Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4323 4323

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

Iwets
14.02.2018 4 z 5

I když je tato kniha dost čtivá, četla jsem ji na můj vkus dost dlouho, protože jsem některé části nemohla jentak strávit. Někdo tu píše o tom, že je to slabý odvar, ale pro mě to bylo dost na to, abych po zaklapnutí vydržela jen zírat beze slov do zdi.
Není to milé ani příjemné čtení a z toho důvodu se mi to i špatně hodnotí. Nakonec dám čtyři hvězdy, protože jsem tušila od určité části knihy, jaký zvrat v závěru příběhu nejspíš nastane a čekala jsem trochu lepší zakončení knihy. Na mě byl konec až moc otevřený.
Myslím, že touhle knihou určitě na dlouhou dobu opouštím romány s tématikou druhé světové, ale doporučuju ji k přečtení.

Babarunka
11.02.2018 5 z 5

Že začátku je kniha trochu zmatená,příběh se rozjíždí celkem pomalu, ale s každou přečtenou stránkou stoupá zvědavost a napětí. Rozhodně doporučuji!!!

AAndulka
06.02.2018 4 z 5

Musím říct, že asi do strany 200 jsem nechápala, proč má kniha tak vysoké hodnocení. Hlavní postava - Sage mi nesedla, měla jsem nejen s ní problém. Ovšem poté přišla pasáž vyprávění její babičky a v tu chvíli jsem celé tohle vyprávění musela přečíst na jeden dech. Rozmýšlela jsem se meti 3* a 4*. Pokud by byla kniha psaná pouze z hlediska babiččina vyprávění, pak bych dala určitě 5*. Nakonec jsem zvolila 4* i kvůli mystickému příběhu, kterým je kniha provázena.

Kekik
06.02.2018 5 z 5

Jsem ráda, že moje knihovna je obohacena o další skvostné dílo. Vážně si budu muset pořídit klobouk, který budu smekat pokaždé, když ve svém pokoji projdu kolem děl jako je Slavík, Zlodějka knih, V šedých tónech, Sůl moře,... a nyní teď i Vypravěčka. Jodi Picoult mě znovu dostala do kolen. To je paní spisovatelka a před ní ten klobouk smekám též.
Závěrečné rozluštění je prostě pecka. Vyprávění Minky mrazivé. A příběh Anii napsaný ***(neprozradím kým) dodává knize velké plusové body, jelikož je vlastně velmi důležitý pro děj.
Kniha skýtá mnoho otázek, z nichž ta nejzajímavější je: Kdo je vlastně Josef Weber ??? Odpovědi se dozvíte po přečtení Vypravěčky, kterou já rozhodně DOPORUČUJI !!!
"Pokud zemřeš, bude to kulkou to srdce, ne do hlavy. Slibuju."

AltaMari
04.02.2018 5 z 5

Tato kniha má pro mě dvě velká plus: je velmi čtivá, co se týče příběhu i jazyka, a je poznat, že se na ni autorka pečlivě připravovala (jak se dočteme již v Poděkování). Velmi zajímavě zpracovaná témata. Ale: těch témat je až moc, děj je trochu přeplácaný. Také je knížka velmi americká ( všichni jsou břitce vtipní a alespoň jedna postava je absolventem Harvardu). A jedné postavě matka dohazuje partnerky (jak se o ní celkem brzy dozvíme), takže ....hádejte, jak se bude odvíjet romantická zápletka. Nicméně dávám 4 1/2 *.

Marekh
04.02.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Více se mi líbila historická část než přítomnost. Knihu doporučuji.

Závěr knihy byl překvapivý.

marketa3635
30.01.2018 4 z 5

Škoda, že nejdou dávat půl hvězdičky, protože tahle kniha je za mě tak na 3,5 *, ale když zavřu obě oči, dám 4. Rozhodně se jedná o čtivě napsaný román, ale tak nějak... černobílý. V podstatě už od začátku máte nastaveno, co je dobro a co zlo a v této vlně se vyprávění nese celou dobu. Vnímání spravedlnosti je u hrdinů tak veskrze americké, že je to až nesympatické, protože vidí jenom to, co vidět chtějí a nesnaží se nějak hlouběji reflektovat realitu.
Linka z minulosti je vlastně jenom otřepané klišé - to, co každý z nás už milionkrát četl, když se holocaustem zabýval. Ani v případě Josefa ani v případě Minky se autorce nedaří vzbudit ve čtenáři jakékoliv emoce. Možná se najde pár slibnějších momentů, ale celé to působí poněkud polopaticky. Trochu v duchu "musíme čtenářům ukázat, jak to bylo za války strašně špatné". Celkově z toho mám pocit, že kniha je cílena na amerického čtenáře, který nemá s druhou světovou válkou ani holocaustem žádnou bližší zkušenost. Je to příliš učebnicové a příliš černobílé.
Souhrnem - četlo se to dobře, ale paradoxně mě nejvíc zaujal zcela okrajový příběh o upírech.

Etoiles
29.01.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala a její přečtení dlouho odkládala. Tato tématika mě nikdy nezajímala, naopak jsem se jí vyhýbala. Nakonec jsem se ovšem přiměla a knihu přečetla. Přestože, jak jsem zde četla, ji někteří lidé dost kritizují, mě kniha nadchla. Moc se mi líbil příběh i nečekaný konec. A musím se přiznat, že tato kniha ve mne vyvolala novou zálibu v této tématice. Od té doby jsem přečetla spoustu jiných knih a jsem nadšená. Za mne tedy mohu knihu doporučit.

LivN
29.01.2018 5 z 5

Perfekni knížka! Myslim ,že by si ji měl přečíst uplně každý a zavedla bych ji do škol jako povinnou četbu. Vtáhne váz do děje a uplně se vžijete do postav jakoby jste to právě zažívali. Některé části knížky byly fakt náročné přečíst. Hodně naučná knížka.

orson
26.01.2018 5 z 5

Zpočátku mi dalo trochu zabrat, než jsem se zorientoval ve třech dějových liniích, ale pak se to vše rozjelo. Přiznávám, že některé pasáže o holocaustu rozhodně nejsou pro slabší povahy a měl jsem z nich noční můry (hodně čtu před spaním). Celkově to je hodně působivá a skvěle napsaná kniha, u které jsem až do konce nevěděl, jak dopadne.

2509
24.01.2018 5 z 5

Má první kniha s tématikou holokaust. Pro neskutečně silné téma. Zajímavý pohled i z druhé strany. .....

Audrina
24.01.2018 4 z 5

Musím bohužel říct, že jsem od Vypravěčky čekala něco lepšího. Linka Minky odehrávající se v Osvětimi ničím nevybočuje z klasických knih o druhé světové válce a holocaustu. Všichni víme jaká zvěrstva se na Židech děla, a jelikož je to téma často zpracovávané, Picoult nepřináší nic nového. Ano, je to strašné, ale výraznější emoce to ve vás nevzbudí.
Linka z přítomnosti se mi líbila více, párkrát jsem v ní natrefila na zajímavé myšlenky a postava Sage mi byla sympatická.
Celkově hodnotím Vypravěčku jako lepší průměr ve svém žánru. Je to dobře napsané, postavy mají zajímavé charaktery, ale bohužel to ve svém žánru nepřináší nic navíc.

RunningWolf
23.01.2018 2 z 5

Další z knih s nálepkou ,,Edice světový Bestseller,, která jen dokazuje že ta nálepka je k ničemu.Dobrá jen k tomu aby si člověk dal sakra bacha na to,to koupit.
Pro mě už snad 6-7 kniha s tou nálepkou a zase jen další průměr,takže už žádnou knihu s touto nálepkou nečtu !
Kniha tu má výtečně hodnocení což je jako v mnoha jiných případech zase jen lež.
Pokud jste sentimentální osoba libující si v něžných románech s příchutí ,,zla,, nebo jen náctiletá dívka která si myslí že osvětim je hlavní město Polska a že němci jsou všichni do jednoho prasata jako Rammstein,budiž!
Knihu si můžete založit ke Stmívání,krvavé deníky a Harry potter a dát jí 5*
Ale boužel tohle jen .......... .......... s příchutí tématiky 2sv.války z pohledu holokaustu

Zjizvená,nymfatická,upíří,pomstychtivá pekařka my byla vyloženě nesympatická
Detektiv Holokaust také
Nezachranuje to ani jen vsuvka s nesmrtelným,sebedestruktivním fašistou.
Jen ta prostřední kapitola s babčou ujde a jen díky ní tuhle knihu nemusím zařadit do odpadu
PS: Pouze pro ženy! Popř. 12-18let nebo 65+ :)
Tímto prosím veškeré uživatele aby braly hodnocení svědomitě a nedávaly 5* úplně všemu co přečtou.Ono to celkové hodnocení pak není objektivní a kometáře typu tohle budete chtít číst pořád do kola :) Bych bral jako spam!

postrach
23.01.2018 4 z 5

Obal,tradičně skvělí.Téma Holokaust-židé,nemám ráda.Styl,kterým autorka píše,se mi líbí i forma.

Radana44
14.01.2018 2 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek.Přečetla a nijak mě nenadchla.Zbytečně zdlouhavé,chvílemi nezáživné,zmatené.Hold není to můj šálek

LuciePosepna
12.01.2018 5 z 5

Tak prvni knizky od ni. Jsem uplne v soku. Naprosto skvela. Chvilkama jsem i brecela. Tematika se me dotkla (holocaust, Osvetim).

PaniJani
08.01.2018 4 z 5

Povedená knížka s pro mě překvapivým koncem. Nejzajímavější pro mě bylo vyprávění, ať Josefa nebo Minky. Během vyprávění jsem knížku ani nechtěla odložit. To okolo mě sice také bavilo, ale zas tak nepohltilo, pro mě osobně možná moc chleba, rolek a pečení. Příběh zasazený do 2. světové války je děsivý tím, ze líčí skutečné hrůzy, které se děly. Zbytek je tak trochu překombinovaný, neuvěřitelný. Ale tak proč ne. Ačkoliv je to knížka krásná, na pátou hvězdičku mi něco chybělo.

Ilonidas
07.01.2018 5 z 5

Další kniha, díky které se mi na chvíli zastavil čas. Další, kvůli které mi i slza ukápla. Takový pohled do naší bolestivé minulosti by měl přečíst každý. Doporučuji.

Ivis01
06.01.2018 5 z 5

Moc povedená kniha !!

Owain
05.01.2018 5 z 5

Vyprávění Minky a Josefa mě uplně vtáhlo.Ikdyž moc téma 2. světové moc nemusím, tak tenhle příběh mě dostal.Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a nejeden večer jsem u ní usnula. Konec kupodivu překvapivý =)