Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8401 8401

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

M1ra
08.05.2016 5 z 5

Úžasné dílo....myslím, že téměř každého chytne za srdce malá Liesel a její příběh nenechá nikoho chladným.
Kniha je tak dobře zpracována, že se i přes svou délku čte jedním dechem.
Za sebe Zlodějku knih doporučuji, myslím, že nebudete litovat. Sám se k ní určitě někdy vrátím.

Finn69
05.05.2016 5 z 5

Přiznám se že jsem měl strach, aby nešlo o nějakou knihu o holocaustu, napsanou hlavně pro mládež, přesněji pro dospívající dívky. A jsem moc rád, že jsem se nedal odradit a zkusil to. Výborná věc, chytilo mě to hned od začátku a už nepustilo. Tenhle příběh osiřelé dívky z válečného Německa, který si nehraje na šťastné konce, patří určitě k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době četl. Je to poetické, je to dojemné, je to smutné a hlavně je to moc dobré čtení. Pět hvězd.

kami16
05.05.2016 3 z 5

Kniha mě příliš neoslovila, ale nějaké kouzlo v sobě jistě má. Jelikož preferuji trochu jiný žánr, který mě za srdce bere trochu více, tak jsem u této knihy měla rozporuplné pocity. Ale kdo ví? Možná si ji za pár let přečtu znovu a bude mě bavit více.

Beky
30.04.2016 5 z 5

Dokonalá ... Vše tak strašně reálné, kruté a dojemné ... Musíte si ji přečíst :-)

Monačte
26.04.2016 5 z 5

Uhrančivá kniha. Smrt se dívá na svět tak trochu dětskýma očima, bez příkras a fascinovaně sleduje všechno co nezná. Něco jí dává smysl a něco naopak vůbec. Malé dobro střídá velké zlo a naopak. Zlodějka knih obsahuje všechno co od ní čekáte - dospívání v době 2. světové války, Žida ve sklepě, Hitlerjugend, hnusný válečný jídlo a samozřejmě hromadu ukradených knih. A pak taky něco, co nečekáte - hřejivou ruku, která sevře vaše srdce a nepustí ho až do poslední stránky.

luckomar
26.04.2016 5 z 5

Musím říct, že pro mě po Oliverovi Twistovi ta nejhezčí kniha.

plulto
26.04.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, Liesel je velmi sympatická a stejně tak i Hans, "táta" a malý Rudy, kluk s citronovými vlasy. Oblíbila jsem si i Rosu, Maxe a pani starostovou. Smrt samotná mi přišla velmi vtipná, trochu ironická a morbidní. Možná mám jen ráda černý humor?

pyso
25.04.2016 5 z 5

Krásný příběh. Tuším, že mi ještě nikdy netekly slzy při čtení knížky. Buď jsem tvrďák nebo málo čtu nebo je to vyjímečné čtení.

tomanová123
24.04.2016 5 z 5

Velice dobrý nápad vyprávění z pohledu Smrti.
I když mne 2.světová válka moc nebere,tak toto mi vyrazilo dech.
Rozhodně doporučuji.
V budoucnu se chystám už i na další knihy od tohoto spisovatele a doufám,že budou stejně tak vydařené,jako tato kniha.

galadrielin
22.04.2016 3 z 5

Marně jsem v knize hledala to, co tam zřejmě našla většina ostatních. U mě se žádný "wow efekt" nekonal. Asi už jsem četla příliš mnoho podobných příběhů, které mě chytly mnohem více. Líbil se mi nápad se Smrtí jako vypravěčkou, to musím uznat. Ale není to kniha, po které bych sáhla podruhé.

verulik196
20.04.2016 5 z 5

I přesto, že mě 2. světová válka nijak zvlášť nezajímá, kniha byla naprosto úžasná. Neváhejte a přečtěte si ji!!!

alena4154
19.04.2016 5 z 5

Výborná kniha

Mia77
14.04.2016 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha. Hezký, ačkoliv smutný příběh, který mne bavil a obohatil o poznání barvitě napsaných lidských povah. Adoptovaná matka mne na začátku vadila a na konec to byla úžasně silná osobnost, plná lásky, kterou ač trošku nevědomky, rozdávala dál. Každá postava v této knize je specifická a hned vám přiroste k srdci. Ani minutku neváhejte si tuto knihu přečíst :-)

Výjimečně musím pochválit i film, sice tam nebylo vše, jako ostatně u každého filmového zpracování knihy, ale já myslím, že se povedl.

hrozinka
14.04.2016 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla. Vypravěčka - Smrt - tento nápad se mi líbil moc. Krásná čtivá kniha s tematikou 2. světové války. Dávám na seznam "chci si koupit". Doporučuji.

fereny
13.04.2016 5 z 5

Ze slov poskládané umělecké dílo, citlivá a laskavá knížka o velkých srdcích v krutých časech.

katkaost
04.04.2016 4 z 5

Nádherný příběh. Kniha se mi zpočátku hůře četla, ale pak jsem si na styl zvykla a musím říct, že opravu výborná kniha. Zajímavé pojetí vyprávění a příběh krásný. Závěr smutný a zároveň mě i dost dojal. Ráda si pustím film. Věřím, že při tak dobrém námětu nezklame.

Michaela01
03.04.2016 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha! Příběh je napínavý, plný zvratů a já se nemohla odtrhnout. Konec byl smutný a krásný zároveň, doporučuji! :-)

Chemiczka
03.04.2016 5 z 5

"Lidi mě děsí" ...... nejen Smrt, ale i mě lidi děsí. Děsí mě svou krutostí, bezohledností, nelidskostí a hlavně manipulovatelností. Síla slova je náplní celé knihy, přes stránky na mě úplně křičel fakt, že všechno začalo slovy.
Slova ji spřátelila s otcem, Maxem, Frau Hermannovou a další z Nebeské ulice. Slova je spojovala v časech dobrých i zlých. Nádherná oslava slov, knih a moudrosti.
Ačkoliv všichni slova milujeme, měli by nás i děsit - slova jsou tak mocná, že mohou započnout rasismus, antisemitismus, rozpoutat války nebo genocidu. Zamyšlení nad tím jako moc dokáží slova a věty. Vždyť ti nejlepší řečnící, jsou také nejlepší manipulátoři a diktátoři!!

ShiYuAkai
01.04.2016 5 z 5

Dočetla jsem knihu a celý kapesník byl tak mokrý že bych ho mohla hodinu ždímat. Je to nádherný příběh a jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Rozhodne doporučuji každému, garantuju že se všichni u toho rozbrečí.

AnetaS
01.04.2016 5 z 5

Tahle kniha mě zasáhla přímo na duši. Musím přiznat, že jsem skoro celou dobu měla knedlík v krku a snažila se potlačit slzy...