Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162341/bmid_vzkaz-v-lahvi.png 5 3009 3009

Případy oddělení Q série

Na policejní stanici ve Wicku, v zapadlém koutě Skotska, stojí už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC — a že je to napsáno krví. Když se tahle podivná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z oddělení Q, jež se zabývá „odloženými případy zvláštní důležitosti“, začnou se dít děsivé věci. Carl Morck a jeho asistent Asad se ponoří do hrůzného případu sekt a ztracených sourozenců, jejichž rodiče nikdy zmizení svých dětí nenahlásili. Proč? Náhle zjistí, že čas se krátí… Vzkaz v láhvi získal Cenu Haralda Mogensena, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno významné literární ocenění Glass Key za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesbø, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P, 2009

Lolila
15.10.2018 5 z 5

Výborné čítanie. Ako som začala čítať, už ma to nepustilo. Napínavé, skvele vykreslené postavy, zaujímavá zápletka (stratené deti, náboženské sekty a k tomu vrah, ktorý to má všetko krásne premyslené.....). A ešte k tomu nechýba humor, ktorý napätie odľahčuje:-). Som rada, že existuje databáza kníh, pretože tohto autora som objavila na tejto stránke na základe recenzií a odporúčaní čitateľov.
Dúfam, že aj ďalšie časti budú také skvelé, lebo "laťka" je nastavená veľmi vysoko. :-)

Crimble
14.10.2018 3 z 5

Takhle já to mám s těmi severskými detektivkami pořád - v první půlce bych to nejradši zahodil, ke konci se nelze odtrhnout. Je to plný klišé jako z americkýho thrilleru, pořád něco visí na vlásku, někdo někam přijde na poslední chvíli a tak. Sem tam drobné nelogičnosti a nepravděpodobnosti. Příběh dobrej, kvalitní psaní. Chtěl jsem kriminálku, dostal jsem kriminálku, tak co si stěžuju. Ale už jsem četl i lepší :)

Verry148
26.09.2018

Knihu jsem nedočetla, nebavila mě snad se k ní někdy vrátím

Costanzo
10.09.2018 5 z 5

Když píši tento komentář, mám už přečtenou celou sérii včetně poslední knihy Selfies. Vzkaz v láhvi řadím mezi nejlepší knihu s Carlem. Nedokážu pochopit, jak někdo takhle mistrovsky spojí temný a mrazivý příběh s notnou dávkou vtípků a sarkasmu. Carl a Asadem prostě jedou a je to zábavné. Rose se taky zřejmě vyskytla ;-) Na jedné stránce se tlemíte jejich komentářům, na druhé vás mrazí v zátylku a ježí se vám chlupy hrůzou. Nedivím se, že tato kniha byla několikrát oceněna. BRAVO

Janicga88
10.09.2018 5 z 5

Další výborný a napínavý příběh.. Už se těším na další :))

tchaj
02.09.2018 5 z 5

Po dlouhý době skvělá detektivka. SKVĚLÁ !!!

astra3
31.08.2018 4 z 5

Dobrá detektivka. Napínavá až do konce. Snad by mohla mít méně stran.

Nello
30.08.2018 4 z 5

Asi nejlepší ze všech co jsem od Olsena četla. Líbila se mi nejvíce, ale všechny ostatní knížky taky supr.

malí
23.08.2018 5 z 5

Detektivka patri k tem, co si clovek zapamatuje.

kika_
22.08.2018 5 z 5

Luxusní detektivka. Mělo to spád, originální příběh, napětí až až. Líbí se mi tenhle styl psaní - rozjetých více menších storek, kapitola skončí napínavě a samozřejmě další kapitola je pokračování jiné storky. Čtenář je proto pořád napjatý jak asi dopadne tamto a jak zas táámhle to a musí se k pokračování pěně pročíst :).. Prostě pro milovníky detektivek jasná volba

kacisinka
07.08.2018 5 z 5

Úžasná kniha, ani na chvíli mě nepustila. Byla to moje první knížka ze série, už mám doma i další, tak se těším, že se zase začtu.

PaniJani
03.08.2018 4 z 5

Skvělá kniha! Byla to moje první přečtená že série. Zhruba první třetina pro mě byla zdlouhavá až nudná, nemohla jsem se pořádně začíst (za to odebírám jednu hvězdičku), ale pak se to rozjelo a neskutečně mě kniha bavila. Musím doplnit další díly :-) Trošku mě hodil brouka do hlavy Asad, jsem na něj zvědavá v dalších dílech. A u Evy se nedokážu rozhodnout, jestli to byla kladná, nebo záporná postava. Jen mě jí bylo líto...

asam
31.07.2018 5 z 5

Trio Carl, Asad a Rose opět nezklame. Napínavé až do konce, Trochu mě tam vadilo vyšetřování požárů ve firmách - odvádělo to pozornost od " vzkazu v láhvi".

slunicko1958
19.07.2018 3 z 5

Dost dobře nerozumím zdejšímu nadšení. Musím ovšem předeslat, že tato kniha byla první, kterou jsem od autora četla.
Námět skvělý, zpracování horší. Neskonale dlouhý a nudný rozjezd. Hlavní dějová linie byla napínavá, ale naprosto zbytečně ji narušovaly podle mého názoru nesouvisející "odbočky" - např. azbest a kudy vedou trubky, stěhování kanceláří, kde bydlí Asad atd. Případ znetvořených malíčků s hlavním dějem také nesouvisel ... Naprosto absurdní byla "sestra". Copak v Dánsku nedělají kriminalisté psychotesty? Jak dokázal kluk - psychicky i fyzicky vyčerpaný - se spoutanýma rukama napsat vzkaz? Bodnout se něčím do nohy, vložit papír do láhve, uzavřít ji dehtem a hodit do vody. Asi kouzelník... Těžko uvěřitelné.
Ale celkově se knížka dala číst, na dovolenou výborné.
PS: Iritovalo mě slovo "bysme".

Abia
17.07.2018 5 z 5

Tohle začíná být závislost. Musím si dát chvilku pauzu od Carla, Asada a Rose, protože nedělám nic jiného, než že čtu a čtu a čtu. Zapomínám na svět okolo, nořím se do kanceláří ve sklepě a prožívám s nimi celý hon na vraha. Dokonce jsem si říkala, že bych se měla podívat na mapu, kde se to všechno odehrávalo. Super zážitek!

darbujan8924
13.07.2018 5 z 5

Tady není co řešit.... pecka nad pecky.
Hned jak dočtu co mám v plánu,vrhnu se na další výtvory tohoto spisovatelského génia :)
PS: a na film se nedoporučuji dívat,protože tam zprznili co se dalo :(

flare
29.06.2018 5 z 5

Precetl jsem toho mnoho severskeho a tenhle vytvor radim do svych top 3. Dobre rozepsane postavy,skvely a podle me dost realny namet, humor, napeti, zapletka, odpocinek...zkratka cool.

harena
26.06.2018 5 z 5

Třetí díl série a je to opět napínavý, vtipný, akční, čtivý detektivní příběh. Skvělé trio Carl, Asad a Rose nezklame a díky autorovu smyslu pro humor to není tvrdé severské krimi - je to kniha, na kterou se těšíte a po dočtení si objednáte další díl. Což jsem i já udělala. Výborná kniha pro chvíle odpočinku, přečteno za dva dny a těším se na další pokračování.

Matkaknihomolka
25.06.2018 4 z 5

Prvních sto stran je celkem nudná omáčka okolo. Pak příběh nabírá na obrátkách a je to celkem slušná podívaná. Mezi top knihy to neřadím, ale rozhodně napínavé se zajímavým příběhem to bylo.

AnetaKor
08.06.2018 5 z 5

Zatím nejpodařenější díl série. Nejhorší na tom všem je, že unést dítě, je prakticky velice jednoduché...