyria88
06.12.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Existují knížky, u kterých vám je líto, že jste je dočetli. Tohle je jedna z nich.
Konečně jsem se dozvěděla, jak to bylo s Karolínou a upřímně musím říct, že při čtení jejího vyprávění, jsem se úplně rozbrečela.
Kniha se hezky četla a bohužel až příliš rychle:-) Kulhánkovi erotické scény byly napsán na jedničku s hvězdičkou:-)

dedliipf
30.11.2017 5 z 5

Moje první přímé setkání s Kulhánkem.
Já moc na ty zombie už nejsem. A na upíry. A na Stmívání (pardon, chlapci). Ale dejte mi pana L., jeho zaměstnance a pořádné množství podrazů a přestanu remcat.

Hlavně ty dialogy byly super. A všechny odkazy na jiná díla.

A mimochodem, byl by to skvělý komiks. Nebo seriál. Bylo by to vtipnější než Ash vs Evil Dead. Proč my Češi netočíme post-apokalyptické komedie, když máme tolik zkušeností s dopoledním Kauflandem?

Allebith
26.11.2017 4 z 5

Inu, je to sice ostudné, nicméně fakt, že nejsem 16 letý mladík snad omluví skutečnost, že se jedná o mé první setkání s panem Kulhánkem.
A ačkoliv brakovou literaturou obvykle pohrdám, musím s odstupem přiznat, že oceňuji genialitu tohoto díla, a i přes počáteční chaos a nedůvěru se stává jedním z těch lepší literárních zážitků poslední doby.

vlkodlaq
12.11.2017 5 z 5

Po cca šesti letech jsem neodolal a přečetl znovu. Někdo může namítnout, že Kulhánkova tvorba má velmi jednoduchý přímočarý děj, ale tady to opravdu není na škodu. Děj má takový spád, že knihu odkládám jen nerad a brzy a rád se k ní zase vracím. Dalo by se říct, že pan Kulhánek je mistr spádu. Jen by to, pane Kulhánku, chtělo vydat něco dalšího z Vašeho jistě naditého šuplíku. Svým fanouškům byste jistě udělal převelikou radost.

k4chna
11.11.2017 5 z 5

Klasický Kulhánek, čtivé, nápadité. Prostě ''béčková'' literatura pozvednutá na úplně jinou úroveň. Možná by však bylo lepší aby se autor příště nenechal zviklat čtenáři a milostné scény úplně vynechal :) Karolínky stačilo na několik knih dopředu.

specialista5
06.11.2017 4 z 5

Ze začátku to nějak nebylo ono, síly se tam mění jak se mu zachce, a vůbec to nezapadá (o to lepší to je pocit až to všechno dostává smysl jak se prokousáváte dál knihou), říkal jsem si je to Kulhánek toho musím dočíst třeba se to změní a měl jsem pravdu, druhá polovina opět super. Trochu mě mrzí, že prakticky vůbec nevyužil Denisu což byla, po tom co se událo v předešlých dílech, jedna z postav s největším potenciálem, ale Mluvčí brzo přiroste k srdci a konec taky super, plus ta část s Devlinem mě dostala (y)

jose999
12.10.2017 5 z 5

Ze začátku se mi to moc nepozdávalo, ale nakonec musím říct pro mne ještě o něco lepší něž noční klub :) Pan Mluvčí je prostě skvělý a celé je to prostě skvěle napsané.. no a peklo to je něco :D dávám 5*

Tchumatchek
11.10.2017 4 z 5

V některých momentech sice až moc rozvláčné (peklo a "uprchlický" tábor), ale jinak super. Velmi jsem se bavila při rozhovorech s Devlinem :-)

HNEDOOCKA
03.10.2017 5 z 5

Nechápu kritické komentáře, ta kniha má vše, co má mít kniha, která zaujme stálé místo v mé domácí knihovně. Přečteno podruhé, zhltnuto opět za dva dny, nejde prostě odložit :) Nechci srovnávat s dalšími od pana Kulhánka a taky proč srovnávat? Je prostě skvělá, za mě 10 **********

Tiawia
26.08.2017 4 z 5

Veľmi ma mrzí, že dávam len 4 a nie 5...ale koniec má vážne sklamal. Veľká škoda naozaj skvelej knihy, podstatne lepšej a zaujímavejšej ako je Nočný klub. Nechápem hodnotenie, kde je Nočný Klub lepší. Peklo je úžasné! A opíry akurát dokonalí... a čo je dokonalé, je nudné. Mluvčí konečne sympatický hrdina a celkovo lepšie spracované postavy. Podľa mňa viditeľný pokrok, len tak ďalej.

Niraj
24.08.2017 3 z 5

Tak nevím, začátek v krčmě ok, pak střídavě oblačno. V pekle jsem se nadobro ztratil a málem knihu odložil. Nakonec jsem to nějak přeskákal a přetrpěl a pak už to zase šlo. Říkám "šlo", ne "bylo super". Příběh mi přišel takový splácaný, nepřehledný, ... takový hůře uvěřitelný - ne že by ostatní knihy od Kulhánka byly uvěřitelný :-) no, váhám mezi 2* a 3* , ale za ty akční scény, Velkého leoparda, ... a tak dám 3

jarmila4388
25.07.2017 5 z 5

Miluji mluvčího! Nevím, jestli je hodný nebo zlý, ale dala bych pro něj ruku do ohně.
Kniha mě úplně uchvátila. Nikdy předtím jsem žádnou knihu od stejného autora nečetla, takže jsem nic neočekávala, ale... prostě nemám slov, nebyla jsem schopná se od ní odlepit.