Wing Jonesová

Wing Jonesová
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540564/bmid_wing-jonesova.jpg 5 2 2

Patnáctiletá Wing Jonesová, jejíž jedna babička pochází z Číny a druhá z Ghany, trpí pocitem, že nikam nezapadá. Když její rodinu postihne neštěstí, objeví v sobě talent pro běhání, o kterém dosud neměla ponětí. Její neuvěřitelná rychlost by mohla přinést její rodině všechno, co tak zoufale potřebuje, a Wing konečně pocit, že někam patří. Ale taky by jí mohla zabránit v tom, aby získala to jediné, po čem opravdu a už strašně dlouho touží.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Wing Jones, 2017

knizni.anonymka
dnes 5 z 5

Nejdříve chci poděkovat @humbook_blogeri za to, že mi knížku poskytli na recenzi

A teď už k mým pocitům… já to MILUJU, poslední dobou jsem si žánr heavy contempoary hodně oblíbila a tohle je jedno z nejlepších co jsem četla, prostě jek řekl Ron: budeš trpět, ale náramně si to užiješ. Tak bych popsala tuhle knížku

Příběh vypráví o Wing, která nezapadá, ve škole to má těžké a prostě nikam nepatří. Zato její bratr je prostě ten populární kluk, asi chápete jak to myslím, ale není to takový ten namyšlený typ, je celkem v pohodě, dokud neudělá hroznou blbost… a tím nejen Wing, ale i ostatním v životě dost přitíží.

Knížka je psaná stylem, který se fakt rychle čte a nejde se odtrhnout. Knížka vás vtáhne a vy prožíváte všechny emoce, co si dokážete představit, brečela jsem už na 50. stránce, a to já u knih moc nebrečím

Wing je skvělá, silná… a tak strašně realisticky vykreslená, já jsem se s ní dokázala sžít. Není to ta badass hrdinka, je to prostě jen obyčejná holka, která začala běhat a prožila si svoje. Ten běh tam potom hraje důležitější roli, ale to už si budete muset přečíst. Potom tu je Aaron, nejlepší kamarád jejího bráchy a samozřejmě, že se jí líbí… ten jejich vztah byl tak krásný, jak se prostě podporovali a přesně takového kluka si přeju i ve svém životě. Je tady i důraz na rodinu, což mi taky přijde fakt důležité.

Ten příběh řeší spoustu témat, řeší pocity viny, pocity sobectví, šikanu, nátlak okolí…jsou to problémy, které se dějí i tady, v normálním životě. Ta knížka toho má v sobě strašně moc, ale vše tam je obsaženo nenásilně , přirozeně. A aby toho nebylo málo, tak tam je i magický realismus - doufám, že se tomu tak říká, prostě trochu prvků, které nedávají smysl, nevím, jak lépe to popsat

Ta knížka, ale neukazuje jen na to špatné, ale i na to dobré…sílu přátelství, víry v samu sebe, rodiny a mnoho dalšího

10/10
Já to prostě miluju a přečtěte si to, je to skvělý, je to depka, ale skvělá. Prostě love it

only_books
06.09.2024 4 z 5

kniha za me byla moc super urcite bych ji doporucila pribeh je krasne napsany a zapletka je taky moc super knihu jsem si moc uzila je to velmi prijemne cteni, chtela bych si knihu precist zase poprve protoze ty emoce co jsem citila v prubehu cteni teto knihy byli uzasne knize davam 4 z 5 jelikoz byla vazne dobra

romantika

Katherine Webber