Žebravá smrt

Žebravá smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540619/bmid_zebrava-smrt.png 4 35 35

Když v Corku dojde ke čtyřem brutálním vraždám, není veřejnost v takovém šoku, jak by se dalo očekávat. Mrtví mají totiž něco společného — všichni žili na ulici a pro obyvatele Corku byli jen neviditelnou přítěží. Avšak způsoby, jak byly oběti usmrceny, jsou nezvykle brutální: dva mrtví měli v hlavě vyvrtanou díru, jeden skončil s ustřelenou polovinou obličeje a mladou dívku bez domova někdo zaživa upálil. Vyšetřování se vzápětí zkomplikuje o dvě pohřešované ženy, psychopata, který strká kolemjdoucí do kanálu, dívku pronásledovanou podezřelým mužem a prsten nalezený v mletém mase. Komisařka Katie Maguirová je sice zvyklá na ledacos, ale nový rok sotva začal a počet vražd v Corku už překonal všechny statistiky. Katie musí vyvinout nadlidské úsilí, aby se v chaosu, který ve městě zavládl, vyznala a zjistila, jak spolu všechny případy souvisejí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Begging to Die, 2018

Didi15
22.08.2024 5 z 5

(SPOILER) Opět skvělý Masterton . Linie s vraždami v sanitce byla mnohem zajímavější než se žebráky . A Conor ? wau , to bylo šílený , drsný a zároveň tak zajímavý. Už se těším na další díl.

Pípasek
17.08.2024 5 z 5

Ke čtení této knihy je nutný silný žaludek a pevné nervy. Něco tak krutého jsem už dlouho nečetl. Přesto doporučuji, zjistíte že i na nejchudší společnosti se dá vydělávat

Ulala
11.08.2024 5 z 5

Opět kruté, opět vynalézavé, opět neuvěřitelné ... prostě klasický Masterton a jeho irský svět. Za mně - bylo to super, i když v některých momentech překombinované a tak mimochodem ...už by autor mohl Katie dopřát normálního partnera. Styl a nápady si pět hvězdiček zaslouží.

miloslav5679
04.08.2024 5 z 5

Zase klasický Masterton. Viac línií(nejde o spoiler, je to hneď na začiatku knihy)záchranárka, čo vraždí, vraždy bezdomovcov,riešenie týrania psov...nie je to kniha pre čitatateľov Agáty Christie .autor pokračuje v nejakej averzii proti policajtom, v jeho knihách ak ich nezabijú tak aspoň zmrzačia, či dobijú. A hlavnú detektívku Katie tiež nejako nemá rád, síce nejakú facku vždy schytá, ale neubližujú jej veľmi,ale jej frajeri si to vo všetkých dieloch nejako zlíznu. Komu nevadia trochu drsnejšie knihy doporučujem

petrarka72
03.08.2024 3 z 5

Tentokrát řeším problém - v předchozích dílech pro mne odpor k erupci násilí a vynalézavé krutosti na konci vystřídal pocit katarze, úlevy, zadostiučinění, že s vyřešením případu svět aspoň na chvíli našel ztracenou rovnováhu. U Žebravé smrti se nic takového nekonalo. Možná proto, že rozuzlení Lupulovy linie je víc než sporné. Nicméně těším se na další díl.

JustWomen
20.07.2024 4 z 5

Nebylo to špatné, i když to prostředí bezdomovců a boje mezi žebravými gangy mě neoslovilo. Trochu zdlouhavý střed knihy byl vystřídán šokujícím koncem. To, co Katie zažila, mi přišlo naprosto zdrcující a šílené. A tak jsem zvědavá na další díly.

willovw
14.07.2024 5 z 5

Zase velmi spokojená, četlo se to skoro samo, vždy mě dostane, co za způsob smrti dokáže autor vymyslet

astroweb
09.07.2024 5 z 5

Můj oblíbený autor opět nezklamal. Ano, realistické popisy násilí je silné, ale nikoli samoúčelné.