Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162341/bmid_vzkaz-v-lahvi.png 5 3009 3009

Případy oddělení Q série

Na policejní stanici ve Wicku, v zapadlém koutě Skotska, stojí už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC — a že je to napsáno krví. Když se tahle podivná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z oddělení Q, jež se zabývá „odloženými případy zvláštní důležitosti“, začnou se dít děsivé věci. Carl Morck a jeho asistent Asad se ponoří do hrůzného případu sekt a ztracených sourozenců, jejichž rodiče nikdy zmizení svých dětí nenahlásili. Proč? Náhle zjistí, že čas se krátí… Vzkaz v láhvi získal Cenu Haralda Mogensena, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno významné literární ocenění Glass Key za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesbø, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P, 2009

Skalara
14.03.2019 5 z 5

Olsen opět nezklamal. První díl běhal mi mráz po zádech, tak jsem si řekla, že horší to už nebude. Nastal druhý díl, který mi přišel ještě o stupeň více násílí. Třetí díl jsem musela číst po kouskách a chvíli si odpočnout a vstřebat to popsané násílí. Detektivky jsou to prostě úžasné, ale strašně mě z nich běhá mráz po zádech. Ale už se těším na čtvrtý díl, Assad a Carl a teď i Rose=Yrsa jsou skvělá skupinka :D Jsem zvědavá, čím mě autor ještě překvapí. Co příběh to originál.

andrii24
13.03.2019 4 z 5

... od nás, zajatých ratolestí. Vinna je matčina výchova, jež děsivě vyrvala prvotní půdu pod nohama. Pramálo lásky, jen citové tesáky. Nejvyšší o tom ví. Teče jed z činů, které měly konejšit. Nenech "Heroda," padlé boží mládě, sycené ďábelskou hostií, dohrát tu krvavou hru pod vodní hladinou, na tichém pódiu, v dřevěném domku na moři.

stoun25
10.03.2019 5 z 5

Do této knihy jsem se "zakousl" snáze než do předchozích dvou ze série a děj poměrně svižně utíkal.

Klaaarka
23.02.2019 5 z 5

Kniha napínavá,čtivá....fandy autora a detektivek rozhodně nezklame!

DericCaster
17.02.2019 5 z 5

Krásná detektivka u které jsem se vůbec nemusel přemlouvat ke čtení a lehce nadprůměrný počet stran jen prosvištěl... Těším se na nejakou další z autorových knih.

Jajaneu
07.02.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Maggot.87
03.02.2019 3 z 5

Lehce nadprůměrná detektivka, které by slušelo zeštíhlení o nějakých 200 stran. Nenadchne, ale neurazí.

TessieB
30.01.2019 5 z 5

Posledních 150 stránek jsem četla jedním dechem i za chůze. Těch 552 stran uteklo jako voda, i když to místy bylo trošičku roztahané (ale to jsem se spíš těšila, KDY UŽ HO KONEČNĚ CHYTNOU?!). Za mě skvělé pokračování série!

Marta08
09.01.2019 5 z 5

Strhující příběh od první po poslední stránku. Spolu se Složkou 64 nejlepší kniha v sérii, i když Složku 64 mám o chlup výše. Rose dostává větší prostor se projevit a tým je čím dál víc sehranější. Zajímavé zpracování tématu náboženských sekt. Pachatel vystupuje v knize od prvních okamžiků a postupně je odhalován jeho motiv.

kapitan9556
04.01.2019 5 z 5

Třetí díl jede, jako po másle. Pro mě zatím nejlepší díl série!!! Jak po stránce samotného detektivního příběhu, tak kvůli hlavním hrdinům. "Rose" je fakt boží a jen napjatě čekám co udělá příště, nehledě na to co vyplyne z případu v Amageru. Ale úplně nejvíc jsem zvědavý, co je zač Asad. Snad až teď můžu tvrdit: děj se rozvíjí, vzniká zápletka. :) Nemůžu se nabažit! Konečně série detektivního rázu, která má hlavu a patu. Nehledě na napínavost a originalitu. Pokračuji v krasojízdě!

surikata246
02.01.2019 5 z 5

Je to první kniha od autora a jsem nadšena. Napínavé, mělo to spád a drsná zápletka. Určitě sáhnu po dalším titulu.

Jenny055
31.12.2018 5 z 5

Výborná kniha. Strhujúci príbeh a napätie do poslednej kapitoly. Autor píše skvelo, ale neviem, kam až dokáže zájsť, ak bude v ďalších knihách neustále zvyšovať napätie drastickejšími zločinmi.

Briv
21.12.2018 5 z 5

Carl, Asad a Rose teda jedou. Žeru je. Vím, že když tuhle knihu vezmu do rukou, tak se mnou na pár dní nebude absolutně řeč, protože budu jen číst, číst a číst kdykoli to půjde. Tentokráte se řeší velmi zajímavé téma. Vzkaz v láhvi rozhodně doporučuji a jdu na další díl.

monte
13.12.2018 5 z 5

Další skvělá detektivka

lenysek69
09.12.2018 5 z 5

Musím se přiznat, že ze začátku mě kniha moc nechytla, ovšem časem jsem se do ní tak začetla, že bylo těžké ji odložit. Příběh fascinující a skvěle napsaný. I přesto,že vlastně víte, kdo je pachatel, čekáte,jak se to vyvine a zda se podaří ho chytit, protože to tak ze začátku nevypadá ???? Knihu doporučuji.

jfialova
12.11.2018 4 z 5

Další napínavá detektivka/thriller od J. A-O. Hlavní padouch je znám od úplného začátku a s postupujícím vyšetřováním se o něm dozvídáme čím dál tím víc informací. Zajímavý konec-jsem zvědavá, jestli se k němu autor v dalších knihách ještě vrátí, protože jinak tak nějak nevím, jestli to dopadlo dobře nebo špatně. Takže vzhůru na další díl série!

Arwen777
11.11.2018 5 z 5

První knížka tohoto autora, kterou jsem četla, a jednoznačně skvělá. Perfektní propojení napětí, chytré zápletky a sarkastického humoru. Napínavé čtení, které mě drželo vzhůru dlouho v noci a nedalo se odložit. Líbí se mi autorův styl, sarkastické poznámky hlavního hrdiny, vtipné poznámky k mezikulturním rozdílům dvojice vyšetřovatelů. Není to přehnaně brutální, což je trend poslední doby, napětí je budované postupně. Pro mě za poslední dobu jednoznačně jedna z nejlepších detektivek.

Šárka345
07.11.2018 5 z 5

Perfektně zapletený příběh, který se čte sám. Paráda jen tak dál....

animovanej medv
02.11.2018 4 z 5

Přišlo mi to zbytečně dlouhé a ztrácelo to na příběhu. Ale velmi čtivá kniha. 4/5

cukrovka
15.10.2018 5 z 5

Opět strhující. Pozvolný rozjezd a nakonec se nemůžu vůbec odtrhnout. Postupně se stupňující napětí vás nenechá vydechnout.