Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366984/bmid_za-zavrenymi-dvermi-wT2-366984.jpg 4 4304 4304

Thriller, který ohromil svět, vás přinutí pozorněji sledovat dokonalé páry kolem vás. Každý zná někoho, jako jsou Jack a Grace. On je atraktivní a bohatý, ona má šarm a eleganci. Možná je nechcete mít rádi, ale máte. Rádi byste poznali Grace blíž. Jenže to je velmi obtížné. Ti dva jsou totiž nerozluční. Někdo by to mohl nazvat pravou láskou, jiný by se mohl ptát, proč Grace nikdy nezvedá telefon. Nebo proč s vámi nikdy nejde na oběd, pokud s ní není i Jack. A proč jsou na jednom okně mříže. Někdy může být dokonalé manželství jen jednou velkou dokonalou lží.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors, 2016

Vixiene
09.12.2021 4 z 5

Za zavřenými dveřmi je taková příjemná víkendová jednohubka. Čtivě psané, chytlavé a hezky popisující, jak ti nejvíce uhlazení, ideální a PERFEKTNÍ lidé můžou být ve skutečnosti absolutně prohnilí, zlí a psychopatičtí.

Samozřejmě konec knihy měl bohužel nějaké své mouchy, některé věci tam byly nedořešené/nedovysvětlené, něco bylo možná až trochu moc přitažené za vlasy. To ale neubíralo na celkové čtivosti a dobrého dojmu z knihy.

Úplně dopodrobna si děj bohužel už nepamatuji, protože jsem knihu dočetla před nějakou dobou, ale ikdyž se nad ní zpětně zamyslím, tak bych se k ní klidně s chutí vrátila na rereading. :-)

Rose6990
02.12.2021 5 z 5

Čtivá kniha. Nevadilo mi prolínání minulosti s přítomností. Bezva konec! Doporučuji.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Zajímavý thriller, který byl napínavý od začátku až do konce. Za mě 5* a doporučuji.

SonaH
16.11.2021 4 z 5

Bylo jasné, jak to musí dopadnout. Velmi čtivé, nic zásadního, ani složitého, ale dobré. Odpočinkový thriller, který se čte sám.

zema.al
10.11.2021 2 z 5

(SPOILER) Knížka byla sice čtivá, ale tohle jako reprezentace domácího násilí určitě NE. Velmi nerealistické, černobílé vykreslení hlavního padoucha. Velmi zřídka na to jde násilník takhle zpříma. Většinou je to tak plíživé, že až si oběť uvědomí, co se děje, už má prostě málo psychické síly na to, něco změnit. Stejně nereálné mi přijdou ty (ne)reakce okolí... I kdyby hrdinka měla bipolární poruchu, jak o ní manžel tvrdí, neznamená to přece, že je zbavena svéprávnosti a že za sebe nemůže rozhodovat.

lukyli154
07.11.2021 5 z 5

Wau. Nemohla jsem se odtrhnout. Trnula jsem hrůzou a fandila hlavní hrdince.

Eistee
06.11.2021 5 z 5

Psycho podobné filmu Noci s nepřítelem. Dobře napsané, čtivé a hodně uvěřitelné. Hlavní hrdinka nepůsobí jako nána, takže jí budete fandit. Doporučuji.

lenca0792
05.11.2021 5 z 5

Je to síla tato knížka... četla jsem ji před 3 lety ale dodnes si ji pamatuji naprosto živě.

Levianka
29.10.2021 5 z 5

Skvělé, tak čtivé, nemohla jsme se odtrhnout. Moc doporučuji, třeba i tomu kdo začíná číst, protože po této knížce budete chtít číst dál a dál dál :)

Janeee
24.10.2021 5 z 5

Super kniha... Dobré psycho ...

monte
19.10.2021 5 z 5

Tak to bylo psycho. Nechtěla bych se ocitnout v prostředí, jako Grace

monte
19.10.2021 5 z 5

Tak to bylo psycho. Nechtěla bych se ocitnout v situacích, jako Grace

Lucieda
04.10.2021 3 z 5

Za mne bohužel ne. Čekala jsem asi víc, chybělo mi napětí, příběh byl těžko uvěřitelný a předvídatelný.

monushka
28.09.2021 4 z 5

Tahle kniha, to byla síla. Příběh byl až neuvěřitelný a bylo mi z něj hodně úzko.

Raddkaa
25.09.2021 4 z 5

Za zavřenými dveřmi... Kniha je napsaná velmi výborně, dokážete se snadno vcítit do hlavní hrdinky a všechny ty hrozné hrůzy prožíváte spolu s ní, navíc autorka opravdu výstižně popsala chování a mysl psychopata a o to kniha je děsivější. Zajímavé mi také přišlo jakou roli v knize hrála sestra hlavní hrdinky. Kniha byla napínavá a mrazivá až do posledního řádku. Prolínání minulosti a přítomnosti mi nevadilo. Vše nakonec do sebe zapadlo jak mělo. Takže pokud milujete thrillery tak tuto knihu doporučuji přečíst.

katynka78
22.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Tento thriller považuji doposud za jeden z nejlepších, který popisuje psychické týrání blízké osoby, která by měla být spíše chráněna a milována než držena pošahanými úmysly v šachu.
Díky této knize jsem naplno pochopila pocity psychicky týrané ženy a také jsem se snažila
pochopit, proč to ten psychopat dělá.
Tu kapitolu, kde popisuje počátky svého vnitřního zla, považuju za naprosto klíčovou, protože je v ní pravda, ze které mrazí a která vám nedá spát.
Naprosto brilantní popis veškerých událostí, že jsem se sama cítila velice beznadějně a netušila, jak z toho ven. Ale stejně jako Grace bych určitě bojovala a tím pádem jsem jí držela pěsti.
Závěr skvostný!!!!
Tuto knihu jsem měla půjčenou od kolegyně z práce a díky ní jsem našla další svou oblíbenou spisovatelku, od které si už nenechám nic ujít.

Doporučuju.

osman111
12.09.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale skvělé taky ne.
Už podle názvů víte, o čem kniha bude a po přečtení vlastně nezískáte nic navíc. Žádný šok, žádný zvrat. Víte, jak to dopadne a čekáte na něco, co nepřijde. Knížka plyne a najednou je konec. Mám pocit jakoby to byla pracovní verze, jen takový nástřel, který by byl po úpravách skvělý. Za mě zklamání, potenciál kniha měla velký.

Janadvorackova
12.09.2021 4 z 5

Tak to byl mazec.
Hlavní hrdinka nedostala od zmetka manžela ani jednu facku, ale asi si to velmi přála, protože ty ptákoviny, které ho v souvislosti s její budoucností napadaly, by vymyslel málokdo.
Raději se nevdávat, nemá so smysl :). Co když se z něj pak vyklube někdo jiný.

Příběh ubíhal ve dvou rovinách, které se na konci potkaly.
Řešení bylo hodně o náhodě, ale bavilo mě to.

EliskaD
03.09.2021 4 z 5

Tématem thrillerů bývají velmi často vraždy a takové příběhy beru vždy jako naprostou fikci, něco, co je od reality velmi vzdálené. Čtení o psychopatických vrazích mě obyčejně tolik emočně nezasáhne.
Tato kniha pro mě proto bylo daleko děsivější a znepokojivější, protože téma týraných žen není podle mého názoru tak ojedinělé a může se dít v mnoha rodinách, aniž by si toho okolí všimlo (i když tedy v této knize to byl opravdu hodně velký extrém). Příběh zpracován velmi napínavě a poutavě, soucítila jsem s Grace a celou dobu ji fandila. Ze samotného obsahu knihy mi ale moc dobře nebylo.
Celé to pro mě bylo o to mrazivější, že jsem knihu přečetla jen několik dní před vlastní svatbou. :-D

Michelleee
30.08.2021 5 z 5

Úžasný thriller. Střídání minulosti a přítomnosti mě vždycky baví.