Židovské anekdoty

Židovské anekdoty
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386512/mid_zidovske-anekdoty-8uV-386512.png 4 78 78

Židovské anekdoty vydal Poláček v lednu 1933 v orbisovské edici Veselá mysl. Otiskoval je však už dříve v humoristickém časopise Dobrý den, jehož byl vedoucím a odpovědným redaktorem v letech 1927-1930.

zdenaR
04.02.2019 5 z 5

Klasické židovské anekdoty - pobaví, vyloudí úsměv na rtech.
Myslím, že Židé jsou jediný národ na světě, který si sám ze sebe umí dělat legraci, a že to umí! Není divu, vzhledem k jejich historii a útrapám.

bobo7592
21.11.2018 5 z 5

V podstatě už název sám o sobě říká vše. Tahle útlá knížečka je plná klasických židovských anekdot a určitě si zde každý najde nějakou, kterou už kdysi slyšel a i tu, která mu zatím utekla. Kdo má rád vtipy a zvláště židovské nebude zklamán. I když většinu asi bude znát. Jo klasika je klasika.

Damato
04.10.2017 5 z 5

Je to velmi milé a přitom plné a židovské sebeironie ( a i trochu sebestřednosti). Moc hezky se knížečka čte, ještě lépe se vejde do kabelky, takže když jsem si ráno na zastávce četla a stála vedle zamračených lidí a já měla pusu od ucha k uchu , měla jsem sto chutí začít ty vtípky nahlas předčítat, aby ten svět neviděli tak naštvaně.

Rachel
06.02.2014 4 z 5

Mám vydání z 67 a musím říct, že grafická stránka je vynikající.

newtory
07.11.2013 5 z 5

Židé jsou jako všichni ostatní, jenom že víc.
Už ani neviem odkiaľ je ten citát, ale "sekne".
Väčšina Poláčkových anekdot v tejto malej, milej knižke je chronicky známych, ale keď on ich podal tak milo.