Železný plameň

Železný plameň
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526050/bmid_empyreum-zelezny-plamen.jpg 4 154 154

Empyreum série

< 2. díl

Špeciálne prvé vydanie knihy s oriezkou v limitovanom počte kusov. Všetci čakali, že Violet Sorrengailová neprežije prvý ročník na Basgiathskej vojenskej akadémii, vrátane nej samej. Kresanie však bolo len prvou skúškou, ktorá vyradila tých slabých a nehodných. Pravý výcvik sa ešte len začína a Violet musí zistiť, ako ho prežije. Nielenže je vyčerpávajúci a vytvorený s cieľom pripraviť jazdcov na neznesiteľnú bolesť, skutočnú výzvu predstavuje nový viceveliteľ. Ten sa rozhodol Violet ukázať, aká je bezmocná – pokiaľ nezradí muža, ktorého miluje. Po fyzickej stránke je Violet možno slabšia a krehkejšia než ostatní, pomáha jej však dôvtip a železná vôľa. Veliteľstvo navyše zabúda na najdôležitejšiu lekciu, ktorú sa naučila: dračí jazdci si píšu vlastné pravidlá. No aj s týmto odhodlaním môže byť nový rok na akadémii fatálny. Violet totiž pozná tajomstvo skryté medzi jej múrmi a nič, dokonca ani dračí oheň, ich tentoraz nemusí zachrániť.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Ikar (SK)

Iron Flame, 2023

Rosamund
25.08.2024 5 z 5

celkom sľubné fantasy, ale to čakanie na ďalší diel bude dlhé :D

terikus
24.08.2024 5 z 5

Železný plamen má trošku pozvolnější děj, než tomu bylo u Čtvrtého křídla, nicméně konec to plně vynahrazuje. Jak mám teď asi čekat na třetí díl????

EjkaM
23.08.2024 5 z 5

Juuu, už jde hodnotit! No po dočtení Čtvrtého křídla, jsem byla naprosto unešená do Emyprean světa a postavy mi přímo bytostně chyběli, takže jsem okamžitě sáhla po možnosti přečtení dalšího dílu v němčině a na konci knihy je můj pocit naprosto totožný a v diáři mám poznámku k datu vydání 3. dílu. Že se podobné scény, zápletky, typy postav atd. vyskytují už v jiných románech?! No a?! To že Shakespeare napsal před 400 lety o nešťastné lásce neznamená předci, že se o tom nemůže dále v obměnách psát! Když se to čtivé, napínavé, peprné, plné pocitů (ne, nejsou brzdou děje. Jsou jeho kořením, přidávají další rozměr) tak je to hold povedená kniha a Iron flame kráči důstojně v šlépějích Čtvrtého křídla a tvoří knižní generační romantasy fenomén.

annora_cte
16.08.2024 3 z 5

Hodnocení 3.5*

Na začátek bych chtěla říct, že jsem Železný plamen četla v angličtině, ale byla jsem zvědavá na český překlad a taky na to, zda-li alespoň trochu nezměním názor. Protože Železný plamen je oproti Čtvrtému křídlu zklamání.
Nemůžu říct, že to byla špatná kniha, ale ani nebudu tvrdit, jak to bylo úžasné. Železný plamen prvnímu dílu sahá sotva po kotníky. Začátek byl zajímavým návratem k dračím jezdcům, dozvídáme se odpovědi na spoustu otázek, což čtenář po delší čekací době ocení.
Ale pak už se to jen táhlo. Zbytečné zdlouhavý a utahaný příběh, který klidně mohl mít o dvě stě stran méně, kdyby byl ušetřen nadbytečných pasáží. Ani poutavý styl psaní, který se mi tak líbí, tu nepomohl.
Xaden a Violet. I u českého překladu mě štvala jedna a ta samá věc - komunikace. Nevěřili si, nebyli schopni spolu mluvit. O něco víc než Xaden mě rozčilovala samotná Vi a její myšlenky: "Nevěřím mu, je to lhář. Hm, má hezký zadek. Ne! Je to lhář!" To bylo otravné. Chemie mezi nimi naopak fungovala skvěle jako v prvním díle, to jsem si užívala.
Upřímně ze všeho nejvíc mě bavili draci. Andarna prošla snad větším charakterním vývojem než Vi. Pořád si stojím za tím, že by autorka mohla klidně napsat knihu jen o dracích.
Konec knihy mě podruhé dostal. Za to autorku chválím, protože to bylo nečekané a šokující a rozhodně vás nadchne pro další díl.
Na závěr: Knížka není špatná, jen bych ji na místě autorky či redaktora ještě jednou projela a vyškrtla zbytečné scény, kvůli kterým se mi kniha zdála nekonečná.

Za poskytnutí recenzního výtisku v rámci #spoluprace děkuji @humbook_blogeri @humbook @albatrosmedia

Local_Bunny
14.08.2024 4 z 5

Trošku jsem se bála, že ve dvojce mi bude chybět to, co se mi tolik líbilo na jedničce, ale naštěstí ani zde nejsme ochuzeni o další kruté studium. Někteří studenti postoupili do dalšího ročníku, kde na ně čekají další nebezpečné zkoušky, které mají za úkol zdokonalit, nebo vyřadit. Autorka ani zde neztratila nic ze své krutosti. Objeví se spousta nových skvělých postav, ale Křídlo je v tomhle trošku jako Hra o trůnu - raději si nedělat oblíbence, jelikož čtenář nikdy neví, komu Rebecca vylosuje krátkou sirku. Violet naštěstí stále není žádná neporazitelná postava, i přes svůj dosavadní trénink má své chyby. Tenhle svět přímo svádí k tomu, aby postavy byly neporazitelné, ale naštěstí tomu tak není. Více prostoru dostanou i draci, hlavně tedy jejich fungování a samotná hierarchie.
Ráda bych vám řekla, že byste si knihu měli dávkovat, aby nikdy neskončila, ale s tím, jak dokáže skončit jedna kapitola je to zhola nemožné a čtenář musí číst dál, protože potřebuje další informace. Ani nedokážu spočítat, kolik bomb Rebecca během čtení vypustila. Jsem hodně překvapená tím, kolik postav skrývalo nějaké tajemství.
Bez čeho bych se bohatě obešla, je to zbytečné romantické drama. Chápu, že někteří čtenáři si je užívají a asi je bavit bude. Za mě tady bylo zbytečné a klidně kniha mohla být o tyhle části kratší, jelikož zde vznikaly zbytečně protáhlé části.
Akce je zde patrně více, než v prvním díle, stejně tak zrady. Přijde mi, že i ta nejvíce důvěryhodná postava se zde úplně jinak vybarví a naopak možné sympatie vzniknou tam, kde byste je nečekali.. No co vám budu, čekání na třetí díl vůbec nebude lehké.
za reading copy v rámci spolupráce děkuji Albatros Media

ptavichripkaa
13.08.2024 5 z 5

Tenhle příběh ve mně probudil tolik emocí. Na konci převládl vztek a chuť knihu hodit přes celý pokoj. Už vyhlížím další díl a budu doufat, že čtení téhle série přežiju ve zdraví.

michaelakoc
13.08.2024 5 z 5

Pro mě je Železný plamen ještě o špetičku lepší jak Čtvrté křídlo. 2. díl pro mě byl akčnější, drsnější a dospělejší. Krásně se nám vyvíjí vztah Violet a Xadena, i jejich osobnosti jako takové. Navíc zde máme ještě více draků a to já ráda!

Pokračujeme přesně tam, kde Čtvrté křídlo skončilo, a Xaden a Violet na vlastní kůži pociťují, jaké následky mají jejich činy, city a informace.

Pokud jste v 1. díle považovali Jacka Barlowa za padoucha, tak se bojte, co předvede major Varrish, který nyní povede výcvik kadetů. To, co s ním Violet zažije …, brečela jsem. Byly to hodně silné okamžiky. Autorka to všechno popsala tak drasticky, věrohodně a s emocemi.

Hrozby se ale na Xadena a Violet valí doopravdy ze všech stran. Noví nepřátelé, noví spojenci, nové zrady a nová odhalení. Kniha má všechno.

A do toho všeho jejich láska a chemie. Paradoxně jsou Violet s Xadenem rozděleni a polovinu knihy téměř pořád od sebe, ale chemie funguje na 110 %. Miluji je.

Ještě bych dodala, že jedna z mých TOP oblíbených scén je, když má Violet strach o Xadenův život a i přes zákaz letí do Samary - jejich shledání! A ten konec, kdy jsou oba odhodlaní jeden pro druhého zemřít? Pokud milujete romantasy, draky, akci na každé straně, Empyreanskou ságu budete milovat tak jako ji miluji já!

Za recenzní výtisk děkuji Humbook blogerům.

petra1396
06.08.2024 5 z 5

Za mě jednoznačně to nejlepší, co jsem v poslední době četla.
Vůbec nechápu, jak může být kniha o 800 stranách tak nabitá od začátku až do konce.
Čekala jsem natahování příběhu, nudné pasáže .... ale nic z toho se zde neobjevilo. Autorka má neskutečnou fantasii a ani okamžik jsem se nenudila, nic se netáhlo ...
Bylo brilantní a dokonalé - plné akce, zvratů a pořád se něco dělo.
Když už jsem si říkala, že teď už mě nemůže nic překvapit, tak přišel závěr a ten mě rozsekal.
Upřímně vůbec si nedokážu představit, jak z tohoto autorka v dalším díle vybruslí, ale ráda se nechám překvapit.
Rozhodně se těším na další díl.
Četla jsem ve slovenské verzi a ráda porovnám i s českou verzí - v září a tu prostě musím mít doma tištěnou !
Rozhodně doporučuji !

Matri
06.08.2024 5 z 5

Bez spoilerov, bez okolkov - nedostala som o nič menej, ako som čakala. Každý, kto miluje Štvrté krídlo, bude sériu určite milovať aj naďalej!

Kniha je rozdelená na 2 časti, ktoré by kľudne obstáli aj ako samostatné knihy (cca 400 stránkové), avšak môžme byť spokojní, že sme našťastie dostali 2 v 1 :) Každá časť má svoj vlastný dejový zvrat a epické vyvrcholenie.
Práve ukončenie prvej časti bol pre mňa totálny masaker a emočný kolotoč. Ja som pri čítaní 35-tej kapitoly doslova nedýchala a vystriedala sa u mňa celá plejáda pocitov - strach, frustrácia, súcit, hnev, nenávisť, bolesť, beznádej... no na druhej strane to bolo tak krásne a srdcervúce, až som mala naozaj slzy na krajíčku :'(

A potom nastala druhá časť knihy a hra sa opäť otočila o 360 stupňov. Nastala zmena, nové výzvy, úlohy, postupné odhalenia a nevyhnutný záver a očakávaný plot twist. Poviem Vám jedno, autorka má čo robiť, aby nás z tejto situácie vyhrabala :-o

Jednoznačne by som prijala kapitoly z pohľadu Xadena, nakoľko sa ich cesty s Vi často rozdelili a určite by ponúkli zaujímavé linky, a snáď aj ešte viac okorenili dej.

Uvažovala som, že by som v hodnotení ubrala pól hviezdičky. Kniha je fakt dosť dlhá a áno, niečo by som kľudne vypustila. V porovnaní so Štvrtým krídlom, ktorej dej bol o kúsok vyváženejší, plynulejší, dokonalo dávkovaný, sa v Železnom plameni sem tam trošku vliekol.
No nakoniec vyhrala moja láska k tejto sérii, skutočnosť, že som aj tak hltala každé slovo, zaujímavé dejové zvraty, krásne dychberúce pasáže a pocit frustrácie z dočítania pretože kde som ja a kde je Onyx Storm?
Inak ako naplno sa do čítania tejto knihy ísť nedá, tak si to užite!!

Hodnotím 5* samozrejme!

cabalenka
05.08.2024 4 z 5

Přiznám se, že proti prvnímu dílu, který jsem slupla jako malinu, se druhá část poněkud táhla. Plot twist v závěru byl ale teda extrémně nečekaný (až skoro na naštvání nečekaný :)), všechna čest autorce! Těším se na třetí díl (doufám, že nebude mít 800 stran). Čteno v originále.

lenka8922
05.08.2024 5 z 5

(SPOILER) Úžasná kniha, ale jak jinak než otevřený konec. Doufám, že na pokračování nebudu muset čekat dlouho….