Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162341/bmid_vzkaz-v-lahvi.png 5 3009 3009

Případy oddělení Q série

Na policejní stanici ve Wicku, v zapadlém koutě Skotska, stojí už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC — a že je to napsáno krví. Když se tahle podivná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z oddělení Q, jež se zabývá „odloženými případy zvláštní důležitosti“, začnou se dít děsivé věci. Carl Morck a jeho asistent Asad se ponoří do hrůzného případu sekt a ztracených sourozenců, jejichž rodiče nikdy zmizení svých dětí nenahlásili. Proč? Náhle zjistí, že čas se krátí… Vzkaz v láhvi získal Cenu Haralda Mogensena, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno významné literární ocenění Glass Key za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesbø, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P, 2009

Teryy
29.06.2015 4 z 5

Klasická detektivka. Nic nového. Jen jiný příběh. Opravdu napínavá mi přišla až 200 stran před koncem. Ale celkově bylo těžké ji odložit. Je to dobře napsané. A na taky hodně naturalistické.

kyssling
21.06.2015 5 z 5

Když přečtu detektivku za dva dny méně hvězd si nezaslouží ... Skvěle napsáno, děj odsýpá, postav není mnoho a jsou zajímavé. Bravo !

Glen808
03.06.2015 4 z 5

Zápletka je skvělá, kniha velmi napínavá, ale jedna věc mi kazila dojem. Je tam zbytečně mnoho "vaty", což zdržuje od hlavní dějové linie. Kdyby se škrtly alespoň problémy kolem azbestu v Carlově kanceláři, zbylo by více času na dotažení některých detailů z hlavního příběhu, jako např. proč Rose nepředala Carlovi důležitou informaci. Ale jinak doporučuju. Je to jedna z těch knih, které vám nechtějí dovolit jít spát.

sosna
22.05.2015 4 z 5

Vzkaz v lahvi je pro mě asi zatím nejlepší detektivkou od JAO. Carl s Asadem jsou týpci, které prostě žeru a tento příběh neměl chybu.

marek1278
04.05.2015 5 z 5

Co k téhle skvělé knížce napsat? Jedna z nejlepších a nejnapínavějších knih, které jsem kdy četl, od začátku do konce perfektní dílo, vřele doporučuji :)

vyvodka
27.04.2015 5 z 5

Moc dobré, zajímavá zápletka, napínavé, čtivé. Prostě dávám 5 hvězdiček, protože stálo za to si tuhle detektivku přečíst.

hadak
20.04.2015

Přidám se v komentáři k ostatním - vynikající, lepší, než předcházející dva díly. Doporučuji.

Jordyz
24.03.2015 5 z 5

Četla se jedním dechem, napínavá, plná děje.....snad ještě lepší než předchozí dva díly.... Jdu na další díl!

kachnch
23.03.2015 5 z 5

Kniha je ještě lepší, než předchozí dva díly. Nádech tajemna a dávné minulosti naprosto vtáhne do děje. Charakter hlavního protivníka je tak skvěle propracován, že jsem jeho příběh i přes všechnu nelidskost hltala.
Brilantní počin.

Slanka
16.03.2015 5 z 5

napínavá až do poslední stránky, Olsen je prostě borec ;o)

barahousko
12.03.2015 5 z 5

Miluji příběhy Carla Morcka. Autor u kterého se vždy těším, jakmile vyjde další knížka...Jeho knížky jsou plné napětí, které mi nikdy nedovolí přestat číst.

eLeR
09.03.2015 5 z 5

Po pozretí dobrej severskej detektívky Žena v kleci, a po pozretí ďalšej časti zo série Carl Morck Fasandræberne (možno ešte o trošku lepšej), som sa rozhodla, že sa pozriem na zúbok Jussimu. Je to veľký sympaťák a píše naozaj fajin. Kniha vašu pozornosť drží celý čas. Príbeh je rozpracovaný do viacerých strán, ktoré sa postupne spájajú. Tak ako aj vo Fasandræberne, už v polovici knihy viete kto je ten zlý a sledujete aj jeho kroky, dôvody a jeho konanie, ale o to zaujímavejšie to je. Teším sa aj na film, som zvedavá, čo z knihy vyberú, lebo je tam toho strašne veľa.

Miruš
04.03.2015 5 z 5

Senza napětí, těším se na další knihy :)

noral
25.02.2015 5 z 5

Zatím nejlepší díl.

honzik4422
22.02.2015 5 z 5

První a rozhodně ne poslední setkání s tímto autorem. Kniha se četla skvěle i když z příběhu zamrazí. Hlavní postava je sympatická. Doporučuji

Lu89
16.02.2015 5 z 5

Moje první knížka od J. A. Olsena a po tomto zážitku vím, že ne poslední :) Od začátku až do konce napínavé. Člověka až zamrazí, když si představí, že by se mu stalo to samé..

lenkavildomcova
15.02.2015 5 z 5

Joooo, skvělá kniha, napínavá od začátku do konce. Olsen je fakt borec. Jeho oddělení Q mě facinuje, jak najde v podstatě z ničeho vraha... Geniální. Musím si přečít všechny jeho knihy.... Zatím jem četla Složku 64 a tuto. Doporučuji.

Rabjohns
13.02.2015 5 z 5

Opět skvělá knížka, hrdninové jseou prostě boží. Carl je pohodář,ale jak se do případu zakousne,jde po zločincích jako buldok...

Simáček
09.02.2015 5 z 5

Chvíli jsem měla pocit, že kniha nebude to pravé ořechové, kvůli náboženské tématice. Tak silná víra v boha, které všechno přehluší. Ale nakonec byla kniha velmi zajímavá a čtivá. Je až zarážející, jak snadno si lze v dnešní době obstarat velké množství identit a v ,,systému" nebýt skoro nikým.

Grety
25.01.2015 4 z 5

Narazila jsem na ní náhodou, ale rozhodně toho nelituju a budu v četbě knih od Olsena pokračovat. Vůbec jsem se od textu nemohla odtrhnout, dokonce přejela několik stanic, kde jsem měla vystoupit...Příběh i zápletky a že jich bylo výborné.