Women in Love

Women in Love
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477967/bmid_women-in-love-4eA-477967.png 4 34 34

Brangwenovi série

< 2. díl

Ačkoli je nejznámějším Lawrenceovým románem patrně Milenec lady Chatterleyové, skandální dílo, které bylo ještě několik let po autorově smrti zakazováno, také Zamilované ženy (nebo Ženy milující, jak bývá román vydaný v roce 1920 překládán) nabízejí čtenáři podobný zážitek plný erotického jiskření a vášnivého opojení. Na více než 500 stranách zachycuje příběh dvou mileneckých párů v docela krátkém časovém úseku. Obě dvojice procházejí vývojem a každý najde poněkud jiný osud: zatímco jeden se tragicky rozpadne, druhý je alespoň částečně naplněn. Román v anglickém originále.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , e-bohém

Women in Love, 1920

takana
29.07.2020 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, četla jsem od tohoto spisovatele i lepší.

Dádulka67
22.03.2020 odpad!

Knihu trefně vystihla "BáraLind". Nic víc k tomu nelze dodat...dočetla jsem ji pouze z důvodu zavřené knihovny, tedy nedostatku knih

babicka_amalka
23.08.2019 4 z 5

četla jsem po letech znovu - ale tentokrát už mě to tolik neuchvátilo; nicméně kniha za přečtení stojí;

BáraLind.
18.04.2017 2 z 5

V době svého vzniku kniha možná populární, odkrývající společensky oblíbená témata, pro mě však přiliš vleklý děj a zbytečně mnoho filozofických úvah, které mi pro svou přílišnou rozvleklost a neaktuálnost až tak moc neřekly. Kdyby zůstal pouze děj bez filozofických úvah, tak by to bylo zajímavé, takhle jsem se musela nutit, abych to dočetla. Knihy Synové a milenci nebo Milenec Lady Chatterleyové pro mě byly mnohem poutavější a zajímavější, možná i takové více ze života.

fialka voňavá
14.06.2013 4 z 5

(SPOILER) Je to autorův vrcholný román, je zde cítit vášnivé hledání intuitivního, ničím nespoutaného spontánního života, který není kopií jiných životů. na postavách 4 lidí 2 párů shledáváme i lásku muže k muži. Vztah těchto 2 mileneckých párů se proměňuje, jeden dochází život. naplnění, druhý se tragicky rozpadá. kniha je jemnou analýzou lidských vztahů. V této knize se D.H. Lawrence pokusil vyjádřit nevyjádřitelné. Moc se mi líbila.

WEIL
28.06.2011 3 z 5

Ženy milující existují. V této knize určitě. A každý kdo si ji přečte, takl pozná, jak se k nim Lawrence dostal.