Všemi smysly

Všemi smysly
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538668/bmid_vsemi-smysly.jpg 4 291 291

Dvacetiletá Ember čelí nejtěžší zkoušce svého života: ze dne na den má na starosti tátův pohřeb, zhroucenou mámu i dva mladší sourozence. V lásce to také není žádná sláva… naštěstí se ale v té správné chvíli zjeví Josh Walker, sexy potetovaný fešák, hokejová hvězda a zároveň její nový soused. Stačí jediný jeho pohled nebo dotek, aby Ember zapomněla na svoji bolest. Když ale vyjde najevo Joshovo tajemství, její svět se otřese. A Ember se musí rozhodnout, jestli zvládne milovat muže, který by ji mohl zničit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Full Measures

Prokrastinuji
22.07.2024 5 z 5

Jaká kniha vás naposledy rozbrečela? U mě to byla kniha Všemi smysly od Rebeccy Yarros, autorky Čtvrtého křídla. Celkově pro mě byl tenhle příběh jedna velká emoční horská dráha, ale abych začala hezky od začátku…

Hlavní hrdinka Ember čelí nejtěžší zkoušce svého života: ze dne na den má na starosti tátův pohřeb, zhroucenou mámu i dva mladší sourozence. A taky je to den, kdy má narozeniny. A pak tady máme Joshe Walkera - potetovanou hokejovou hvězdu, která ji z čista jasna vstoupí do života, a pomáhá ji zapomenout na její bolest. Jak to tak, ale v romantických knihách bývá, někde bude nějaké ale, a to ale je Joshovo tajemství, které může otřást Embeřiným světem.

Je to krásný a dojemný příběh, který jsem přelouskala během pár dnů, a naprosto mě pohltil. Jistým způsobem se jedná o hokejovou romanci, ale máme tady i velký vliv toho, že Embeřin otec byl v armádě. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje skvěle - ona je spíš stydlivka a jemu nechybí sebevědomí a zkušenosti. Rozhodně doporučuji.

4,5/5

Bookish_Adria
22.07.2024 4 z 5

Hned na začátek se přiznám, že anotaci u této knihy jsem jen letmo proletěla.
Od autorky, která napsala Čtvrté křídlo jsem byla zvědavá jak jí půjde i jiný žánr. Příběh je román, který vypráví o hlavní hrdince Ember, která se na své narozeniny vrátí domů, aby je mohli společně jako rodina oslavit. Bohužel tento den si zapamatuje až do konce svého života. Na dveře jim někdo nečekaně zaťuká a sdělí jim zdrcující zprávu.
Její otec byl lékařem pro vojáky. Zahynul a zanechal po sobě tři děti a manželku. Maminka od Ember propadla do depresí a nedokáže se ztrátou vyrovnat. Ember tak převezme její roli a snaží se vše ustát. Její přítel jí zrovna moc nepomáhá a není jí oporou. V obchodě narazí na svou školní lásku Joshe. Který jí pomůže a snaží se jí i celou tu dobu pomáhat. Ember zjistí, že její přítel jí podvádí. To byla její poslední kapka a vrátí se domů, kde začne opět studovat.

Josh je k ní milí a pozorný. Je do ní už nějaký ten pátek zakoukaný. Ember se mu snaží odolat, ale je to těžké. Je to hokejista po kterém touží celá škola.
Příběh byl plný bolesti, ale i lásky a opory. Vcítila jsem se do této situace a úplně mě to pohltilo. Málem jsem i brečela. Byly pasáže, ve kterých mi bylo hlavních postav opravdu líto.
Příběh se mi vážně líbil a jsem zvědavá na další díla od autorky. Jde vidět, že psaní jí velmi jde.

johi_murasova
21.07.2024 3 z 5

Děkuji moc @humbook @humbookbloggeri za poslání recenzního výtisku v rámci #spoluprace

Čtvrté křídlo se mi moc líbilo a tak jsem věděla, že si romantiku v podání Rebeccy Yarros nemůžu nechat ujít. Bohužel ale nejsem z toho tak nadšená, jak jsem doufala že budu.
Začátek knihy byl velmi emotivní a prakticky jsem ho probrečela, v tu dobu jsem si ještě fakt říkala, že to bude skvělá kniha a úplně mě dostane. Když vidím na tiktoku videa s vojákama tak vždycky brečím. Nicméně když děj utíkal (nebudu popírat, že to nebylo čtivé) pár věcí jsem nechápala a už jsem nebyla tak nadšená.
Ember mi nebyla sympatická, ale přece jen to bylo silná hlavní hrdinka, která se po tragické rodinné události musí starat o domácnost a její mladší sourozence. Mladší bráška hraje hokej a trénuje to samozřejmě hot týpek Josh, do kterého je Ember zabouchnutá už od střední a tadaa, zápletka je na světě.
Myslím si, že knize nejvíc uškodila předvídatelnost. Už od půlky knihy jsem si prakticky myslela jak to dopadne a co bude hlavní zvrat příběhu, závěr knihy mě teda nepřekvapil.
Je ale fakt, že i když byla kniha předvídatelná, tak pořád to byla fajn jednohubka s těžkým tématem. Další díl si nejspíš přečtu, ale už asi s menším očekáváním. A i když jsem na story hned po přečtení hodnotila čtyři hvězdami, rozhodla jsem se to přehodnotit.
Budu ale moc ráda, když si knihu přečtete a obrázek si uděláte sami.

Týna28
17.07.2024 5 z 5

Upřímně jsem se této knihy trochu bála.
Po přečtení čtvrtého křídla, které bylo naprosto úžasné, jsem se obávala toho,
jak autorka napíše romantickou knihu bez fantasy.
Musím uznat, že jsem se neměla čeho bát.
Je to krásný a dojemný příběh.
Nebudu lhát, pár slziček mi při čtení ukáplo.
I když znovu zmiňují, že málokdy čtu čistě romantické knihy, pokaždé když nějakou přečtu jsem nadšená.
Knihu jsem měla přečtenou během jednoho dne, nemohla jsem ji skoro pustit z ruky a večer jsem sama sobě zakázala jít spát dokud ji nedočtu.
Opravdu mě nenapadá jediná věc, kterou bych mohla knize vytknout.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

lena.o.knihach
17.07.2024 3 z 5

Za knihu v rámci #spoluprace mockrát děkuji @albatrosmedia

Protože jsem se do Čtvrtého křídla zamilovala, nemohla jsem přece vynechat další autorčinu knihu, i když jde o jiný žánr. Všemi smysly je hokejová romance (a ty já můžu), takže vůbec nebylo, o čem diskutovat.

Na knihu jsem se neskutečně těšila a rozečítala ji s úsměvem na tváři, jenže mi to moc dlouho nevydrželo. Hned na začátku přišla od Rebeccy Yarros studená sprcha.

Když dvacetiletá Ember otevře dveře dvěma vojákům, svět se zhroutí. Život se jí, mámě i dvěma sourozencům obrátí vzhůru nohama, protože už nikdy nic nebude tak jako dřív.
Do toho potká Joshe, potetovaného hokejistu, do kterého byla zamilovaná už v prváku. Jen s ním teď dokáže zapomenout na bolest…

I když mi postavy byly sympatické a chemie hlavní dvojici nechyběla, přes tu šílenou předvídatelnost jsem si ten příběh někdy ani neužívala.

Je to velmi čtivá a celkem i krátká knížka, jenže se tu odehrává jedno klišé za druhým. Není tu nic, čím by autorka aspoň trochu vybočila nebo mě překvapila.

Vampucha
15.07.2024 4 z 5

Příjemná romantická oddechovka ideální na dovolenou.

Začátek knihy je nabitý emocemi. Ember je na prázdniny u rodičů, jednou brzy ráno zaslechne klepání, následné otevření dveří jí změní celý život.
Přišla o otce, matka se zhroutila do naprosté letargie a tak má Ember na starost nejen celou domácnost, ale i dva mladší sourozence. Přítel, který by ji měl podpořit se stará tak akorát sám o sebe. Když se blíží začátek semestru, tak se Ember po sérii dalších událostí rozhodne přestoupit na univerzitu u domova rodičů.

Její mladší bratr hraje hokej, a kdo jiný by ho mohl trénovat než nejvíc sexy kluk z města, navíc je to soused Ember a ještě je to kluk do kterého byla na střední totálně zabouchnutá.
Zápletka je na světě :)

Chemie mezi Ember a Joshem od začátku funguje skvěle, ona stydlivka on sukničkář na roztrhání. Celkově to mělo fajn náboj a já se neustále u něčeho dojímala. Jelikož jsem plačka, tak jsem u toho opravdu hodně bulela.
Jediné co mi trochu vadilo, že Josh je naprosto nereálný chlap. Tak jak se občas chová on, se podle mě v realitě nikdo nechová. Ze dne na den se ze sukničkáře stal skoro mnich, neustále byl ve správnou chvíli na správném místě a prostě byl naprosto dokonalý :D

Je to hlavně romantika, je to ale také o rodině a pomoci v těžkých chvílích, také o vztazích a nějakých kompromisech. Vedlejší postavy jsou fajn, jsou sympatické i na facku a tak to má být.

Rebecca Yarros je autorka Čtvrtého křídla a romantické linky jí rozhodně jdou. Další díl z této série určitě zkusím.

Red-haired
14.07.2024 4 z 5

Tohle byla pro mě rozhodně víc smutná kniha, než by mi bylo milé, proto s ní určitě nezačínejte, pokud si procházíte těžším životním obdobím. Velkou část příběhu nás provází truchlení a vyrovnávání se se ztrátou, přičemž každý z rodiny se s ní vyrovnává jinak a na Ember bohužel padne ta největší tíha zodpovědnosti.

Josh byl od začátku pan dokonalý a úplně jsem při něm tála. „Jsem tvoje cokoli“ je od teď peakem romantických momentů. Romantická linka je v knize výborná a vášnivé scény jakbysmet, už jen kvůli tomu stojí za to se prokousat těmi smutnými částmi.

Největším mínusem knihy je předvídatelnost. Už dopředu jsem očekávala úplně každý menší či větší zvrat a autorka mě ničím nepřekvapila. Rozhodně to neubralo knize na čtivosti, ale určitě by příběhu prospělo, kdyby dokázal aspoň něčím překvapit.

Hodnotím 4/5* a moc doporučuju jako krásnou romantiku se smutným tématem, která nepřekvapí, ale určitě si čtení užijete.

michaelakoc
14.07.2024 4 z 5

Je to poprvé, co čtu autorku v češtině, protože Fourth Wing a Iron Flame jsem četla v angličtině. A jsem moc ráda, že si text ponechal svou čtivost. Toto není fantasy, jedná se o new adult román s citlivými a silnými tématy. Hodně čtenářů u knihy brečelo, já nikoliv, proto nehodnotím maximem hvězdiček.

Hlavní hrdinka má nádherné jméno, December - Ember. Je jí 20 let, studuje, má milující rodinu, přítele a kamarádky. Vše je dokonalé. V den jejich narozenin se ale vše změní, její otec, lékař v armádě, byl zabit ve válce.

Všichni se sesypou a najednou je to Ember, která se musí starat o svou matku a mladší sourozence. Život Ember najednou zkouší, kolik toho vydrží, protože přichází rána za ranou.

Okolo se motá Josh, kterého si Ember pamatuje ze střední školy, jako holkaře a někoho nedosažitelného. Nyní trénuje jejího bratra hokej a tak nějak chápe, čím si Ember prochází.

Dále už ta zápletka není nijak komplikovaná. Máme zde romantickou linku, která bude ovlivněna tajemstvím, které má Josh. A pak je tu samozřejmě faktor toho, jak se vyrovnat s traumatickou ztrátou blízkého člověka.

Jurajovamaka
11.07.2024 5 z 5

Pekný romantický príbeh o mladej dievčine, ktorá prišla o otca - vojaka. Vyrovnáva sa s jeho smrťou, ako aj so sebou samou… prežíva prvé lásky, sklamania, taká letná oddychovka k vode…
ODPORÚČAM

nela3812
11.07.2024 4 z 5

"Láska je vzácná a moc často nepřichází."

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Když jsem začala číst, čekala jsem další romantiku plnou stereotypů. Ale vyklubal se z toho hodně silný, bolavý příběh. Jen tak nějaká kniha se mnou nepohne, ale tady jsem měla opravdu namále.

Byla to pro mě emočně hodně silná kniha. S velkou pravděpodobností jsem narazila na téma, které mě zvládne dostat do kolen. Hokej, zmiňovaný v anotaci, je tu jen jako takový most mezi rodinou a armádou. A právě ta armáda vytváří velký emoční nátlak na čtenáře. Autorka do příběhu dokázala dostat mnoho z toho, čím je válka pro rodiny vojáků. Z převážně romantického příběhu jsem to cítila více, než bych původně čekala.

Bavilo mě také, že tu nejsou žádná uměle vyeskalovaná dramata. Příběh má velkou váhu i bez nich. Naopak je tu spoustu prostoru pro zcela obyčejné konverzace a hledání společných sil. Bohužel ale cítím, že jsou tu nedořešené otázky, otevřená témata, které autorka během děje zametla pod koberec...

Oba hlavní hrdinové jsou charismatičtí a projevují velkou dávku emocí. Ale chybí mi tu nějaké hlubší zabroušení do minulosti, k lepšímu poznání jejich osobností. Mají toho z minulosti dost společného a je škoda, že toho nebylo více využito. Na tom jak skvěle se doplňují, to však nic nemění. Je to opravdu skvela dvojka, tvořící pevné základy své budoucnosti.

Autorka mě dokázala od prvních stran vtáhnout do příběhu. A ač tomu do naprosté topovky pár bodíků chybí, nemohu jinak než vám příběh doporučit! Zklamaní určitě nebudete.

Hodnocení: 4/5
#humbookblogeri

Ancees
06.07.2024

Od prvních stránek jsem naprosto brečela. Obecně jsem dost citlivka, ale tady mě to nějak pohltila a zničilo. Osud táty Ember mě prostě mrzel… A to rozhodně není jediné, co mě v této knize rozplakalo.. Byla to pro mě jedna hodně velká emocionální jízda… Strašně jsem si oblíbila postavy a strašně se mi líbilo, jak se Josh k Ember chová. Ať už dříve jeho osud byl jakýkoliv, tak se chová velmi ohleduplně a moc hezky. Jediný, kdo mě v knize vyloženě rozčiloval byl Riley, za mě je to hrozný narcis a zmetek. A to co udělal bylo něco, co bych nikomu nepřála… Josh to naštěstí i přes svoje tajemství vyvažoval. Celou knihu jsem si zamilovala a čím víc stran uplynulo, tím méně se mi chtělo tyto postavy opouštět. Knihu jsem četla společně s @motherdaughter_wonderland , které jsem utekla a tímto se moc omlouvám, jelikož jsem se dost začetla . Celý ten příběh mi bude moc chybět, dokud nepřijde pokračování. Takže díky za to, že tyto krásné příběhy můžeme číst.

Matri
28.05.2024 4 z 5

"Si ako zázrak, ktorého som nebol hodný sa dotýkať, nieto ešte nazývať svojím. Túžim po tebe od osemnástich, ale nikdy som nebol dosť dobrý, nie pre niekoho ako ty."

Asi všetci poznáme autorku vďaka fenoménu Štvrté krídlo, preto bola moja zvedavosť ako sa popasovala aj s romantikou fakt veľká.
A verdikt? Veľmi slušne :))
Nevravím, že kniha bola bez chybičky, avšak bol to veľmi emotívny zážitok.
Mladá dvadsaťročná December sa ocitá v ťažkom životnom období. Do života sa jej práve vtedy vracia jej platonická stredoškolská láska - vtedajšia hokejová hviezda, zlý chlapec, burlivák, lámač dievčenských sŕdc Josh.
Veľmi silné momenty knihy predstavuje najmä náhľad do života rodín vojakov, ktorí sú nasadení na zahraničných misiách alebo, ako v prípade Ember, ktorí prišli o milované osoby.

Čo teda v knihe nájdete?
- stredoškolskú lásku, ktorá konečne dostala svoju šancu
- hokejovú tematiku
- sebaobetovanie pre rodinu
- tému armády, vojakov, smútku z ich straty
- emotívne vyznania

Celkovo musím povedať, že je kniha jedným slovom krásna, trošku predvídateľná a aj dosť smutná (nejaká tá slza utiekla) :'-(
Pani Yarros ma celkom presvedčila. Ďalšie diely z tejto série si jednoznačne prečítam, nakoľko sa v knihe objavilo viacero zaujímavých postáv ;-)

"Potom ma pobozkal. Bez pauzy, bez možnosti rozhodnúť sa, bez váhania. Pobozkal ma a úplne ma pohltil."