Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8401 8401

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Kryštofka
30.07.2016 5 z 5

Ačkoli jsou na začátku karty nějak rozdány, nevyhrává vždycky ten, kdo drží v rukou trumfy. Často také prohrají ti, kterým bychom výhru přáli. A láska může mít mnoho podob. Na slzy u mě taky došlo.

šneki
30.07.2016 5 z 5

Jsem moc šťastná, že knížka naplnila moje veliká očekávání a zároveň mám rudé oči, protože jsem před chvílí dočetla. Ke konci jsem se bála, že kniha nebude mít Konec aneb nebude mít to, co mě totálně rozbrečí (nebo mě nechá s otevřenou pusou atd.), ale Zlodějka knih nezklamala. Přestože jsem konec znala z filmu, nenechal mě chladnou, ale zároveň se mi líbilo že kniha nebyla utnutá v tom "wau" okamžiku, nýbrž byla poklidně uzavřená.

pajuu
26.07.2016 4 z 5

Liesel, Hans, Max, Rudy a dokonce i Rosa, která se zpočátku zdála nepřístupná, mi během děje úplně přirostli k srdci. Styl smrti jako vypravěčky mi sice zpočátku moc neseděl, ale je to jen další zajímavý pohled na vývoj dění nejen v příběhu knihy, ale celého období dějin lidstva. Konec jsem samozřejmě obrečela, nedalo se jinak. A i přesto jsem od něj čekala tak trošku víc, třeba to setkání malého človíčka a česačky slov někde na vrcholku obrovského stromu poté, co Führer přestane rozsévat slova...

YogiB.
26.07.2016 4 z 5

Nápad skvělý, dějový spád trochu horší. Někde jsem tu v komentáři četl, že někdo očekával od Posla stejnou úroveň jako od Zlodějky knih a byl zklamán. Mně se Posel četl lépe.

Fafyna
23.07.2016 5 z 5

"Chtěla jsem se jí zeptat, jak může tatáž věc být hnusná i nádherná zároveň.."

Kniha, která vyvolává tisíceré otázky. Ukazuje, jak unikátní a zároveň nepatrný může být jeden život, život desetileté dívky, která neumí číst. Kniha plná osobních vítězství a proher, to vše na pozadí té odporné a hnusné války - nebo snad právě válka hraje v příběhu hlavní roli?

michaela9189
21.07.2016

Nadchla Vás někdy kniha tolik, že jste odmítali připustit, že prostě musí skončit? Tak to je Zlodějka knih. Krásně to Smrt vypravuje, svižně, surově, bez patosu. Život se s Liesel nemazlí a proto mě mrzí, že nevím, jak prožila zbytek života. Slzám jsem se neubránila. Určitě si Zlodějku knih přečtěte, nebudete litovat.

Pomko
21.07.2016 5 z 5

Po přečtení jsem okamžitě zakoupila a četla znovu. Jsem knihou okouzlená.

wonderfulbook
21.07.2016 5 z 5

„Často si přeju, aby to vzalo konec, Liesel, ale ty pak uděláš něco... já nevím, třeba sejdeš po schodech do sklepa se sněhulákem v rukou."
Jak si nejde tu knihu nezamilovat?

BlaFre
21.07.2016 5 z 5

Nádherná kniha, okamžitě mne vtáhla do děje a nemohla jsem ji odložit, aniž bych ji nedočetla.

knihomolik1
21.07.2016 5 z 5

Markus Zusak mě seznámil se smrtí, a bylo to seznámení velice překvapivé. Opravdu jsem zjistila, že i smrt je milosrdná a má srdce.

Lukanetka
21.07.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Válečnou literaturu vůbec nečtu, ale tato mě prostě chytla za srdce a přečetla jsem ji během tří dnů, hltala jsem po nocích příběh Liesel Memingherové..Četla jsem jako e-knihu, ale tuhle si koupím určitě i v knižní podobě. Bude mít čestné místo v naší knihovně a za pár let ji určitě nabídnu k přečtení svým dětem..Doporučuji i všem, kteří nevyhledávají válečnou literaturu. Tahle je prostě jiná, originální, úžasná..

milikola
18.07.2016 5 z 5

krásná, velmi čtivá kniha, která vás vtáhne do děje již na první stránce a nepustí vás, do té poslední.

m.artina
18.07.2016 4 z 5

Přestože je velmi často v kapitole nejdříve prozrazen její konec, a až pak je vyprávěn děj, tak mi to nevadilo. Kniha se četla opravdu hodně snadno a rychle, je to krásné dílo. V průběhu se smějete, na konci ukápla i slzička. Spokojenost.

OciVelkeZelene
17.07.2016 4 z 5

Moc krasna kniha s velkym sdeleni v malych davkach, pekne servirovanych na pekne barevnem ubruse

Akjadzord
17.07.2016 5 z 5

Krásná kniha ♥.
Miluji Liesel.
Miluji slova.
Miluji němčinu.
Co více dodat, tato kniha nepotřebuje další slova.

Scheila
16.07.2016 5 z 5

Knížka,která si mě ze začátku nenašla. Začala jsem ji číst na doporučení kamarádky a vlastně vás všech co jste knihu vychvalovali. Rekla jsem si ze si ji tedy přečtu. Ze začátku jsem říkala no jo, zas přechválená kniha která ma sice dobrý děj, ale aby byla něco extra to zas ne. Četla jsem ale se zájmem dál, protože mi osud Liesel nebyl lhostejný. Čím víc jsem četla, tím víc jsem potřebovala víc. Četla jsem kdykoliv to šlo. Není to kniha plná nějakých emočních výlevů, ani kniha kde se odehrává drastický děj, nebo šílená láska. Je to kniha.o velikém přátelství, naděje, pochopení, pomoci, lidskosti. Nečekejte převraty a ani žádnou akci co vam vyrazí dech. Od toho tu jsou jiné knihy, kde je to jak na houpačce. Tahle kniha jede v jedné rovině, ale i.když tomu tak je, je tam toho hodnee u čeho se zasmějete, zamyslite, a tak dále. Vypravěčka to vše vypráví jako by to nic nebylo, jako by to vše byla přirozenost, ale nejhorší na tom je, že to je přirozené. Bohužel.
Takže můžu jen doporučit

yaoiyuri
14.07.2016 3 z 5

Válečné běsnění perfektně vystihl až konec knihy, který mě naprosto odrovnal, nicméně podle ohlasů jsem čekala, že mě takto zasáhne větší část příběhu.

Vyprávění z pohledu smrti je nezvyklé, ale ne vždy mi přišlo jako dobrá volba (občas mi Smrtka přišla spíše jako rušivý element).

Celkově to je moc pěkný příběh, ale rozhodně jsem ho nečetla jedním dechem a pořád mám pocit, že tohle byl jen slabý a naivní odvar reality válečného Německa. Zlodějka bohužel nenaplnila moje očekávání, která ve mně vzbudily všeobecné chvalozpěvy, příště spíše sáhnu po knize od někoho, kdo válku opravdu zažil.

Netopyr07
14.07.2016 5 z 5

Pomoc! Knihu mi doporučil kamarád a já teď nevím, zda mu mám poděkovat, nebo mu ji omlátit o hlavinku jeho koumavou! Je to fantastické, řekla bych. I když se nemusí nutně líbit všem. Osobně ji zařazuji mezi nejčtivější knihy pojednávající o druhé světové válce, situaci v Německu a situaci Židů, ačkoli se jedná o ryzí beletrii. Posledních 40 stran mi dalo největší práci a já se vyloženě bála je dočíst, co se ještě stane, co se ještě dovím. Ale i konec stojí za to, vážně.

ChytráVčelka
14.07.2016 5 z 5

Kniha byla úžasná, vážně .... konec trochu zabolel ale i tak... Pokud jste lenoši a nechcete číst knihu tak určitě doporučuji film ♥

Maggie1381
09.07.2016 3 z 5

Rozhodně zajímavá kniha. Nicméně, možná jsem měla až příliš velké očekávání, všude byla kniha vynášena do nebes, ale nemohu říci, že bych knihu přečetla jedním dechem, to určitě ne. Ocenila bych odlišný úhel pohledu na válku. Sledujeme příběh ze strany obyvatel nacistického Německa a nesledujeme je pouze jako viníky války, ale i jako obyčejné obyvatele, kteří musí snášet stejné útrapy jako ostatní Evropané a také mají na válečné dění svůj názor. Dávám tři hvězdy, protože jsem četla i poutavější knihy, co se války týče, knihy u kterých mě více mrazilo.