Zapomenutá zahrada

Zapomenutá zahrada
https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98897/bmid_zapomenuta-zahrada-XKp-98897.jpg 5 716 716

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgotten Garden, 2008

Slávka 1970
03.05.2023 5 z 5

Nádherně napsáno! Kouzelně vymyšlen a propleten příběh tří generací.

"Tři je číslo času. Což nehovoříme o minulosti, současnosti a budoucnosti? Tři je číslo rodiny. Což nehovoříme o matce, otci a dítěti? Tři je číslo víl a skřítků. Což je nehledáme v dubu, popelu a trní? Proto musím mít tři prameny, abych mohla uplést kouzelný cop."

Obdivuji fantazii a "um" paní Kate Morton! Můj třetí román od ní a i tento si ráda zopakuji!

chrudas
01.05.2023 5 z 5

Tato knížka mě velmi mile překvapila. Všechny tři časové linie se četli dobře. Domek Na útesu bych ráda viděla ..... autorce se velmi povedl popis.

mcabr
22.02.2023 5 z 5

Krásné, zajímavé i trochu natahované.

JJJ007
18.02.2023 5 z 5

Nádherná kniha. Příběh se odehrává ve třech časových linkách, které se vzájemně neruší. Smutný příběh. Jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

izka
24.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé. Náhodou jsem na knihu narazila v second handu :) V životě jsem si tam knihy nekupovala, nevím proč jsem tentokrát šla omrknout, co tam na poličce mají. Na obálce knihy byla autorka přirovnávána k Daphne du Maurier, kterou jsem kdysi ráda četla. A to teda sedí, lehce se četla a ten konec... Doporučuji :)

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Příběh, ve kterém se prolínají 3 časové linky a 3 různá místa. Přesto příběh nepůsobil nijak zmateně a dobře se četl. Kniha nabízí zajímavý propletenec a to, jak příběh dokázala autorka vystavět a poskládat, je super. Tato kniha mě moc bavila a těšila jsem se na rozuzlení, kdy do sebe vše skvěle zapadne.

Joyce24
14.01.2023 5 z 5

Tři časové linky, Londýn, Cornwall a Austrálie a do toho spletitý příběh několika generací. To vše je Zapomenutá zahrada. Doporučuji k přečtení všem milovníkům příběhů, kde se prolíná minulost s přítomností. A jako bonus je zde ještě několik nevšedních pohádek.

Filomena1961
20.12.2022 5 z 5

Skvělé čtení, tři časové linie se promítají v rámci jednoho století, napříč několika generacemi. Knihou se prolínají pohádky, které nejsou vůbec nahodilé a mají svůj smysl a záměr. Dvě propojené lokality Cornwal a Austrálie. To všechno souvisí s tajemstvím rodu, jenž čtenář postupně odhaluje. Román perfektně napsaný, čtivý se strhujícím dějem. Doporučuji k četbě.

princesse
28.11.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Krásně zpracovaný rodinný propletenec. Jak se začtete, tak nechcete přestat dokud se postupně nedozvíte jak spolu vše souvisí. Příběh se rozplétá přesně v takovém rytmu jak by měl. Určitě se podívám i po další knize autorky. Určitě doporučuji přečíst. Rozhodně výborný čtenářský zážitek.

mfajmanova
14.10.2022 5 z 5

Úžasný, propracovaný příběh. Až nechápu, jak se autorce dokázal takhle dokonale poskládat. Bavilo mě to od první stránky až do úplného konce, což se mi u mnoha knížek nestává. Děkuji!

Kacatko86
25.09.2022 5 z 5

Mnohovrstvý román, rozplétání minulosti, prolínání tří generací, rozpětí téměř 100 let. Eliza, Nell, Cassandra, ale také Rose, Georgiana, Mary. Nebudu lhát, musela jsem si udělat seznam postav, takový malý rodokmen a k němu časovou osu, protože zpočátku pro mě bylo náročné přebíhání mezi osobami a dobou. Ale postupem času, jak se se všemi seznámíte, už to není tak složité. Román byl krásný a postupně odkrýval rodinnou historii i tajemství, často temné, osudy postav a jejich pohnutky. Krásný citlivý román, řadím ho mezi nejlepší, které se mi letos dostali do ruky a určitě ještě někdy přečtu.

ZuK1
12.08.2022 5 z 5

Rozsáhlé a pořádně spletité pátrání po minulosti a původu Nell se spoustou dějových linek, odehrávající se střídavě ve třech časových rovinách v rámci období cca 100 let. Knížka je čtivá a napínavá, i když mi chvilku trvalo se v ní zorientovat a začíst. Ideálně bych ji hodnotila 4,5*.

gordon13
18.05.2022 5 z 5

Moc krásná kniha. Citlivý, spletitý příběh, co se úžasně četl. Až mi bylo líto, že už je konec.
Perfektní!

Alinke
24.04.2022 5 z 5

tak to bylo tedy něco ! nádherně citlivě popsané pocity vlastně tří generací, které se prolínaly celým dějem a ještě pár stránek před koncem se nevědělo jak to vlastně všechno bylo. Děkuji paní spisovatelce za nádherný zážitek

Renike
18.04.2022 5 z 5

Páni.. tak to bylo NĚCO :) ani nemám slov, určitě je to tu už v komentech vše napsané.. 3 časové linie, krásně, nesmírně zajímavě a napínavě propletené .. knihu jsem nemohla odložit.. DOPORUČUJU

kopeceli
13.03.2022 5 z 5

Neskutečná krása! V knize se prolínají tři motivy, které jsou tak dokonale propracované, že by vydaly na knihy tři. Těšila jsem se z každého dne, kdy jsem ještě nebyla na konci a mohla číst, prožívat ty příběhy, vracet se k pohádkám. Pro mne čtenářský zázrak.

ErčaV.
06.03.2022 5 z 5

Nádherná a dobře čtivá kniha. Časové osy se dobře proplétaly, takže za mě ještě zajímavější. Kniha mě chytla a bavila do samého konce.

hankapimi
02.03.2022 3 z 5

Se Zapomenutou zahradou jsem se musela trošku popasovat... Nebylo mi po chuti střídání dějových linek, nemohla jsem děj hluboce prožívat a určitě bych seškrtala třetinu stránek. Ale je docela možné, že jsem v tomto nesmyslném válečném období byla prostě jen velmi rozhozená, nepozorná, roztěkaná a namíchnutá. Asi bych teď měla číst jen pohádky pro děti ...

katpas76
07.01.2022 5 z 5

Krásná kniha, dojemná, čtivá, druhá kniha od této autorky a ještě lepší dojem. Hluboké popsání postav, pocitů, osudů. Spletitý příběh. Super. Plný počet.

Petronelka123
03.12.2021 5 z 5

Právě dočteno...páááni...ještě mi na tváři dosychají slzy. Bylo to moje první setkání s autorkou a už teď se těším na další knihy od ní. Zpočátku mi trochu vadilo střídání tří časových rovin a měla jsem zmatek v postavách, ale potom mě příběh cele pohltil a od poloviny jsem knížku takřka neodložila. Napětí, romantika a skvěle vykreslené postavy, příběh se mi odehrával přímo před očima. Určitě doporučuji!!!