Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51734/bmid_vyhlidka-na-vecnost-L7m-51734.png 4 1641 1641

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný.... celý text

Tchumatchek
11.10.2017 4 z 5

V některých momentech sice až moc rozvláčné (peklo a "uprchlický" tábor), ale jinak super. Velmi jsem se bavila při rozhovorech s Devlinem :-)

HNEDOOCKA
03.10.2017 5 z 5

Nechápu kritické komentáře, ta kniha má vše, co má mít kniha, která zaujme stálé místo v mé domácí knihovně. Přečteno podruhé, zhltnuto opět za dva dny, nejde prostě odložit :) Nechci srovnávat s dalšími od pana Kulhánka a taky proč srovnávat? Je prostě skvělá, za mě 10 **********

Tiawia
26.08.2017 4 z 5

Veľmi ma mrzí, že dávam len 4 a nie 5...ale koniec má vážne sklamal. Veľká škoda naozaj skvelej knihy, podstatne lepšej a zaujímavejšej ako je Nočný klub. Nechápem hodnotenie, kde je Nočný Klub lepší. Peklo je úžasné! A opíry akurát dokonalí... a čo je dokonalé, je nudné. Mluvčí konečne sympatický hrdina a celkovo lepšie spracované postavy. Podľa mňa viditeľný pokrok, len tak ďalej.

Niraj
24.08.2017 3 z 5

Tak nevím, začátek v krčmě ok, pak střídavě oblačno. V pekle jsem se nadobro ztratil a málem knihu odložil. Nakonec jsem to nějak přeskákal a přetrpěl a pak už to zase šlo. Říkám "šlo", ne "bylo super". Příběh mi přišel takový splácaný, nepřehledný, ... takový hůře uvěřitelný - ne že by ostatní knihy od Kulhánka byly uvěřitelný :-) no, váhám mezi 2* a 3* , ale za ty akční scény, Velkého leoparda, ... a tak dám 3

jarmila4388
25.07.2017 5 z 5

Miluji mluvčího! Nevím, jestli je hodný nebo zlý, ale dala bych pro něj ruku do ohně.
Kniha mě úplně uchvátila. Nikdy předtím jsem žádnou knihu od stejného autora nečetla, takže jsem nic neočekávala, ale... prostě nemám slov, nebyla jsem schopná se od ní odlepit.

kabismo
18.06.2017 5 z 5

Perfektní.. nejde napsat víc.

lazarus
15.06.2017 4 z 5

Čekal jsem pokračování Nočního klubu a nedočkal jsem se. Čekal jsem vtipnou, hektickou zábavu plnou upírů a nedočkal jsem se. Dostal jsem hodně zvláštní a hodně nevyvážený příběh ze světa pana Kulhánka. Vcelku originální myšlenka Mluvčího, čertví čeho, protkaná drobky Nočního klubu a říznutá rádoby fabulací Dantova Pekla. To se zároveň stalo nejslabší částí příběhu a kdyby si neuzurpovalo třetinu knihy, nebylo by na škodu. Jenže, co Čert nechtěl, stalo se. Mluvčího anabáze Peklem je nedomyšlená, hektická a dokonale nepřehledná fraška, jejíž mytologii jsem prostě nedokázal ani uvěřit ani se přes ni přenést. Tímto se přiznávám ke znalosti Dantova eposu, aby nevznikla mýlka v dojmu mé neznalosti předlohy. Vyhlídka na věčnost by potřebovala prostříhat jako sůl a odlehčení o minimálně sto stran by jí jen a jen prospělo. A ten slavný Noční klub? Škoda jej. Karolínka bohatě stačila. I Hanako byla tady navíc a na škodu. Zůstal by prostor pro další příběh. Protože milý pane Kulhánku, protože my na něj čekali. Ale Vy očividně máte jiné plány a pálíte za sebou mosty. Ovšem musím přiznat, že zrajete jako víno a Váš literární projev je ve Vyhlídce mnohem vyzrálejší, než u předchozího Stroncia. Shrnuto - první třetinu jsem se bavil převelice, druhá - no, prostě peklo a finální třetina opět výtečná. Vyjma posledních pár stran. Nedotažené finále umí i King se Simmonsem, takže i Vám jej odpouštím.

Adelschutzova
14.06.2017 5 z 5

vyhlídku čtu zrovna po druhé a musím říct,že je tam tolik informací že si občas říkám- hej Adel a to si fakt jako už jednou četla?!...vždyť si prd pamatuješ!
ale ten knižní zážitek je pořád stejně skvělý-takže - doporučuji si knížku přečíst třeba po roce znovu :D..... já ji prostě žeru :)

Rita55
28.05.2017 4 z 5

Vyhlídka na věčnost není špatná, nejvíc mne dostaly "rozhovory s Devlinem", ale Noční klub je podle mého lepší...

Elea
19.05.2017 4 z 5

Hodně zajímavý námět, velmi čtivé zpracování, ale na druhou stranu - upíři tady trochu působí jako svá vlastní parodie a na Noční klub kniha zdaleko nemá.

MonicaMonique
07.05.2017 5 z 5

Ke knihám tohoto spisovatele je se dostala před pár dny a naprosto jsem mu propadla. Za mě super

saez
02.05.2017 5 z 5

Asi v první třetině mi došlo, kde vzal Kulhánek námět a pak už jsem se jen královsky bavila. Závěr knihy jsem bohapustě prochechtala. Nečekala bych, že mě na stará kolena bude tak bavit zrovna tenhle žánr a navrch od českého autora. Díky Kulhánku :-)

kraah
26.04.2017 4 z 5

K této knize mám namísto komentáře otázku... Jen jednu jedinnou - proč pan Kulhánek tak rád a často zabíjí mé oblíbené postavy? ;)

AntikvářPraha4
15.02.2017 5 z 5

Moje první kniha od Kulhánka a musím říct, že jsem nadšen. Myslím, že tenhle autor by se mohl celosvětově proslavit. I doba tomu nahrává. Smíchejte Stephena Kinga a komiksy od Marvela, přidejte talent mistra Kulhánka a máte bestseller, který dobude Ameriku. Na téhle knížce konkrétně se mi líbilo peklo, malé holky, velké holky a Devlin.

Dalamar
13.02.2017 1 z 5

Pokud se vám líbila Cesta Krve či Vládci strachu rozhodně se této knize vyhněte, napadlo mě po dočtení této knihy. Vemte jeden díl šílených nápadů, dva díly frenetické akce, přihoďte pár postav z knih minulých a jednoho supr čupr hrdinu, nemíchejte ale hned radši zběsile protřepejte. Asi takto nějak přistoupil pan Kulhánek k této knize. V půlce knihy jsem si říkal, že to snad trochu zachrání postavy z Nočního klubu, ale ta parodie na Tobiáše co se tam objevila mě snad ještě více rozsekala. Tam kde ve Vládcích strachu jsem obdivoval vykreslení vampírismu, tak v této knize si z něho autor udělal berličku pro únik ze slepých uliček. V Cestě krve pro mě nebyl problém mu baštit "létající popelnice" ovšem zde jsem jeho šílené nápady se super věcičkami, náckama lezoucí z pekla a pak i to peklo samotné prostě nezkousl. Možná by nebylo špatné kdyby se pan spisovatel zamyslel nad tím, na jakých knihách se vytvořila jeho fanouškovská základna a trochu ve svých nápadech zvolnil.

Schary
04.02.2017 4 z 5

Dobré počtení. Sice některé části knihy mě trošku nudily, ale pak se to vždy rozjelo. Oproti Nočnímu klubu o něco horší, ale i tak na 4 hvězdy. Mluvčí se potáci po světě a nejdříve s naprostým znuděným nezájmem provádí různé bojové výpady a akce pro soukromníky. Po sléze, ale provede se svým klientem opravdu velkou klukovinu a zabijí Satana...a nastává naprostý chaos, kdy z hrobů vylézají mrtví a peklo ovládá Hitler....autor má honě bujnou fantazii....V knize se objeví i hrdinové Nočního klubu, i když jejich vystup a pobyt v tomto díle bych si představovala jinak. Kdo četl chápe....:(((

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Další skvělý příběh z pera tohoto autora :-) Bavila jsem se skvěle od prvního písmene po závěrečnou tečku. A u scén s Převozníkem a Devlinem jsem se opravdu smála jako divá :-)

mochr
25.01.2017 5 z 5

Perfektní propracovanost, několikrát jsem se zasmál nahlas. doporučuji

Kačí137
24.01.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla snad už dvacetkrát. Já ji prostě zbožňuji. A vždy mě znovu rozesměje. No a ta romantika.

groula
02.01.2017 5 z 5

Tak zase klasickej Kulhánek. Ze začátku sem se tak bavil, že sem se i nahlas smál :-) Kniha je dlouhá, neuvěřitelně propracovaná a vůbec.
A Hanako s Karolínkou....mňauuuu :-)