Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8401 8401

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

MarkétaMosová
30.03.2016

Je to nádherná knížka:-)

upol
27.03.2016 5 z 5

Asi nejlepší kniha, co jsem v poslední době četla. Krásný překlad, spousta nádherných myšlenek. Děj se odehrává za války a kniha je přitom tak laskavá. Touto knížkou jsem nasadila vysokou laťku a bude těžké najít zase takovou, která by mě tak nadchla.

Iwets
25.03.2016 4 z 5

Jsem asi jedna z mála, které se Posel líbil víc než Zlodějka knih. Stojí za to, jí přečíst, ale pro mě neměla moc spád. Líbila se mi, ale četla jsem jí trochu těžkopádně. Posledních sto stránek jí hodně přidalo, a proto nakonec dávám 4 hvězdy.

lenka1095
24.03.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Opravdu úžasná.

Keritek
23.03.2016 5 z 5

Chvílema jsem nebyl spokojený se stylem psaní knihy.. Z důvodu, že autor vám uprostřed knihy sdělí, jak vlastně různé postavy skončí, ale závěr knížky byl poměrně skvěle a silně napsaný.. Nyní chápu tento záměr.. Můžu zaručeně doporučit ! :)

wiwa
21.03.2016 5 z 5

Asi nejhezčí knížka, co jsem zatím četla...

lindapinda
21.03.2016 5 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl, kterým je kniha napsaná. Zajímavé je, kdo příběh vypráví. Těm, kdo tápou, zda si ji přečíst, určitě doporučuji :)

Lathien
20.03.2016 5 z 5

Která knížka může čtenáře zaujmout víc, než ta, která vyprávý o kráse knih a důležitosti slov? Tahle kniha je jednou z nejlepších, jestli ne nejlepší, kterou jsem kdy četla. Dokázala mě rozesmát, zaujmout, i rozplakat, hlavně na konci. Začíná jako smutný příběh malé holčičky, která přišla o maminku a o bratříčka, ale postupně se tu víc a víc začínají projevovat hrůzy války, které nakonec ovlivní většinu postav a obyvatele Himmelstrase, kteří ač mají tak rozdílné životy a povahy, směřují ke stejnému tragickému konci. Ta trocha krásy a pokoje dětství, kterou se hlavní hrdince podaří vydobýt, je tu v ostrém kontrastu s tak strašně brzkou zodpovědností a krutým procitnutím do ještě krutější reality.
Myslím, že tuhle knížku by si měl přečíst každý. Tedy alespoň ten, kdo se do ní dokáže alespoň malinko vcítit.

Rilian
19.03.2016 5 z 5

Na této knize je nutno především ocenit vyprávěcí styl, na který si čtenář musí během prvních stránek chvíli zvykat. Poté už nasedne do rychle jedoucího vlaku, a knihu přečte jedním dechem. Volba Smrti jako vypravěčky je nejen neobvyklá, ale také velice zajímavá. Od knihy jsem čekal, že Liesel bude něčím opravdu výjimečná, nebo bude členkou odboje zachraňující zakázané knihy před nacisty, zkrátka cokoliv, aby to Smrti stálo za vyprávění. Opak je pravdou. Liesel je normální třináctiletá dívka, která dvakrát unikne Smrti z náruče. Navíc do nového prostředí nezapadá a neumí pořádně číst, což považuje za svůj osobní zápas s osudem. Na poslední stránce Smrt říká, že podobné příběhy vidává denně a nemůže se jimi bohužel zabývat. Přitažlivost příběhu se v podstatě nedá popsat a proto knihu lze bez váhání doporučit.
Zejména bych vyzdvihl i několik trefných komentářů k době vlády nacionálního socialismu, jako např. "V Nacistickém Německu nebyl sice trest na přídělových lístcích, ale každý si povinně musel přijít.", nebo "Když vás někdo praští každé ráno do obličeje a vy se na něj musíte usmát, to je stejné jako když ukrýváte Žida.". Velice trefná je vsuvka "česačka slov", kterou si každý musí vyložit po svém.

TheMelorry
18.03.2016 4 z 5

Od knihy jsem, musím se přiznat, čekala něco naprosto jiného - to ale neznamená, že se mi nelíbila. Naopak mě velice zaujala. První častí jsem se musela prokousávat, ale pak jsem si zvykla na styl vyprávění a děj se dal do pohybu a....
I přesto, že se mi líbila nechápu posedlost všech touto knihou. Určitě ji ale nezavrhuji a každému ji mužů jen doporučit...Určitě je ale potřeba nečíst jen slova, ale i číst mezi řádky.

Mauri
16.03.2016 5 z 5

První stránky sem byla dokonale zmatená,měla sem problém se zorientovat co se v knize vlastně děje a jak to myslí. A na pár dní sem knížku odložila,ale zrnko zvědavosti bylo zaseto...Tak sem se zase začetla. A už nepřestala...přivykla jsem si na složitější styl psaní, když sem nechápala tak sem si úsek přečetla znovu...Není to knížka na jeden den, aby jste ocenili krásu je nutné se vžít,zamyslet se a představit si tu hrozbu války.....a pokud to uděláte,tak věřím,že krásu najdete a ukápne i ta slza....

Voda
16.03.2016 5 z 5

Velmi krásná kniha, také velmi emotivní. Skvělý nápad, že knihu popisuje smrt. Člověk si uvědomí, že žije ve světě, kde máme všeho až příliš.

ayra
16.03.2016 5 z 5

Velmi hezká kniha. Hned na začátku mě zaujalo kdo knihu vypráví. Opravdu musím pochválit. ke knize se ještě určitě vrátím.

lenka70
15.03.2016 4 z 5

Tak se musím přiznat,že knihu jsem dočetla tak do poloviny a.......Uznávám,že knížka je napsána skutečně výjimečným stylem v tom smyslu,že vypravěčkou zde je smrt,autor má i zvláštně poskládané věty v textu a nelze mu upřít i barvité vylíčení nejen samotného děje,ale i popisu prostředí,kde se děj odehrává/ příroda,ulice města atd./
Ano děj knihy je zasazen do války,takže za této situace na vás skutečně smrt číhala na každém kroku,lidem,kteří v tom každodenně museli žít,samozřejmě nezbylo nic jiného,než se s tím nějakým způsobem smířit,jelikož oni nevěděli,kdy ta válka skončí,takže postupně nebyl čas ani pak už i síla každého mrtvého nějak dlouho oplakávat.Někdo se zbláznil,někdo rezignoval,někdo si zvykl.A život jak se říká šel dál a jde dál....,jen holt za války je víc vidět ta smrt než ten život.
Tak nějak jsem si při čtení této knihy zároveň i uvědomila,že my jako ateisté tu smrt vnímáme,jako něco co nepatří k životu,máme z ní hrůzu.Ovšem jsou tu náboženství,která vykládají,že se po smrti budou mít věřící mnohem lépe než za života na zemi a pro stoupence těchto náboženství smrt bývá něčím na co se i těší.....Pro nás ateisty je to dost rozdílný a zvláštní pohled na smrt....
Jinak mě jako poměrně citlivému člověku,smrt jako vypravěč hlavně zpočátku vadila,než jsem si zvykla,ale stejně knihu jsem nakonec nedočetla byla na mě moc emotivní.

MonikaV
12.03.2016 5 z 5

Četla jsem sice už před lety, ale dodnes pro mě nejlepší knížka

Lucissia
10.03.2016 5 z 5

Dočteno... a bylo to moc krásné i děsivé zároveň. Nejdřív jsem se nemohla prokousat stylem vyprávění, ale jak píší ostatní, po chvíli jsem si také zvykla. Vypravěčka je mi víc než sympatická a moc hezky zde vypráví o duších... úplně jsem to viděla před sebou. Chtěla bych vidět i film, ale nevím, jestli si k tomu najdu odvahu, aby mi nepokazil dojem z knihy.
No a s poslední větou v knize nelze než souhlasit...

leninam
10.03.2016 5 z 5

Úžasná knížka! Je to jedna z nejlepších knížek jakou jsem kdy četla!!!
Musím se přiznat, že knížku jsem četla déle, než jsem musela, jelikož jsem se bála, jak to vlastně vše skončí. Čekala jsem trochu jiný konec, o to více jsem na konci byla překvapená!
Smrt v roli vypravěče byla vynikající a hlavní postavy si musí zamilovat snad každý. U knihy jsem se zasmála i si zaplakala. Příběh mě skutečně zasáhl a ještě dlouho po přečtení jsem si v hlavě přehrávala děj knihy, takže bych knihu určitě doporučila všem a jak už tu někdo psal, nebylo by na škodu knihu zařadit i do povinné četby.

Zatím jsem ještě neviděla filmovou verzi, mám z toho tak trošku strach - představivost je kolikrát přeci jen lepší než film :)

hana8062
09.03.2016 5 z 5

Velmi povedená knížka. Obvykle knihy s válečnou tématikou nečtu, nějak jsem už z tohoto období vyrostla. Ale tentokrát mě to chytilo. Líbil se mi způsob vyprávění z pohledu Smrti. Byla mi dokonce docela sympatická. Zhruba poslední třetina mi ale trvala několik dnů a připadalo mi, že ztrácí tempo. Ke konci se zase chytlo, ale možná nakonec až moc rychle. Celkově ale hodnotím hodně pozitivně. Krásná, smutná knížka. Ačkoli ne zase tak smutná, jak by se k tématu dalo očekávat.

marketa6511
07.03.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla... fascinující vypravěč, skvělé usazení do historických reálií, nádherný jazyk, zajímavý příběh. Možná až příliš rychlý konec, ale na druhou stranu - vypravěčka nemohla být všude, aspoň mám prostor pro vlastní fantazii.

Nikol_a
05.03.2016

Za mě jednoznačně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. S tímto žánrem jsem se setkala poprvé, navíc Zusakovo typ psaní mi dělal ze začátku celkem problémy, ale cca od půlky už jsem se "chytla" a nemohla odtrhnout. Za mě postava smrti v roli vypravěčky naprosto geniální, stejně jako její "ostrovtip". A hlavní postavy prostě musíte mít rádi. Doporučuji nevzdávat čtení, i když vás to z počátku možná nenadchne (hlavně kvůli specifickému stylu psaní), ale později poznáte, že to stálo za to. A určitě ještě někdy bude stát znovu.