Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4323 4323

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

simona g.
16.08.2020 5 z 5

Krásná a úžasná kniha....doporučuji...

ladyxx
14.08.2020 4 z 5

Příběh založený na skutečných okolnostech z odbobí 2. světové války. Je plný podezřele náhodných setkání a nerealistických okolností (např. fixace na vymyšlený příběh o upírech), což ani nevadí vzhledem k tomu, že se jedná o román, a ne o dokumentární dílo. Postavy v knize žijí svůj obvyklý život, zatímco v pozadí se vznáší příběh o holokaustu, který je vyprávěný z pohledu oběti Minky a nacisty Josefa. Minčino vyprávění tvoří značnou část knihy. Zajímavé by bylo číst více podrobností z pohledu Josefa, což tam z pochopitelného důvodu nebylo. V knize se objevují filozofické otázky ohledně odpuštění a spravedlivého trestu za vykonané činy. Celkově autorka zpracovala příběh tak hezky, jak jen toto téma může být.

"Je udivující, o čem všem člověk dokáže sám sebe přesvědčit, když přistoupí na lež."

Martina166
10.08.2020 4 z 5

Dobrá kniha. Našla jsem v ní zase něco nového.

parkur
09.08.2020 5 z 5

Velmi zajímavý pohled, odpuštění a trest, vytěsnění.... určitě doporučuji.

Vercutka
29.07.2020 5 z 5

Silný, pěkně napsaný příběh, který mě dohnal k slzám. Autorka poskládala seznamování s postavami pěkně. Vykreslila mladé nacisty jako lidi, se kterými by i člověk soucítil, ale pak.....Doporučuji přečíst.

Lenka0007
27.07.2020 5 z 5

Krásná kniha, mohu jen doporučit. Za mě autorčina nejlepší.

tamdr
24.07.2020 4 z 5

člověk ji přečte jedním dechem

Lacrimma
20.07.2020 5 z 5

Výborná kniha.. Četla se jedním dechem...Určitě doporučuji.

Marci70
20.07.2020 5 z 5

Silný příběh! Pasáže o upírech jsem přeskakovala.

betička
19.07.2020 4 z 5

Moc pěkná kniha. Jedna z mnoha, kterou jsem již o holokaustu četla a opět jiná. Je zde i zajímavý pohled z druhé strany - Němců. Ne vše je černobílé.

Mišák240
13.07.2020 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Není to moje první přečtená kniha s tímto tématem, hlavní hrdinka zde popisuje, co všechno zažila v koncentračních táborech, ale novinkou pro mě bylo číst vyprávění o holokaustu i z druhé strany, z pohledu Josefa, člena SS. Vložený příběh o upírech bych přeskočila nebo alespoň zkrátila, jinak knihu rozhodně doporučuji.

sgjoli
10.07.2020 4 z 5

Jsem ráda, že se mi tato kniha konečně dostala do rukou. Vnímala jsem to tak trochu jako svůj čtenářský rest.
Pasáže popisující holocaust jsou velmi silné. Ten kontrast mezi tím, kdy vypráví oběť holocaustu a kdy vypráví nacista, jsou dost kontrastní. Přináší to dva různé pohledy na totéž téma, což bylo pro mne jako čtenáře zajímavé a o to silnější čtení. Co se týkalo pasáží ze současnosti, cítila jsem v tom trochu nádech červené knihovny, což není úplně můj šálek čaje. Ale postava Sage mi byla sympatická, to zas ano. Co se týká povídky o upírovi - chápu, proč je součástí knihy a jakou roli to tam hraje, ale taky to byla na mne až moc červená knihovna, což mne taktéž moc neuchvátilo.
Celkově tak dávám čtyři hvězdy. Je to velmi čtivé, autorka umí velmi dobře vyprávět a ví, jak zaujmout své čtenáře. Ale některé pasáže mi úplně nesedly svým obsahem. A také je pravda, že existuje pár knih z období 2. sv. války s tématem holocaustu, které mne zasáhly o dost více než Vypravěčka. Takže v případě této knihy to je "jen" za čtyři hvězdy.

Kwacenka123
03.07.2020 5 z 5

Četla se jedním dechem. Za mě úžasná knížka.

tofudo
29.06.2020 5 z 5

Dokonalá knížka!!! Strašně silný příběh i zpracování. Nemůžu se v myšlenkách od knihy odtrhnout, pořád mě nutí nad ní přemýšlet.

sabca1520
27.06.2020 5 z 5

Moje první setkání s Jodi Picoult a rozhodně ne poslední. Téma skvěle zpracováno a příběh i postavy velmi sympatické.

HanaMalina
25.06.2020 4 z 5

Vypravěčka se četla dobře, pouze části v knize psané kurzívou jsem přestala číst hned na začátku (vůbec mě to nebavilo). Konec byl malinko překvapivý, ale nezkazilo to můj celkový dojem. Nemůžu dát plný počet, protože k některým částem mám výhrady plus text psaný kurzívou byl absolutně nezajímavý a pouze mi narušoval čtení. Pokud máte náladu na příběh o holocaustu, tak můžu doporučit.

Bláža9
23.06.2020 4 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, ale pocity z ní jsou velmi prapodivné (jinak to říct neumím). Části týkající se války byly vynikající, ale ten zbytek byl takový nijaký. Propojení vyprávění o holocaustu s červenou knihovnou...Námět knihy byl výborný, jen část týkající se Sage a Lea byla lehce předvídatelná a hrozně plytká a ten konec tomu taky moc nepřidal. Vlastně jsem ho svým způsobem nepochopila. Dávám čtyři hvězdy jen díky části Minky a Josefa, ale jinak je pro mě kniha spíše zklamáním, což mě mrzí, protože J. Picoult mám velmi ráda.

JaninaV.
22.06.2020 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem.......zajímavý příběh. Konec mě hodně překvapil, příběh o upírovi jsem přeskakovala. Docela mi vadilo přeskakování mezi osobami. Ale i tak doporučuji přečíst. Krásná titulní strana knihy.

venda99
19.06.2020 4 z 5

Hezký příběh. Je to čtivé. Na toto téma bylo napsáno již mnoho takže nic extra překvapivého. Příběh s upírem mě spíš rozptiloval, ale i tak super.

mattonka
17.06.2020 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou díky čtenářské výzvě. A rozhodně mohu doporučit ke čtení. Mně osobně se četla jedním dechem. Zajímal mě jak příběh Sage, tak vzpomínky její babičky.