Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162341/bmid_vzkaz-v-lahvi.png 5 3009 3009

Případy oddělení Q série

Na policejní stanici ve Wicku, v zapadlém koutě Skotska, stojí už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC — a že je to napsáno krví. Když se tahle podivná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z oddělení Q, jež se zabývá „odloženými případy zvláštní důležitosti“, začnou se dít děsivé věci. Carl Morck a jeho asistent Asad se ponoří do hrůzného případu sekt a ztracených sourozenců, jejichž rodiče nikdy zmizení svých dětí nenahlásili. Proč? Náhle zjistí, že čas se krátí… Vzkaz v láhvi získal Cenu Haralda Mogensena, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno významné literární ocenění Glass Key za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesbø, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P, 2009

kolodze
04.07.2016 5 z 5

Napětí a humor v perfektně vyváženém koktejlu ..Carl a jeho oddělení Q se mi dostalo pod kůži a určitě se ponořím do některých jejich dalších případů.

koubin007
30.06.2016 5 z 5

Takhle se má psát detektivní román!! Skvělá psychologie postav, dokonce jsem s tím vrahem v půlce knihy začal sympatizovat. V příběhu nejsou hluchá místa, vše do sebe zapadá a uhání vpřed. Tak by to u tohoto druhu literatury mělo být. Napětí po celou dobu až do konce. Vzkaz v láhvi rozhodně doporučuji a já osobně jdu na další díl.

kadz
27.06.2016 5 z 5

úžasná.... Ráda se k ní vracím...

Juzzy
26.06.2016 5 z 5

Strhující! Závěr sice opět trochu Adlerovsky překombinovaný, ale kvalita příběhů a napětí neustále roste.

Peslik
10.06.2016 5 z 5

Naprosto skvělé, napínavé a čtivé. Asad mě baví, čekám čím mě překvapí další díl.

ewi
30.05.2016 5 z 5

vyborne...strhujuci vygradovany dej, spravne davkovane napatie, akcia i humor .... \Adler-Olsen je moj oblubeny autor, zatial vsetko, co som od neho precitala, stalo za to...

čtenářP
28.05.2016 5 z 5

napínavé čtení

haluz
26.05.2016 5 z 5

Po dvojce opět 100 %

klikas
19.05.2016 4 z 5

Spád, emoce, akce...pro mně nadprůměr ...těším se na film!

RSR
17.05.2016 5 z 5

Výborná detektivka. První od tohoto autora, kterou jsem četla a určitě ne poslední.

irefir
15.05.2016 5 z 5

Podle mě výborné, čte se jedním dechem!!!

Cuprinka
13.05.2016 5 z 5

Vynikající, skvělé, čtivé a napínavé!!!!

momo01
10.05.2016 5 z 5

Skvělé ... Ale kdo je vlastně Asad?

Klára90
09.05.2016 5 z 5

Kniha mě teda pěkně napínala a celkově překvapovala,dalo by se říct,že nic nedopadlo tak,jak jsem předpokládala a to je zatraceně dobře:-)

KristinaK
07.05.2016 5 z 5

Moje první knížka od Olsena a jsem nadšená! Některé souhry náhod mi vůbec nevadily ani mě nerušily. Klobouk dolů nad propracovaností celé knížky, těším se na další knížky :)

Zrzavá_Tereza
30.04.2016 5 z 5

Olsen prostě nezklame. Napravuju se s ním po knihách, které se mi nelíbily a opět to zabralo.

KniSKov
26.04.2016 4 z 5

Skvělá detektivka. Člověk je při čtení napnutý jako struna a knihu musí doslova zhltnout. Vadily mi ale dvě věci: neskutečná náhoda, (POZOR OBSAHUJE SPOILER) která svede dohromady odstrčenou milenku a postiženou rodinu a pak akční závěr "za minutu 12" ve stylu amerického filmu. Proto jsem váhala, zda ohodnotit 4 nebo 5*. ....

silazwyku
12.04.2016 4 z 5

Na můj vkus příliš zdlouhavé. Ale tohle je má první přečtená kniha od autora, nejspíš to bude jeho styl, vzhledem k tomu, jak jsou všechny jeho knihy tlusté. :-) Příběh byl zajímavý, napínavý!

Ranuncul
05.04.2016 4 z 5

Dobře napsaná detektivka.

PetraChvílová
03.04.2016 5 z 5

Super kniha, čtivá a napínavá. Pár předvídatelných míst, ale nic na škodu. Asad mne opravdu baví a Carl je dle mého gusta. Trochu mi vadí Yrsa, ale s ní se určitě srovnám. Zaslouženě patří kniha mezi 100 nej.