Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366984/bmid_za-zavrenymi-dvermi-wT2-366984.jpg 4 4230 4230

Thriller, který ohromil svět, vás přinutí pozorněji sledovat dokonalé páry kolem vás. Každý zná někoho, jako jsou Jack a Grace. On je atraktivní a bohatý, ona má šarm a eleganci. Možná je nechcete mít rádi, ale máte. Rádi byste poznali Grace blíž. Jenže to je velmi obtížné. Ti dva jsou totiž nerozluční. Někdo by to mohl nazvat pravou láskou, jiný by se mohl ptát, proč Grace nikdy nezvedá telefon. Nebo proč s vámi nikdy nejde na oběd, pokud s ní není i Jack. A proč jsou na jednom okně mříže. Někdy může být dokonalé manželství jen jednou velkou dokonalou lží.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Těším se na další díla

Anetkaknihomol
28.07.2021 5 z 5

U knihy očekáváte, jak to skončí. I tak jsem knihu hltala od začátku až do konce. Velmi dobře a rychle se četla.

WaspSalander
27.07.2021 5 z 5

Knihu jsem hltala od začátku do konce a přečetla na jeden zátah.
Byla nesmírně čtivá a i když byla trošku předvídatelná, tak jsem ji nemohla odložit a musím jí dát plný počet.

Shardlake
17.07.2021 5 z 5

Četbu této knihy jsem si opět užívala od začátku až do konce. Skvělé!

Lucc93
16.07.2021 4 z 5

Jsem milovník thrillerů, ale tohle bylo i trošku moc na mě. Cítila jsem se při čtení knihy tak stísněně, až mi to bylo nepříjemné. Je pravda, že kniha ve mně vzbudila spoustu emocí, bohužel těch negativních. Měla jsem vztek na Grace i na jejího muže a kdybych mohla, jdu a pustím ji někam do bezpečí.. Četlo se to pěkně, ale za vzbuzení nepříjemných emocí odebírám jednu hvězdičku.

TinaBookBlog
12.07.2021 3 z 5

Psychologický thriller, ve kterém se budete nad něčím neustále pozastavovat. Autorka vám dopřeje náhled do hlavy maniaka a místy vás bude mrazit. Kniha se ale čte velmi lehce a rychle. Kapitoly jsou členěny na "minulost" a "přítomnost".
Velkým problémem je ale předvídatelnost. Bohužel, tomu se autorka vyhnout nedokázala a tak velmi rychle začněte předvídat, co se stane.

chlupydupy
09.07.2021 5 z 5

Přečteno skoro na jeden zátah..jedna z nejděsivějších knih co jsem četla..ale určitě mi brzo otrne a dám se do dalších knih autorky :-)

JanuldaN
13.06.2021 3 z 5

Žádné velké nadšení se nekonalo. Už na začátku jsem věděla, jak příběh dopadne. Pořád jsem čekala, že přijde něco víc... Nějaký šokující okamžik, který mě dostane do kolen. Ovšem nic takového se nestalo. Škoda. Kladně hodnotím dokonale vykreslenou psychologii postav. To si myslím, že se autorce povedlo. Z textu přímo srší strach, beznaděj, odevzdanost hlavní hrdinky a psychická pokřivenost jejího mužského protějšku (ale i ta by se dala ještě trošičku dotáhnout).

terryaknihy
11.06.2021 5 z 5

Nechápu, že jsem B.A.Paris “objevila” až teď?! Za zavřenými dveřmi jsem poslala jako audioknihu a bylo to neskutečné. Autorka dokáže barvitě vyjádřit myšlenky hlavních postav a skrz slova doslova cítíte jejich strach. Rozhodně se musím pustit do dalších jejích knih.

Lufiik
10.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Tento příběh mě natolik pohltil, že jsem se dokázala vžít pod kůži hlavní postavy. Rozhodně autorku přidávám mezi své oblíbence. Už se těším, až si přečtu její všechny zbylé knihy. Mohu jen doporučit. Takovýto žánr jsem četla poprvé a už teď vím, že mi moc sedí. Rozhodně budu šahat po podobných knihách. :) Dávám plné hodnocení!

Julinka679
07.06.2021 3 z 5

Jelikož thrillery miluji (asi stejně jako fantasy) tak jsem si nemohla tuto knihu nechat ujít.
Hodnocená je velice dobře, v době kdy tento komentář píšu má 86%, takže to dle hodnocení měla být sázka na jistotu. Pro mě to bohužel ale taková jízda nebyla, námět je bezesporu zajímavý ale chybělo mi tam to "něco", ten detail, který by mi vzal dech a já bych celou dobu netušila o co jde a co bude následovat. Možná jsem už na thrillery tolik zvyklá, že mě překvapí jen hrstka z nich, bohužel Za zavřenými dveřmi se mezi ně neřadí.
Na druhou stranu to bylo vcelku příjemné čtení, četlo se to rychle a některé pasáže jsem si i dokázala užít.
Za mě tedy 3,5* a rozhodně si od autorky zkusím přečíst ještě něco jiného :-)

Val
05.06.2021 5 z 5

Nebudu hodnotit věrohodnost příběhu .
Já se do knihy naplno vžila a nad ničím jiným , než jak pomoci Grace jsem nepřemýšlela. Neuvěřitelně napínavé a velmi čtivé. Přečteno za dva dny a už se těším na další autorčiny knihy. Skvěle jsem se bavila .

Comelye
31.05.2021 5 z 5

Velká pecka :) určitě doporučuji přečíst

verculka
31.05.2021 2 z 5

Za mě zklamání. Asi jse měla veliké očekávaní. Knížku mi doporučila kamarádka, ale bohužel mě vůbec nenadchla. Již dopředu jsem vědela co se stane, resp. co se stalo a jak. A hlavní hrdinka mi byla nesympatická.

LisaBella
22.05.2021 2 z 5

Asi je má chyba, že mne kniha nenadchla tak, jak bych si představovala, než jsem se pustila do jejího čtení. Napsané je to .. takhle - technicky je to zvládnuté velmi dobře, kniha sama o sobě se příjemně čte a v podstatě až na pár chvil, kdy mi přišel příběh víceméně otravný (ale to je spíše osobního rázu, samu sebe bych si v takových situacích představila úplně jinak), jsem se k němu celkem ráda vracela. Nespěchala jsem kvůli němu domů, nebrala jsem si ho do kabelky, abych si v pauze přečetla další kousek, neprobděla jsem kvůli němu noc. Hlavní hrdinka je dost histerická a nesympatická, trochu ukřičená a docela hloupá. Ale prima zkušenost, která neurazí, nenadchne a asi už se nebude opakovat.

Lucia1989
21.05.2021 5 z 5

Perfektný príbeh. Mrzí ma, že som knihu tak rýchlo prečítala, ale nemohla som sa od nej odtrhnúť. S hlavnou hrdinkou som všetko prežívala a nedokázala som si predstaviť, čo by som v takej situácii robila ja. Bolo to náročné čítanie na psychiku, ale kniha ma ohromila. Páčil sa mi aj koniec. A to sa mi už dlho pri knihe nestalo. Doporučujem!!!

Sidonka3
19.05.2021

„Živím se strachem,“ (říká s nadšením ten, který má doma mučírnu bez mučících nástrojů).
Za přečtení kniha i přes nedostatky stojí a mě osobně bude ještě pár dnů ležet v žaludku to, že pro někoho může být doživotně nachystaný červený pokoj ve sklepě. Tísnivé a nepříjemné čtení.

Thriller odkrývá nepříjemné téma domácího násilí. Díky němu si člověk uvědomí, že psychické týrání není o nic horší než fyzické, mnohdy je ještě horší, i pro to, že nejde tak snadno dokázat, co se děje za zavřenými dveřmi rodinných domů a oběti nejde bezprostředně o život. Hodně násilníků je navíc v té výhodné pozici, že na to nevypadá a do takové osobnosti byste to prostě neřekli. Má dobré společenské postavení, na veřejnosti je ohleduplným člověkem, který třeba i pomáhá slabším ve zlé situaci nebo je pečovatelem nesvéprávné osoby, kterou by mohl nechat v ústavu. Kdo by věřil, že takovej na venek obětavější člověk je psychopat, který má promyšlený systém, jak důmyslně týrat svojí manželku a toho, kdo je na něm závislej? Kdo by si pomyslel, že zamknout někoho do pokoje a přidělovat mu nepravidelně jídlo, poručit mu jaké si obléci šaty a podobné ústrky, které ještě znějí poměrně snesitelně, jsou až tak zničující pro psychiku oběti, když se dějí ve velkém?
Četla jsem někde jinde, že tyran někdy poznamená oběť stupňujícím se zlem natolik, že není schopná vlivem těžkého dlouhodobého stresu třeba v určité fázi udělat nejběžnější úkony, jako je přepnout televizi nebo ustlat postel. Zní to nepochopitelně, ale mozek je prostě přetížený nebo dezorientovaný vsugerovanou neschopností atd., že to prostě nedá. Tím bych částečně omlouvala hloupé chyby, kterých se dopouští bezradná manželka. Člověk si říká, proč by neřekla třeba u oběda v rušné ulici mezi přáteli to nebo ono, ale ono se nám to říká, když v té situaci nejsme. Manžel si jí navíc vybral záměrně jako submisivní, asi nepříliš důmyslnou osobu fixovanou na člena své rodiny (Milli) a asi takhle jde manipulovat jen určitým typem lidí.
Mnohé oběti ani nemají kam odejít (znali třeba jen přátele manžela a bylo jim zakázáno pracovat), nemají finanční prostředky na samostatné bydlení nebo už jsou tak zdeptané, že už by nezvládly normálně fungovat, nikdo by jim nevěřil a tudíž nepomohl. Že systém policie, lékař, sousedé někdy nefunguje je prostě fakt, na špatného doktora, podplacenou nebo laxní policiii a sousedy, kteří se nebudou plést do věcí jiných lidí můžete narazit všude.
Přesto není knížka zrovna nejlépe napsaná. Prvních pět kapitol jsem se musela prokousávat neustálým opakováním: si tak milej, je tak dokonalej, ten dort je prostě báááječný a to jehněčí je prostě úúúžasnééé, vypadá to tu dokonale, vypadáš dokonale, mám motýli v břiše a podobné americké pitomosti prostě nepobírám, jak se takhle můžou lidi mezi sebou bavit nechápu (jejich „i love you“ v každé větě je prostě směšné), v tomhle jsou ty americké románky otravné.
Uznávám, že knížka má plno logických děr (manžel se obhajuje tím, že žena je psychicky nemocná a bere léky, žádného psychiatra ale nemá, to by přece mohl tvrdit jen u léčené osoby, někde na psychiatrii zaregistrované a ona snadno vyvrátit. Prý prodělala sérii údajných potratů, to by nešlo prokázat u gynekologa, že lže?). Ano, plave to po povrchu. V podstatě jde jen o popisování útrap jedné osoby, provedl mi toto a chce provést tamto. Na jiný děj ani hlubší psychologii postav nenarazíte. Ano, je to přehnané a některé věci špatně vysvětlené. Pak se zdají nelogické i ty, co smysl dávají. Proto se nedivím názoru, že je to pro některé čtenáře – cituji: naivní, hloupé, thriller pro ženy, nad kterým nebudu ztrácet čas. Podle obliby se ale zdá, že je to přístupné pro široké spektrum běžných čtenářů, kteří se v příběhu nepotřebují rýpat a hledat nedomyšlenosti.
Příběh mě vtáhnul, trápila jsem se spolu s hrdinkou a nenáviděla Jacka. Román upozornil na skryté násilí na nejbližších lidech a za to jsem autorce vděčná. Nějaké ty výhrady by se ještě našly, ale proč kazit druhým dojem?
Je to především román, který dokáže čtenáře zasáhnout už samotným tématem a neschází mu ani napětí.

TerezaJágrová
15.05.2021 3 z 5

Poslední kniha od autorky, kterou jsem ještě nečetla a za mě teda docela zklamání. Příběh je napsán hezky a čtivě, není vůbec lehký, ale já od thrillerů očekávám víc.

RonnieSmithx
13.05.2021 3 z 5

Takhle kniha mi byla doporučena s tím, jak moc je úžasná, ale já s tím bohužel nesouhlasím. Příběh je napsán moc hezky a čte se rychle, ale nic převratného to pro mne nebylo.
Měla jsem větší očekávání, takže číst si prostě o tom, co Grace dělala, bylo docela zklamáním. Taky se nemůžu ubránit myšlenky, že je asi hlavní hrdinka úplně blbá, aby si někoho brala po pár měsících, když s ním ještě ani nespala. To by pak zjistila, že toho člověka vlastně nezná, i když by na ni nehrál žádnou přetvářku. :) Za mě prostě nic moc, takže jsou to takové nic moc tři hvězdičky. Od thrilleru očekávám, že se mnou něco udělá.

maryska09
12.05.2021 5 z 5

Mrazivá kniha, která se čte jedním dechem. Celou dobu jsem přemýšlela, jak se hlavní hrdinka dostane ze své zoufalé situace a držela jí palce, aby na něco přišla, nebo aby jí někdo konečně pomohl. Závěr byl skvělý, kniha stojí za to.