Všemi smysly

Všemi smysly
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538668/bmid_vsemi-smysly.jpg 4 291 291

Dvacetiletá Ember čelí nejtěžší zkoušce svého života: ze dne na den má na starosti tátův pohřeb, zhroucenou mámu i dva mladší sourozence. V lásce to také není žádná sláva… naštěstí se ale v té správné chvíli zjeví Josh Walker, sexy potetovaný fešák, hokejová hvězda a zároveň její nový soused. Stačí jediný jeho pohled nebo dotek, aby Ember zapomněla na svoji bolest. Když ale vyjde najevo Joshovo tajemství, její svět se otřese. A Ember se musí rozhodnout, jestli zvládne milovat muže, který by ji mohl zničit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Full Measures

Maky78
včera 4 z 5

Přečteno za jeden den a to je teda co říct.
Čtivá romantika, hokej, láska (sex) a smrt.

Nepromarni život tím, že se budeš snažit aby ostatní byly šťastní. Žij.

uzivatel6201
včera 5 z 5

Další kniha od RY, naprosto diametrálně odlišná od Čtvrtého křídla.
Zhltla jsem tu knihu během tří hodin a vyplakala u ní spoust slz. Čtvrté křídlo je s Všemi smysly nesrovnatelné, protože jsou to dva diametrálně odlišné světy. U sérii Empyreum si hryžu nehty a sem tam mi ukápne slza. Tuhle knížku jsem probulela celou... (Zamilovala jsem se do Guse. )

Je tam spousta lásky, bolesti, tvrdohlavosti a ješitnosti. Doporučuji, je to moc příjemná jednohubka na jeden večer.

Mojepočteníčko
předevčírem 4 z 5

Trochu jsem se bála.
Dobře.
Tak ne trochu, ale DOST, Protože Čtvrtý křídlo miluju a nedám na něj dopustit.

Bylo to zbytečný.
Asi nejsem úplně cílovka, ale i tak mě čtení bavilo, i když mi to teď s knížkama moc nejde.

Hezky napsaný, pro mě možná až takový....no ...svým způsobem hořkosladký.
Na jednu stranu romantika a láska, co zmůže snad všechno na světě, na druhou situace, který nejsou na strávení zrovna jednoduchý a vlastně taky trochu bolí.
Přišla, když jsem ji potřebovala a splnila svůj účel.
Do puntíku.

Vojenská tematika, naděje, odpuštění, smutek, ztráta a hlavně láska.
Vyzkoušejte, věřím, že by se vám mohla líbit.

Ctenaricek4
předevčírem 5 z 5

Úžasná, citlivá, smutná ale i veselá, to vše je tato kniha. Čtvrté křídlo jsem ještě nečetla, takže jsem neměla s čím srovnávat. Styl autorky se mi velice líbí. Určitě budu v této sérii pokračovat.

Zuzka_Zuu
předevčírem 5 z 5

Emoční jízda, tak bych knihu nazvala dvěma slovy. Už od začátku jsem si k December vytvořila vztah, ať už stejnou ztrátou nebo narozeninami ve stejný měsíc, nevím. Sympatická hlavní hrdinka, které život neustále hází klacky pod nohy se musí z minuty na minutu stát hlavou rodiny a řídit život svým sourozencům, poté co se jim matka zhroutí. Od Rileyho jsem to snad i čekala, protože nějak se hlavní hrdinka přeci musí dostat k sexy hokejistovi že :)
Co jsem nečekala byl konec, rozuzlení, srdceryvné vyznání a nechyběla ani mužská ješitnost a ženská tvrdohlavost, což za mě bylo super, kniha byla tak víc realistická a nebylo to jen o tom hupnout mu kolem krku a miluj mě dokud neumřem. Překážky jsou v každém vztahu a v každé rodině je nějaké drama, které je potřeba řešit. Někdy, i když víme, že nám to zlomí srdce a mozek nám jasně říká nedělej to, ale i přes to je hlas srdce zkrátka silnější. Těším se na další díl, styl psaní autorky mi sedl už při čtení Čtvrtého křídla.

helg_abooks
23.09.2024 5 z 5

Je to srdcebol.

Ember pro mě byla neskutečně silná holka. Ve vší té prokleté době, kdy se musela držet pohromadě, aby se postarala o svou rodinu i když byla uvnitř sama rozemletá na prach. Strašně se mi líbila její postava. Za to jejího přítele Ryla bych skopla z útesu. Nedokážu si představit víc neempatického člověka. Byl to krypl. Naštěstí se na scéně brzo objevil Josh. Lidi... to byl poklad. U něj by holkám vybuchovaly vaječníky. No opravdu. Jenže nikdo není dokonalý....takže... jaké je jeho tajemství? Dozvíte se ho a budete čubrnět.
Co se týče vedlejších postav... byly všechny propracované a dávaly ději tu správnou hloubku.

V tomto příběhu nebylo nic navíc a ani tam nic nechybělo. Přesně takhle to bylo dokonalé.

Autorka neskutečně krásně popisuje smutek, který zažívá hlavní hrdinka. Nešlo to neprožívat s ní. Nemyslete si, že je to jen o ztrátě a smutku. Je to také o naději a odpuštění. Miluju to a opravdu se těším na další díl.

Knihu řadím mezi svoje srdcovky.

JaneKatty
23.09.2024 4 z 5

Naprosto upřímně na začátku musím říct, že knihu jsem si koupila hlavně kvůli tomu, jak vypadá. Po vizuální stránce kniha nemá konkurenci. Má vkusnou barevnou ořízku a když knihu správně pod světlem natočíte, tak se dokonce i třpytí. Pokud tedy hledáte ozdobu knihovny, je tohle jasná volba.
A teď k samotnému obsahu knihy. Jedná se poměrně o přímočarý příběh, na jehož začátku je rodina hlavní hrdinky Ember, zasažena tragédií, kterou by asi nechtěl zažít nikdo z nás. Tato příbehová linie, kdy se postavy vyrovnávají se ztrátou někoho blízkého se mi na knize líbila asi nejvíce. Je to zpracované citlivě, ale zároveň velmi uvěřitelně a opravdově. Ze začátku spolu s Ember pocítíte bolest, ale postupně si projdete nejrůznějšími fázemi takového prožitku až ke smíření na konci knihy, u kterého prostě nejde neslzet.
Co se týká romantické linky, za mě je to jeden z těch slabších aspektů příběhu. Josh mě příliš nezaujal, nebylo na něm nic moc zvláštního ani překvapivého. Prostě jen další sexy borec, kterých je v tomto žánru nepočítaně. A celá ta romantika mezi ním a Ember byla strašně uspěchaná a přišlo mi, že je to mezi nimi hlavně hodně o se*u a ničem moc jiném. Moc spolu nemluvili a to přišla strašná škoda. Klidně by kniha mohla být trochu delší a mít opravdovější vývoj, co se romantiky týče.
A co s vedlejšími postavami příběhu? Asi vám nebudou vadit, ale taky je nejspíš rychle zapomenete. Já osobně jsem si oblíbila hlavně Embeřina mladšího bráchu Guse, který příběhu dodával jistý šmrnc. Ostatní postavy byly vesměs sympatické, ale zároveň si na ně za rok určitě nevzpomenu.
Suma sumárum, kniha se vám bude líbit, pokud máte rádi dojáky a nevadí vám jednoduše podaná romantika. Užijete si i nějaké ty lechtivé scény, ale nejdená se tady o žádné p*rno na papíře. Pokud však hledáte propracované příběhy s uvěřitelnou romantickou linkou, této knize se spíše vyhněte.

evineckY
23.09.2024 4 z 5

Celou knihou, jako kalná řeka protéká válka v Afghánistánu
a s tím spojen smutek pozůstalých.
Viním všechny, kdo se dotýká s jakoukoli válkou, kdo se angažuje,
ať jsou to prodejci zbraní, nebo jen ti, co válku podporují !
Kdyby ty miliardy a biliony ( v dolarech), které jsou prachsprostě vyhazovány
do vraždění a ničení byly využity pro blaho země a lidstva, nejen kapes
privilegovaných, kteří si myslí, že tady budou věčně :-(
Rozhodně by se neděly takové hrůzy po celém světě.
Kniha je napsaná dobře, ale je smutná, až depresivní a nemohla jsem si jí užít.

katasokolov
21.09.2024 4 z 5

3,75/5*

Příběh o síle lásky a rodiny. Vojenská tematika je autorce blízká a naservírovala nám, na nepříliš mnoha stránkách, tuny emocí. Četlo se to velmi dobře a Josh byl takový typický kladný hrdina, kterého není možné nemilovat. Překonání ztráty a strachu byly ústředními náměty textu a obsáhly mnohé.

Přesto, že se mi příběh líbil, musím konstatovat - fantasy tvorba autorky je mnohonásobně lepší.

MirrorIsis
17.09.2024 5 z 5

Od autorky jsem loni četla Nedokončený příběh, který byl také pěkný. Kniha psaná tak, že se dobře a rychle čte , budí emoce. Školní hokejová hvězda je trochu obehraná písnička, ale když December není roztleskávačka, tak se to nechá snést. Co mi v obou knihách ale vadilo je dotýkání se témat války.

barborelka
15.09.2024 3 z 5

Jsem trochu na rozpacích, zacatek velmi smutný, tragický....krásné popsáno jak se kdo vypořádá se smutkem, ale romantická linka mezi Amber a Joshem mi přišla.jako klišé +hokej = nuda! Asi jsekm čekala mnohem víc, četla jsem víc smutnych příběhu které třeba končily tak jak tato kniha začínala, ztrátou někoho milovaného.....takže za mě průměr.

jitka_dankova
15.09.2024 5 z 5

Náročný příběh plný emocí. Uf, tušila jsem, že to nebude pro mne, ale stejně jsem si to prostě musela přečíst (víte, prostě autorka Čtvrtého křídla... chtěla jsem vědět, jaká je v "normálních" příbězích). Příběh si plně zaslouží pět hvězdiček, jen si rozmyslete před čtením, jestli máte sílu přečíst si, co všechno se na hlavní hrdinku navalí a jak náročné bude se s tím vším poprat. Prostě s otevřením téhle knížky otevíráte neuvěřitelnou emocionální nálož. Začátek byl takový smutný, zdlouhavý a pak vše šlo tak nějak moc dobře, smutně, divně, ale až podivně "dobře". Pořád jsem si říkala, kdy se to sakra nějak zvrtne. A zvrtlo. Jo, čtení této knížky bylo náročné, myslím, že zůstanu u autorčina fantasy světu. Pokud ale zrovna vy potřebujete dávku silných emocí, směle do čtení.

Ešína
12.09.2024 5 z 5

Toto předčilo mé očekávání. Emocionálně nadupaný příběh. Nejednou jsem potřebovala kapesník.

Ála1968
11.09.2024 5 z 5

Tak tohle byla taková emoční bomba.Na rovinu říkám, že jsem brečela a nemohla přestat.Tak nádherný příběh plný bolesti, lásky a naděje.Budu se těšit na Jaggera

petusska01
09.09.2024 5 z 5

Uuuu, táto autorka sa pomaly ale isto dostáva do popredia, nie len v mojom rebríčku obľúbených.

Vopred poviem, že vdaka anotacii som sa voviedla do omylu, ze ide o nejaku hokejovu romantiku. No to veruze ani nahodou.

Toto bola emocionálna nálož. Veľmi veľmi dobre podané emócie ako negatívne, tak aj pozitívne. Postupne sa prepracovavame osobnosťou a vyrovnavanim sa celkovo so životom nie len hlavných hrdinov, ale vlastne celej rodiny Ember. A Josh? V knihe je zobrazený ako Muž s veľkým M. Klobúk dole pred Ember, že to dopadlo tak, ako to dopadlo. Ja neviem, či by som sa s týmto Joshovým tajomstvom vyrovnala popravde. Plus, chcela by som nejaký dlhší epilog, nejaké pokračovanie, čokoľvek. Veľmi som si ich spolu obľúbila.

Bonusom pre mňa boli tie útržky návratu do minulosti, kde sme si všimli, ako Josh si všímal Ember už skôr. Mam Veľmi rada takého vsuvky v príbehoch :)

Celkovo toto bola úžasná kniha. Nebolo to úplne ľahké čítanie, nie je to jednohubka. Je to také zasahujúce. Kvalitka toto.

Kubikuli
09.09.2024 5 z 5

Pěkná knížka, kde o emoce opravdu nebylo nouze. Kategorie spíše Young adult, ale i tak to bylo fajn čtení. Příběh je hezky napsaný, čtivý, s milým koncem. Řekla bych, že taková fajn oddechovka, i když to vzhledem k těžkému tématu není tak úplně pravda.

snilek.holka
07.09.2024 4 z 5

Často jsem v komentářích četla, ze příběh není ničím originální a oplývá jen samým klišé. A něco na tom tvrzení určitě je. Na druhou stranu je to ale krásně napsané a i když v podstatě víte co vás čeká, nebudete se nudit. Mě se příběh hodně líbil. Ukápla nejedna slzička….

““Domem se rozléhaly Chloeiny vzlyky a připomínaly nám, že zármutek nemá slitovaní, časový limit ani datum expirace.

Klarkaa
05.09.2024 5 z 5

Velmi krásná knížka, kterou jsem přečetla za necelé 3 dny, četla se jedním dechem.
Totálně mě pohltila, chtěla jsem jen pořád číst.
Velmi procítěná, hned na začátku už mi tekla slza
Už teď se těším jak si ji budu znovu číst později.

dam.si.knihu
02.09.2024 5 z 5

Když jsem viděla nabídku nové knihy od Rebeccy Yarros, jež napsala Čtvrté křídlo, nebylo pochyb, že si jí musím přečíst, takže za knihu moc děkuji @albatrosmedia @nakladatelstvi_fragment #spoluprace

Příběh tak krásný, ale velmi smutný. Na GR má 4,15 hvězdičky a nyní na DK 83 %. Zaslouženě. Autorka pro svůj příběh vybrala téma americké vojenské armády, kdy se hlavní hrdinka musí vyrovnat s velkou ztrátou.

Předem vás říkám, že pokud se ji rozhodnete číst, tak si nakupte pořádnou zásobu kapesníčků, neboť tento příběh vás zasáhne. Rebecca Yarros dokázala perfektně dostat do příběhu emoce, jež čtenář prožívá s hlavními hrdiny. Vytvořila nádhernou romantickou linku, kterou budete milovat, protože je uvěřitelná a chemie mezi hlavními hrdiny je hmatatelná. A jestli autorka něco umí, tak je to napsat úžasný příběh, který nebudete chtít odložit a budete ho hltat. Já jsem ho přečetla na jeden zátah a emoce ve mně doznívají ještě teď.

Je to kniha o ztrátě, vyrovnání, lásce, rodině a nalezení sama sebe.

Takže tuhle knihu si pište do seznamu a kupte! Já jí miluju

janca.hl
31.08.2024 5 z 5

Tak krásná zranitelná kniha plná těžkých rozhodnutí. Obsahuje několik inspirujících vět. Je dost spicy, ale je potřeba v knize cítit i jiný pocit, než jen zranitelnost. Doporučuji moc! Doufala jsem, že obálka bude mít větší hloubku, jako to u některých knížek bývá, ale jinak je i s ořízkou moc hezká. Občas mně teda vadilo, že u některých rozhovorů se člověk musel zamyslet, ke komu by to tak více "sedělo", nebo se musel vracet o pár řádků více, jelikož tam nebyly citace těch postav např. řekl Josh,... Občas také v knize byly chyby, ale jedná se o první čerstvý výtisk, tak to neberu jako velkou chybu :-).