Za pět let

Za pět let
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532734/bmid_za-pet-let-65d831f56e8e7.png 4 668 668

Když špičkové manhattanské právničce Dannie Kohanové položí tuhle otázku u nejdůležitějšího pracovního pohovoru její kariéry, má už pečlivě připravenou odpověď. Později, po úspěšném pohovoru a poté, kdy přijme nabídku k sňatku od svého přítele, Dannie usne s vědomím, že nastoupila správnou cestu k úspěšnému splnění svého pětiletého plánu. Jenže když se vzbudí, je najednou v jiném bytě, s jiným zásnubním prstenem na ruce a vedle úplně jiného muže. V pozadí běží televizní zprávy a ona si všimne data. Je to sice tatáž noc – 15. prosinec – ale o pět let později. Ocitla se v roce 2025. Po velice intenzivní a šokující hodině se Dannie těsně před půlnocí vzbudí zpátky v roce 2020. Nemůže ze sebe setřást to, co se stalo. Rozhodně to na ni působilo naprosto jinak než obyčejný sen, jenže ona přece není člověk, který by věřil na nějaké vidiny. Takový nesmysl je okouzlující jen tehdy, když přichází od nespoutaných typů, jako je třeba její celoživotní nejlepší přítelkyně Bella. Dannie je rozhodnutá ignorovat ten podivný zážitek a uloží ho na dno své mysli, kde zůstane čtyři a půl roku. Potom však muže ze své dávné vize najednou potká ve skutečnosti. Za pět let je nezapomenutelný příběh lásky plný radosti, ale i žalu, příběh o síle věrnosti, přátelství a nevyzpytatelné povaze někdy i nelítostného osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

In Five Years, 2020

Interpreti: Terezie Taberyová

žlotirova
16.07.2021 2 z 5

Byla jsem hodně natěšena po obsahu co kniha nabízí ale po komentářích jsem se do toho nechtěla pustit a měla jsem pravdu. Napad byl určitě lepší než to autorka napsala mam stoho hodně divné pocity nechápu proč toto je zařezeno v romatice měloby to byt někde u sci-fi. jeji sen je hodne zajimavi doufala jsem že to štastně končí vše se ale prevratilo to byl velky zvrat. co mě zahřana u srdička a jedine co bylo romantika tak posledni 2listy. Jako odechovka to ušlo trochu smutne ale nezaživne

klarinka9974
14.07.2021 5 z 5

Kniha má krásnou obálku, která zaujme jako první, samotná anotace láká na skvělé, romantické čtení a musím říct, že se mi to četlo velmi dobře. Konec je dost předvídatelný, čekala jsem, že to nedopadne dobře ale i poslední kapitola hodně překvapila. Můžu jen doporučit.

simona5r
09.07.2021 3 z 5

(audiokniha) Ideální poslechová oddechovka, i když hlas narátorky mi byl dost nesympatický. Příběh je pro poslech jednoduchý a není potřeba žádné velké soustředění.

veriszv
28.06.2021 2 z 5

Za pět let na vás v poslední době odněkud vykouklo, i pokud jste nechtěli. A pravděpodobně vás zaujala minimálně ta krásná obálka. Ovšem není všechno zlato, co se třpytí.
Námět zněl podle anotace skvěle a zajímavě. To taky byl a mělo to podle mě super potenciál, nicméně to zpracování za tím námětem trochu pokulhává.
Od knihy jsem čekala čtivou oddechovku. A čtivý příběh to určitě byl, pro těžké téma sice ne moc oddechový, ale mě se bohužel i přesto těžké téma vůbec nedotkl.
Postavy v knize mi přišly hrozně povrchní, nedokázala jsem si k nim během čtení vytvořit vztah. Hlavní postava Dannie na mě působila skoro jako robot, a to nemám nic proti plánování a organizování, ale tohle už na mě bylo trochu moc. Bylo potom těžké jí vůbec nějaké ty emoce uvěřit. Taky mi hrozně vadilo to protlačování konzumu v podobě zmínky značky oblečení nebo kávy v každé druhé větě. Myslím, že kdyby někdo zvlášť vypsal nekonečné popisy oblečení a značek, zabralo by to třetinu knihy a to mě prostě nebaví.
No, asi mě mělo odradit už to doporučení pro fanoušky Jojo Moyes, s tou jsme si taky úplně nesedly, ale já prostě neodolala té obálce.

RADOST
27.06.2021 5 z 5

Knihám pro ženy se obvykle vyhýbám. Jsem ráda, že tentokrát jsem udělala výjimku. Je to citlivě napsaná současná kniha o skutečném životě. O přátelství, lásce, životních prioritách,o cílech, nepředvídatelných situacích. A především o citech, o rozdílu mezi přežíváním a prožíváním. Krásný příběh, který přináší i poučení.

Heli20
27.06.2021 5 z 5

Hluboký dojemný krásný příběh.Pěkně jsem si poplakala.

nada3314
24.06.2021 4 z 5

Krásný příběh o přátelství a lásce dvou kamarádek. Hezké letní oddechové čtení.

Anotace je opravdu zavádějící, ještě že jsem ji nečetla před čtením knihy. Jinak jsem si příběh užila a líbil se mi.

Dani3
20.06.2021

Silný příběh, na který jen tak nezapomenu.
Anotace je hodně zavádějící, kdybych věděla, o čem kniha skutečně bude, asi bych si ji vůbec nepůjčila. Do odpočinkové knihy to má opravdu daleko.

kytarka
18.06.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Celou dobu co jsem jí četla, tak se mi v hlavě promítal film. Tohle chci vidět na filmovém plátně!

Márinka
08.06.2021 3 z 5

Anotace skutečně neodpovídá obsahu. Místo fantaskna se čtenářům dostane nálož emocí. Druhá polovina je skutečně čtivější, než první. Stojí za to vydržet.

LintuShelly
07.06.2021 5 z 5

Ze začátku mi přišla kniha nudná, takový typický ženský jemný román. Donutila jsem se číst a číst a začal se odkrývat příběh plný přátelství, selhání, odhodlání, kdy ke konci dopadl, tak jak bych nečekala. Je to fajn oddechovka na klidné večery.

stajka
06.06.2021 4 z 5

Začátek mě přiliš nenadchl. Vypadalo to jako další plytký ženský román, ale pak se rozvinul hezký příběh obrovského přátelství.

Betty96
03.06.2021 3 z 5

Při čtení anotace jsem si říkala, že se jedná o typickou romantickou knihu. Chyba lávky. Anotace knihy neodpovídá ději. Romantická linka se svým způsobem odehrává na okraji příběhu. Přišlo mi zbytečné neustálé vyjmenovávání módních značek, názvů restaurací a ulic. Co se knize musí nechat - zaujme svou krásnou obálkou. Hlavním tématem knihy je síla pravého přátelství, ale také ohromné bolesti.

veronika8042
02.06.2021 4 z 5

Příběh se mi líbil, když jsem si přečetla o čem kniha je, tak jsem se těšila, jak to bude plynout, a co se bude dít. Nakonec jsem dostala úplně jiný příběh, který měl jinou tématiku . Co bude za 5 let, se vlastně vyjádřila jen v pár kapitolách, což je škoda. Myslela jsem, že se to rozvine jinak, nakonec to byla kniha o přátelství na život a na smrt. Takové odpočinkové čtení.

ptavichripkaa
02.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Anotace super. Začátek super, ale pak se to někde zvrtlo. Není to špatná kniha jen jsem očekávala jiný příběh, jiný konec. Člověk se těší na to NĚCO za pět let a ono přijde velké NIC. Nicméně dočíst se to dalo.

jarmar876
28.05.2021 3 z 5

Hezké odpočinkové čtení, i když se musím přiznat, že jsem čekala, že bude ještě víc odpočinkovější, že to bude čistý romantický příběh. Byla jsem proto příjemě překvapená, že to zas tak jednoduché není. Kniha se dobře četla, ale připadalo mi, že vyprávění nějak tok lapidární, jako by se autorce nechtělo moc rozepisovat... Byl to ale příjemně strávený čas s touto knihou.

alena9720
27.05.2021 1 z 5

(SPOILER) Knížka mě velmi zklamala. Kdybych věděla, že bude půlka knihy o rakovině, nikdy bych si ji nekoupila. Podle anotace jsem čekala něco úplně jiného.

Heyhey
22.05.2021 3 z 5

Asi si přestanu číst anotace. Vždyť to říká něco jiného...

Daisuke
20.05.2021 1 z 5

(SPOILER) Velký špatný. Toto není kniha pro fanoušky Jojo Moyesové, jak inzeruje obálka, ale spíše pro zoufalé fanynky Danielle Steel. Máte tu všechny rekvizity: New York, rakovinu, zaměstnanou profesionálku, které chybí láska, slečnu-diblíka, která jí k tomu prozření dovede, a dva chlapy, kteří se liší jako oheň a voda. S tím rozdílem, že zde jsou si vlastně dost podobní - oba dva jsou hodní, spolehliví a neuvěřitelně nudní. Tohle prosím není žádný moderní, chytrý společenský román, který by kombinoval romantiku, vtip a drama. Tahle kniha je zastydlá v raných devadesátkách. Kdyby byla zfilmovaná, dokážu si adaptaci živě představit někdy v sobotu odpoledne na TV Hallmark.

Jako trochu depresivní náhled do každodenní reality amerického občana působí chvíle, kdy si třiatřicetiletý diblíček (a navíc milionářská dcerka) poprvé v životě zařizuje kartičku zdravotního pojištění. A jinak je to samá naleštěná nuda, úspěšné kariéry, večeře v nóbl restauracích, kecy o nemovitostech a aby se neřeklo, tak také nějaká ta diverzita, aby si autorka mohla odškrnout pár kolonek.

ElikaS
15.05.2021 4 z 5

Musím říct, že tato knížka mě hodně překvapila. Očekávala jsem klasický romantický příběh s nějakou možná mystickou zápletkou. No a pletla jsem se. Já bych knížku ani necharakterizovala jako romantickou. Spíš než příběh o lásce, je to příběh o přátelství a o vyrovnávání se s nástrahami, které nám život připraví. I když se to podle anotace nezdá, knížka se mi líbila především proto, že byla ze života a nepřišla mi nereálná. Měla jsem trošku obavy z konce, ale za něj přidávám hvězdičku navíc, protože se mi moc líbilo, jak to do sebe všechno zapadlo. Navíc mě konec mile překvapil, což u knížek vždycky ocením.