Žítkovské bohyně

Žítkovské bohyně
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113303/bmid_zitkovske-bohyne-g8g-113303.jpg 4 7016 7016

Nový román autorky bestselleru Vyhnání Gerty Schnirch. Fascinující příběh o ženské duši, magii a zasuté části naší historie. Vysoko v kopcích Bílých Karpat žily odedávna ženy obdařené výjimečnými schopnostmi. Uměly léčit a pomáhat s kdejakým trápením, uměly poradit v nesnázích a také prý viděly do budoucnosti. Říkalo se jim bohyně a své umění si předávaly z generace na generaci. Dora Idesová patří k posledním z rodu žítkovských bohyní. Jejich umění se však nenaučila, vystudovala etnografii a rozhodla se napsat o nich rozsáhlou vědeckou studii. Na konci devadesátých let objeví v pardubickém archivu ministerstva vnitra operativní svazek StB vedený na vnitřního nepřítele - její tetu, bohyni Surmenu. Dora rozplétá osudy žítkovských žen a s překvapením zjišťuje, že ačkoli se sama bohyní nestala, je i ona nedílnou součástí tajemné tradice..... celý text

Luisa
10.02.2014

Přečetla jsem jí jedním dechem. Trochu román, trochu dokument, trochu detektivka. Člověku se až tají dech z krásné i drsné přírody, z tajemných schopností bohyň, běhá vám mráz po zádech z lidských intrik, zloby a zášti a žasnete nad nekonečnou mocí lidského slova, ať už dobrého či zlého. Díky za takové knihy.

Siraelxy
08.02.2014

Krásná knížka. Pro mě o to krásnější, že jsem z kraje bohyň. Rozhodně doporučuji přečíst.

Mialll
07.02.2014 5 z 5

Čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout!

sheylka
06.02.2014 4 z 5

Velice zajímavá knížka. Po přečtení jsem byla zklamaná, že moje seznamování s Žítkovskými bohyněmi už končí a také, že nebyl jejich příběh (když opomenu články z archivů a novin) mnohem obsáhlejší. Zrovna včera jsem při brouzdání internetem ovšem zjistila, že ještě existují dvě knihy, kde se s nimi mohu setkat - Žítkovské bohyně od Jiřího Jilíka z roku 2005 a Žítkovské čarování od téhož autora z roku 2013 :-) Jsem nadšená a moc zvědavá... ;-)

jana123
06.02.2014 5 z 5

Kniha se četla moc hezky, přestože nejsem zrovna fanda magie, šarlatánství ani lidového léčitelství, tak jsem si knížku přečetla se zaujetím a dozvěděla se spoustu zajímavého, autorčin styl mi vyhovuje, určitě si v budoucnu od ní ještě něco přečtu.

Tiffany
03.02.2014 2 z 5

Bohužel.., knížku jsem nedočetla.. . A tak jsem se těšila . Tahle témata mám ráda, ale asi jsem od toho čekala něco víc..., nebo něco jiného... . Nechala jsem se ovlivnit. Každopádně autorce fandím a na filmové zpracování jsem zvědavá. Vyhnání Gerty Schnirch , se čte o dost lépe....

Ivon40
03.02.2014 5 z 5

Neskutočná kniha.Dávno som takú "dobrotku" nečítala...Ten dej ma doslova vtiahol a verila som autorke každé slovo.Už sa teším na jej ďalšiu knihu Vyhnání Gerty Schnirch,ktorá ma čaká v knihovničke.

lazarus
02.02.2014 5 z 5

Silný a zároveň hodně drsný příběh, který se čte skoro sám. Paní spisovatelka mě dost překvapila, tohle jsem věru nečekal. Jen lituju, že jsem si koupil brožované vydání namísto vázaného. K Žítkovským bohyním se totiž určitě budu vracet. Začínají mě tak nějak chybět hvězdičky k hodnocení. Měla by se přidat šestá, protože tahle knížka si ji zaslouží.
Upraveno 2023
Brožované jsem podaroval a pořídil klasiku. Hezčí v knihovně, příjemnější v ruce

Adlethka
31.01.2014 5 z 5

Výborná knížka, dobře se čte, dozvíte se o životě "Bohyní". Příběh je napínavý, má zajímavý konec. Slečna Tučková je moc talentovaná!

pipetion
30.01.2014 5 z 5

Skvělá knížka. Pěkně vystavený příběh. Pointa. Napínavé. Ale Gerta je silnější. Opět ženský pohled. Opět bolest ze ztráty matky a otec s negativními vlastnostmi. Zlo komunistického režimu a jeho systém institucí bez vlídnosti ze strany vychovatelů či pečovatelů (psychiatrická léčebna, internát). Kultura bohoslovectví.

npetran
30.01.2014

Krásně se to čte, hlavně začátek. Čekala jsem, že to bude více o běžném životě bohyní, o tom, jak komu a v čem pomohly. V polovině však nastala změna. Zajímavé, už se moc těším, až knihu zfilmují!

Hnědoočko7
29.01.2014

Cekala jsem od teto knihy mnohem vic, dost me zklamala. Po precteni strhujiciho romanu stejne autorky Vyhnani Gerty Schnirch jsem ocekavala srovnatelnou uroven. Kniha je sice ctiva, ale pokud nejste fanousci magie a nadprirozena, tak vam ta kniha prijde o nicem jako mne. Pozitivne hodnotim jen uctyhodny historicky prehled autorky a velke mnozstvi pramenu, ktere musela k napsani knihy pravdepodobne nastudovat.

Anidlo
29.01.2014 3 z 5

Zezačátku jsem si říkala "Jo, super!". Od půlky knihy už jsem se ale začínala nudit a nejednou mě napadla myšlenka, že to prostě zavřu a nedočtu. Nakonec jsem dočetla, ale bohužel to můj zpočátku velice kladný názor srazilo na pouhý průměr.

galadrielin
25.01.2014 3 z 5

Nebylo těžké se do knihy začíst,první polovina mě nadchla, u druhé jsem však měla čím dál větší problém ztotožnit se s dějem. Téma je však skvělé a knížka určitě stojí za přečtení.

Oifa
24.01.2014

Styl vtáhne čtenáře do děje. Patří do mé knihovny i s podpisem autorky na první příčky.

myjka
22.01.2014 4 z 5

Moc sa mi páčila, mala som pocit, že je to skutočnosť. :)

Veendys
20.01.2014

Chystám se knihu teprve koupit, ale momentálně jsem strašně ohromena tím, že taková kniha vůbec existuje, protože jedna z těchto žen byla moje prababička a mohu potvrdit, že opravdu tuto schopnost měla i její sestry. Na Žítkovou občas jezdíme ještě i s babičkou, která zde vyrůstala a mohu potvrdit, že je to opravdu kouzelné místo. Jsem nadšená, už se těším na knihu...

judy1
18.01.2014 5 z 5

Skvěle napsáno, skvěle se čte. Prostě super.

dark.ma93
16.01.2014 5 z 5

Překrásná kniha a jedna z mých nejoblíbenějších. Myslím, že autorka se stane také brzy velmi uznávanou spisovatelkou, o které se bude učit. Kniha mě vtáhla do světa magie, věštění a umění bohyní, což je něco, co mě baví a zajímá. Drsný byl ale celý děj i osud tamních žen. Knihu si musíte přečíst, jak se začtete, nejde odložit.

mimidra
12.01.2014 5 z 5

Román rozprostřený do dvou rovin. Na jedné straně rovina racionální, která nahlíží na osud bohyní jako na nešťastnou shodu náhod a na druhé straně stojí události magické, nepochopitelné, které vás však utvrzují v tom, že snad opravdu existuje něco mezi nebem a zemí...Napínavý příběh vás pohltí a navíc obohatí z hlediska kulturně-historického.