Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8401 8401

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Mandi123
06.07.2016 5 z 5

Toužila jsem přečíst si zase nějakou knihu jedním dechem. Přání se mi splnilo... Dech to byl sice dlouhý a občas se mi tajil, ale stálo to za to.

Ludmila.spok
05.07.2016

Úžasná kniha, který popisuje nepopsatelné s jednoduchostí s jakou svět vidí dítě a zároveň tak složitě, že snad nikdo, krom skvělé vypravěčky, nedokáže celé poselství pochopit. Malý muž, který bojuje slovy, velká dívenka která slovy dává naději, Němec, který jednoho dne přestal být Němcem, ale nikdy nepřestal bojovat, chlapec s duší toužící po tom být Jessie Owens, muž, který s harmonikou v rukou a úsměvem na rtech utekl smrti v obou válkách, ale už ne ve vlastní posteli, který dívenku naučil síle slov...

AllyKumari
04.07.2016 5 z 5

Málokdy si kupuji knihy, které jsem předtím nečetla. Vlastně nikdy. Jen Zlodějka knih je výjimkou. Obálka a název samotné mne dokonale okouzlily a příběh samotný jsem zhltala za týden. Originálně zvolený pohled na příběh krásný svou jednoduchostí - dětství, lidskost a krása čtení, které pomáhá překlenout mnohé, to všechno převažuje fakt, že z čistě literárního hlediska mne kniha vyloženě neohromila. U mě na poličce tančí Liesel se Smrtí na čestném místě.

chip
04.07.2016 5 z 5

Právě čtu, nebudu tedy dávat hvězdy. Jsem v půli a zatím nic moc. Styl psaní mi dělá problém, přeskakování dopředu pak zase zpět nemám moc ráda. Přitom tohle téma mi baví, nepřestává mi udivovat, čeho jsou lidské bytosti schopné. A učinit vypravěčem smrt byl geniální nápad.

avalonek
27.06.2016 5 z 5

Nemám slov......

Maichalka
26.06.2016

Asi jsem měla příliš velká očekávání a nechala jsem se strhnout přílišnou chválou...Netvrdím,že je to špatná kniha, ale mne příliš neoslovila.

levac
26.06.2016 1 z 5

Vzdávám to, ani po sto stranách mě to nebaví. Děj skoro žádný, příměry v každé druhé větě už nejsou zajímavé ale otravující a už mě štve, jak autor pořád předbíhá a nakousává, co bude, čímž všechno opakuje a natahuje.

Knihomol3301
25.06.2016 5 z 5

Právě jsem otočila poslední stranu a přečetla poslední slovo. Vážně nemůžu uvěřit že existuje někdo kdo dokáže napsat něco tak neskutečně citlivého, opravdového a úchvatného. Číst teď jinou knihu mě bude připadat jako zločin, protože téhle knize se už asi nic nevyrovná....Opravdu nemám slov jak jsem z ní úplně vedle a ještě mám červené oči od slz, které se draly ven jak poblázněné :D a myslím si, že navždy zůstane v mém srdíčku a že se k ní určitě ještě několikrát vrátím. Ti co si čtou můj komentář a přemýšlí jestli si knihu koupit nebo ne, tak vám radím se 100% přesvědčením: Kupte si ji, chybu určitě neuděláte!

carcassonna
22.06.2016 3 z 5

Myslim, ze kniha chcela byt velmi originalna,ale nepodarilo sa jej to. Asi som mala velke ocakavania po vsetkych tych chvalospevov. Mala niekolko svetlych momentov, ale viac ma nudila, ako bavila. Hlavne nekonecne opisy napr. oblohy - tie uz som preskakovala - ked uz sa uchylim k tomuto preskakovaciemu citaniu, je s pribehom nieco zle - aspon u mna - vacsinou mi to pride, ze autor sa velmi snazi a zbytocne natahuje...Priemer - nezanechalo to vo mne vyrazny efekt, dozvuky...

rochesters
22.06.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Po jejím přečtení jsem dlouho nemohla číst nic jiného. Určitě jí řadím k nejkrásnějším knížkám, které jsem přečetla.

claudiecarmen
19.06.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla zlodějku knih a myslím, že ještě dlouho, velmi dlouho bude trvat než mi oschnou slzy. Mám ji půjčenou z knihovny, ale tato knížka má už své místo v mé knihovně. Pro mně jedna z nejkrásnějších, kterou jsme četla.

haluz
16.06.2016 5 z 5

Jelikož jsem nejdřív viděla film a až poté jsem se dokopala si Zlodějku knih přečíst, říkala jsem si "fajn, vím jak to skončí, tak aspoň nebudu na konci řvát." No chyba lávky - řvala jsem celou knihu!! Krásný, smutný, dojemný, ale i úsměvný příběh!!
PS: a já si myslela, že lidi se bojí smrti a ona se smrt bojí lidí :)

Malanika
14.06.2016 5 z 5

Když jsem před časem četla "Klíč k minulosti", byla jsem naprosto zoufalá z tragédie lidského konání a říkala si, že bych tak srdceryvné knížky neměla číst, že mi nedělají dobře. Ale tohle téma, ač uběhlo hodně vody mě stále zajímá, protože ukazuje lidskou povahu v té nejsyrovější podobě. A tak jsem neodolala Zlodějce knih. Musím autorovi vyseknout hlubokou poklonu, že dokázal z tak tragického tématu udělat skoro až pohádku. Ano, ukápne vám během čtení nejedna slza, ale nebude vám tak hrozně zle jako u výše zmiňované knížky. Moc hezká knížka o smutném příběhu. Určitě se k ní ráda vrátím.

parxel
12.06.2016 3 z 5

Od téhle knihy jsem podle hodnocení očekával trochu víc. Něco z čeho si, jak se říká, sednu na prdel. To se bohužel nestalo.

Styl, jakým je kniha napsaná, je velmi pěkný a čtivý. Bohužel zápletka samotná mi přišla strašně jednoduchá, téměř až nezajímavá. Vyprávění příběhu z pohledu Smrti mi přišlo jako skvělý nápad s velkým potenciálem, který ovšem autor podle mého názoru dostatečně nevyužil.

Nakonec pak nezbývá než nějaké to pofňukávání nad dojemností příběhu. Nicméně to si nechám, až budu starší, senilní a budou mi vrzat kolena.

Podle mého názoru se jedná o průměrný román, který je nadopovaný židovskou tématikou, ale obsahově trochu pokulhává. Tři hvězdy - tedy průměr.

Olda101
11.06.2016 3 z 5

Nemůžu říct, že je to špatná knížka, to vůbec ne. Ale očekával jsem podle hodnocení, že to bude čtivý a mě to osobně nějak neuchvátilo a chvílemi nebavilo. Za mě tak 70%.

stepanka_brno
11.06.2016 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že toto téma přečtu jedním dechem. Moc pěkná kniha. Rozhodně zůstane v mojí knihovně.

hanulep
09.06.2016 3 z 5

Především chci poukázat na nádherný námět a pak originální styl psaní - prostě skvělá kniha.

Nikuskaaa
09.06.2016 5 z 5

Kniha, kterou vypráví smrt? Skvělý nápad! Knihu jsem přečetla jedním dechem.

Zuzi3377
08.06.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Srdeční záležitost.

Viviana-Mori
08.06.2016 5 z 5

Na jaře mne chytlo vábení číst knihy o holocaustu, židech, válce a tak dále... U Zlodějky mi ze začátku vadil styl psaní, hrozně moc přeskakování v ději, prozrazování dopředu atd... Ale ve výsledku, když jsem si zvykla, se mi kniha moc líbila, všechno je to takové milé, dojemné... A na konci naopak srdcervoucí, jedna z mála knih, která mne v životě rozbrečela, a to dost. Myslím, že s k ní časem vrátím.