Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4323 4323

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

Diego123
05.01.2018 5 z 5

Kniha, která vás pustí až na konci příběhu... POZOR! Budete ji chtít neustále dokola :D ♥ :))

hnilda3
02.01.2018 5 z 5

Musím říct, že mě kniha naprosto nadchla. Začátek byl trochu pomalejší, ale vyprávění Minky mě pak tolik vtáhlo, že jsem četla až do noci, což běžně nedělám :-) Každopádně jsem se dozvěděla spoustu otřesných věcí o té době, které jsem neznala. A myslím, že to by měl přečíst každý, protože ve škole se o tom člověk tolik nedozví, i když by rozhodně měl.

kudry
30.12.2017 4 z 5

Kniha mě chytla, přečetl jsem jí jedním dechem

hanka5447
30.12.2017 5 z 5

Nádhera

Kif
29.12.2017 3 z 5

Vzhledem k velkému všeobecnému nadšení z téhle knihy jsem měla přirozeně velká očekávání. Ta se však tak úplně nenaplnila.
Téma knihy samo o sobě je dost silné a zasáhne snad každého. Ale jsem asi náročnější čtenář, než aby mi stačilo jen silné téma a já se z knihy posadila na zadek.
V prvé řadě mě štval zbytečně zdlouhavý začátek. Dějová linie Sage mohla být zkrácená o několik zbytečných informací a taky přesládlých scén. Nebavila mě, nesedla mi tam. Stejně tak ani Leo nebyl úplně to pravé ořechové. Ani jednu postavu bych nezrušila, ale zkrouhla. A střídání vypravěče mi taky chvílemi dělalo víc zmatku než užitku.
Taky jsem čekala více přiblížení se Josefovi. Zrušila bych několik vyprávění o pečivu a rádoby romantických scén a místo toho více rozvedla Josefův pohled. Na druhou stranu, vzhledem k závěru knihy se asi dá pochopit, proč tak autorka neučinila.
Shrnula bych to tak, že pohledy z přítomnosti mi připadaly občas přebytečné, nedůležité a vyumělkované, jen aby přitáhly čtenářskou pozornost.
Chtěla jsem se pustit do více knih od autorky, avšak po první zkušenosti si nejsem zcela jistá, zda mi její styl vyhovuje. A k bestsellerům zůstávám stále tak skeptická, jako jsem byla doteď.

petrakočárová
22.12.2017 5 z 5

Poutavá kniha, ale nic pro depresivní povahy.

cumpa
20.12.2017 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Hodně silný příběh, který ve mě zanechal určitou stopu.

Květ
19.12.2017 5 z 5

Nejprve jsem se nemohla začíst, knížka sleduje několik dějových liníí současně, ale od určité chvíle už to jelo samospádem. Silný příběh s otevřeně popsanými hrůzami války nemůže nechat nikoho chladným. Konec jde na posledních sto stranách tak trochu odtušit, ale to Vypravěčce na kvalitě neubírá. Jsem ráda, že ji mám doma :)

Maanna
19.12.2017 3 z 5

Je to má druhá kniha Jodi Picoult a mám s ní podobný problém jako s tou první - je to na mě přeplácané, překombinované a nevěrohodné. O autorce se říká, že se na téma vždy detailně připravuje, a přijde mi, že pak má problém si vybrat, co použije, tak se snaží do knihy nacpat vše: příběh z Osvětimi by možná úplně postačil, popis genocidy židů na Ukrajině byl trochu zbytečný apod. Kromě toho mě v této knize ruší větší počet nevěrohodných a nelogických událostí: opravdu by německý důstojník umyl za židovskou dívku z ghetta okna? To by se minimálně nebál, že ho v tom okně důstojnické ubytovny někdo uvidí? Mladík uteče z transportu tak, že požádá dozorce o cigaretu a využije zmatku, když se přidají další - mám za to, že by už po té žádosti byl po smrti. Sage je líčena jako někdo, kdo žije v noci a téměř jinak nevychází z domu, a najednou má sexy opálené nohy... Příběh Minky a Josefa by byl sám o sobě silný (byť nechápu, proč se jedna postava vydává za někoho jiného), ale kolem je na mě příliš rušivých elementů, abych se příběhem dokázala nechat unést.

tzimcikova
19.12.2017 4 z 5

Chvíli trvalo, než jsem se do knížky začetla. Pak ale nastalo vyprávění Minky z ghetta a Osvětimi a já se nemohla od knížky odtrhnout. Velmi autentické líčení nacistických zrůdností během druhé světové války.

slunicko1958
15.12.2017 4 z 5

Poutavý příběh, doporučuji. Nejzajímavější byla vyprávění Minky a Josefa. To jsem tajila dech a stránky knížky přímo hltala.

SakuraLuci
14.12.2017 5 z 5

Velice citlivý, procítěný příběh. Právě jsem knihu dočetla, nemohla jsem od ní odtrhnout pohled a při psaní tohoto komentáře mi kanou slzy a nedají se zastavit. Nevím, jak dlouho mi bude trvat, než příběh vstřebám. Vypravěčka je jedna z top 3 knih které jsem letos četla, možná úplně nejlepší.

Dominika21
12.12.2017 5 z 5

Přesto, že příběh jako celek je fiktivní, tak čtenář, který se zajímá o tématiku židů (třeba jen okrajově) pozná, že prvky v knize jsou postaveny právě na faktech. O to více je příběh pozoruhodný. Samotná zápletka příběhu je pak jen třešničkou na dortu. Jodi Picoult je vynikající spisovatelka, která umí podat čtenáři jedinečné příběhy. Vypravěčka je jednou z nich a patří mezi mé nejoblíbenější. Je to jedna z knih, na kterou se opravdu nedá zapomenout a v edici světového bestselleru má své opodstatněné místo.

Juliatta
11.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha, závěr jsem sice od určité části trochu předvídala, ale to já mívám docela často :-D .

iveetka
06.12.2017 4 z 5

Čtivé, oddechové, zajímavé, ale úplné ohromení z příběhu jsem nezažila. Nicméně ztráta času to nebyla.

LucaDusa
02.12.2017 5 z 5

Kniha mne zasáhla, jako už dlouho žádná jiná. Nádherný příběh.

Eduarda
01.12.2017 5 z 5

Přála bych si vymazat mozek - abych mohla jakoby nic otevřít tuhle knížku a znova zažít tu radost a stesk a rozpolcenost a víření otázek a vůbec všechny ty emoce, které dobré čtení doprovázejí. Jen tu upířinu bych trochu zkrátila.

katerina9582
30.11.2017 5 z 5

Perfektní, Jodi je užasná a určitě si přečtu další její knihy... mimochodem, tohle je asi nej kniha, co jsem letos přečetla

veverka@ořech
29.11.2017 5 z 5

Můj první román od Jodi Picoultové a jistě také ne poslední. Autorka předkládá velmi propracovaný příběh - ano, smýšlený, ale čtivý a zajímavý. Na příkladě Josefa plasticky ukazuje genezi nacisty, který byl schopen sloužit své vlasti a páchat tolik zla. Na druhé straně vypráví příběh Minky, která je obrazem všech obětí holocaustu.
Myšlenky, které z tohoto vyprávění vyvstávají, jsou skutečně silné - téma odpuštění, dobra a zla, viny, ... Oceňuji na celé knize především to, že nepředkládá černobílý pohled, ale naopak velmi plastický, který nutí čtenáře k zamyšlení.
Je vidět, že autorka si musela hodně věcí nastudovat, reálie popisuje velmi věrně, nicméně pár drobných nepřesností v polských reáliích a reáliích koncentračních táborů jsem tam našla.

klarisssa
25.11.2017 5 z 5

Knížku jsem nemohla odložit,poutavě napsaná od začátku do konce. Silný příběh co vás jen tak nepustí.