Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162341/bmid_vzkaz-v-lahvi.png 5 3009 3009

Případy oddělení Q série

Na policejní stanici ve Wicku, v zapadlém koutě Skotska, stojí už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC — a že je to napsáno krví. Když se tahle podivná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z oddělení Q, jež se zabývá „odloženými případy zvláštní důležitosti“, začnou se dít děsivé věci. Carl Morck a jeho asistent Asad se ponoří do hrůzného případu sekt a ztracených sourozenců, jejichž rodiče nikdy zmizení svých dětí nenahlásili. Proč? Náhle zjistí, že čas se krátí… Vzkaz v láhvi získal Cenu Haralda Mogensena, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno významné literární ocenění Glass Key za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesbø, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P, 2009

Warden
07.08.2014 4 z 5

Trochu zdlouhavé, ale to by ani tak nevadilo.....Akorát nevím, proč vždycky v dobrém thrilleru, musí být naprosto debilní vedlejší linka....zde Rose.....škoda....

veronika5879
04.08.2014 5 z 5

Další velmi podařený krimi román, který má na svědomí Jussi Adler-Olsen. Musím říci s každou knihou propadám autorovi více a více a pyšně mohu říci, že patří k nejlepším autorům, které jsem četla. Vřele doporučuji.

Doli
04.08.2014 5 z 5

Opět jsem se bavil. Přiznám se, že zvrat v případu Rose a její sestra mě dostal. Jsem zvědavý, jak v tomto směru bude autor dále postupovat. Jinak samotný děj byl dobrý, jen mohl být více akčnější ke konci. Stejně pro mě plný počet hvězd, protože oddělení Q fakticky žeru.

sumcicka
29.07.2014 2 z 5

Vypadá to, že severští autoři detektivek se spikli a snaží se svým čtenářům vnutit představu, že všichni detektivové ve Skandinávii jsou psychycky narušení alkoholici... Spolu se zbytečnou brutalitou, překombinovaností a zdlouhavostí (nejen) tohoto příběhu musím konstatovat, že žánr severské krimi opravdu není nic pro mě.

Lenyaa
25.07.2014 5 z 5

Další výborná detektivka od mého oblíbeného autora. Dávám jednoznačně 5* a nemůžu se dočkat další jeho knihy!!

aktak1203
21.07.2014 4 z 5

Napínavé, brutální se smyslem pro humor. Prima četba. Hvězdu jsem ubrala pouze za brutalitu, které k této knize asi patří, ale na mě toho molinko moc. Těším se na pokračování.

Pivísek
21.07.2014 5 z 5

Sice jsem ji ze série četla jako první, ale k ostatním se určitě vrátím, neboť to byl velmi čtivý a napínavý příběh. Ze severských autorů mám tohoto nejraději, u mě předčil i Nesba a Keplera. Doporučuji!!!

vodenka2
14.07.2014

Líbilo moc:-)

renataab
10.07.2014 5 z 5

Výborná, autorsky jedinečný příběh. Celá série stojí za přečtení. Neustálé dějové zvraty, častá přímá řeč, děj se posunuje bez hluchých míst, vůbec jsem se nenudila. Super

mikesh
05.07.2014 5 z 5

Úžasná série, nesrovnatelně lepší a uvěřitelnější příběhy než u Nesba, plus dávka humoru, který mě velice baví

Jitka S.
30.06.2014 5 z 5

Těžší rozjezd, ale pak děj chytne a nepustí! :-)

keselylenka
23.06.2014 5 z 5

Začátek - opravdu jsem vážně uvažovala, že to vzdám a knížku odložím, mimo jiné taky proto, že na přečtení jsem měla jen 2 dny a vypadalo to nekonečně. Po 100 stránkách - konečně jsem se trochu dostala do toho, kdo je kdo a o co vlastně jde, začínám věřit, že 2 dny budou možná až moc. Konec - prakticky jsem nemyslela na nic jiného, než jak to dopadne. Posledních 5 vět mě zničilo a Adlerovi-Olsenovi jsem propadla. Doporučuji.

simona7488
17.06.2014 5 z 5

Jedním slovem ,,LUXUSNÍ,, :-))) první kniha od autora přečtenavrhnu se určitě s chutí na další tak snad nezklamou , tak jako tnezklamala tato :-)

Corell
14.06.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi se stal velice jednoduše mou nejoblíbenější knihou od Jussi Adler-Olsena. Oddělení Q a jeho podivínské postavičky si snad musí získat každého ;). Na řadě je Složka 64 a já budu moc ráda, pokud bude stejně skvělá jako Vzkaz v láhvi!

zuzurana
07.06.2014 5 z 5

Treti diel precitany a som velmi spokojena. Kniha sa rychlo precitala a bola velmi napinava, zaujimava a tak isto vtipna. Asad ziaril. Carl Morck bol zase super. Velmi odporucam, aby ste si tuto knihu precitali. Autor to podal velmi zaujimavym podanim pribehu a stale je pre mna najlepsim autorom. Skoda, ze ma tak malo vydanich knih. Chcelo by to viac. :)

Lenka.Vílka
04.06.2014 5 z 5

Moje prvni ze serie a krasa...moc se mi libil styl psani, pribeh a postavy. Moje prvni danska detektivka a udelalo mi radost, ze u v tyhle zemi umi dobre psat...

astroweb
02.06.2014 5 z 5

Tenhle autor opět nezklamal. Skvělá napínavá zábava až do posledního finále.

Lucik666
13.05.2014 3 z 5

Tohle jsem četla po Ženě v kleci a přišlo mi to slabší. Asi je to tím, že jsem četla dvě knihy od stejného autora moc rychle za sebou. Kdybych si udělala odstup, tak by mé hodnocení možná vyšlo jinak. Nevím. Každopádně se stalo. Bavilo mě to, ale zas tak moc mě to nechytlo

alsae
13.05.2014 5 z 5

Už jsem četla Ženu v kleci, ale tahle knížka je mnohem lepší! Děj byl napínavý a nutil mě číst pořád dál.
Určitě všem doporučuji :-)

mpb1913
08.05.2014 5 z 5

Třetí a pro mě zatím nejlepší Jussiho knížka.