Zlovůle

Zlovůle
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539495/bmid_zlovule.jpg 4 111 111

William Wisting série

Vězeň odsouzený na doživotí za vraždu dvou dívek se rozhodne policii ukázat, kam skryl nikdy nenalezené tělo třetí oběti. Připravená prověrka na místě se však zvrtne a vrah za dramatických okolností uprchne. Wisting i jeho kolega Stiller z oddělení dlouhodobě nevyřešených případů jsou přesvědčení, že mu pomáhal tajemný Komplic, jehož se dosud nepodařilo dopadnout. Stop je ale málo a času ještě méně. Když někdo unese mladou policistku, jde už o vteřiny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Voxi

Illvilje, 2019

Interpreti: Zdeněk Kupka

Titas9001
02.09.2022 4 z 5

Četla jsem zatím jen Poustevníka a Zlovůli a docela mně tento styl autora sedí. Je to takové přímočaré, nepříliš komplikované, ale má to všechno logiku a vše spěje k přiměřeně napínavému konci. Pachatele jsem ani v jednom případě neodhadla a motivy jsou takové trochu kostrbaté. Line (dcera vyšetřovatele) na mě v obou případech působila mnohokrát až rušivě a její chování je často bezhlavé a urputné. Ale jako oddychovka může být!

konicekbily
29.06.2022 5 z 5

Chytře vymyšlená zápletka, stejně pěkně provedená a dotažená do konce, moderní krimi s podrobným popisem práce u policie a trocha závěrečné napínavé scény. Opět příliš aktivní dcera se zamotává do vyšetřování - i když to nemá dělat! Dovolenková četba jak má být!

Anasa
20.06.2022 4 z 5

Katharinina šifra byla opravdu odloženým případem, tenhle třetí případ bych už sem snad ani neřadila. Ani to přitvrzení se mi nelíbí. Případ je trochu natahovaný Wistingovým vyšetřováním, ostatní odbočky v hlavním ději mají svůj význam, nabízejí možné pachatele. Příběh je čtivý, dramatický, navzdory výhradám mohu ubrat jen jednu hvězdičku.

MisakCZE
16.05.2022 1 z 5

Moje první knížka od autora a musím říct, že i poslední. Nudné, předvídatelné, dočetl jsem silou vůle

Kanimůra2
07.05.2022 5 z 5

Ani třetí pokračování pro mě neztratilo na přitažlivosti. Trochu přitvrdil v surovosti, ale pořád dobrý. Určitě pokračuju v sérii

Jiparis
05.05.2022 5 z 5

Tak tohle se mi moc líbilo a určitě se podívám po dalších knihách tohoto autora. Je to napsané svižným jazykem, emoce a napětí jsou vyvážené a navíc v podtextu řešení problémů samotných vyšetřovatelů.

PetraCy
28.03.2022 5 z 5

Napínavý příběh, začátek takový táhlý, ale konec musíte dočíst...doporučuji a určitě si přečtu další knihy...

Leona333
02.03.2022 4 z 5

Pan autor umí opravdu dobře fabulovat. Nejprve to vypadalo na ,,poklidnější" detektivku, táhlejší rozjezd, kdy jsem si i v první půlce myslela, že asi tuším kdo je tím vinným a ono ne. Ono vážně zdání klame a závěrečná část této krimi mne v tom jen utvrdila.
Kniha byla napínavá a v závěru víc jak dramatická...

astra3
31.01.2022 5 z 5

Velmi čtivé, napínavé. Line se zase do všeho bezhlavě vrhá. Doporučuji.

alzbeta4340
31.01.2022 5 z 5

Wisting vyšetřuje útěk zločince při rekonstrukci jeho dosud neobjasněné vraždy. Má těžkou pozici, protože mu nadřízení přičítají odpovědnost za tuto událost. Musí se také vypořádat s falešnými stopami i s vícero podezřelými. Line tentokrát působí jako policejní dokumentaristka a jako obvykle zasáhne razantně do děje.

ArwenAragorn
30.01.2022 4 z 5

80%
"Zlo je vnitřní temnota. Nutkání způsobovat jiným lidem bolest."

Vrah se rozhodne policii ukázat po pěti letech místo, kam ukryl svou třetí oběť a přitom uprchne. Už když ho policie před lety chytila, byla přesvědčená, že má komplice. Teď se to jenom potvrzuje. Pak někdo unese policistku. Vrah nebo jeho komplic? A nakonec se ocitá v nebezpečí dcera a vnučka komisaře Wistinga.
Detektivky od pana Horsta čtu moc ráda, ani tato pro mě nebyla zklamáním. Hodně mě překvapilo, kdo byl nakonec tajemný komplic. A že to byl takový odporný hnusák!
Zlovůli k přečtení doporučím.

Sonne
09.01.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale prvních cca 220 stran se mi zdálo dost utahaných… Posledních 80 už mělo úžasný spád.

zazvorka
16.11.2021 5 z 5

Kvalitní přírůstek do série. Jen mi - a nejen v tomto příběhu - chybí větší hloubka a vřelost ve vztazích ve Wistingově rodině, připadají mi jako roboti. Wistingův otec, který se v jedné epizodě krátce objevil, protože se to hodilo do zápletky, hned zase zmizel v propadlišti dějin. Amálčina otce sice známe, ale dlí na stejném místě jako její praděda. Myslím, že když už v příběhu figuruje rodina vyšetřovatele, mohlo by rodinné pozadí být pestřejší. Ale fakt je, že Horst píše hodně věcným stylem, Line zřejmě potřebuje hlavně pro vývoj a finální gradaci děje. Osobně mám raději série, kde se průběžně více rozvíjí soukromí aktérů. Celkově jsem však spokojená.

Michalkotea
05.11.2021 3 z 5

Chýbalo mi viac napätia.Pribeh fajn,len nejaké to tajomno

čef
29.08.2021 5 z 5

Jak to, že i slušní lidé propadnou zlu a provádějí neskutečně kruté věci? Na to nemá nikdo odpověď, i když si autor dal pěknou práci, aby to dokázal. Pro mne dokázal „jenom“ to, že napsal pěknou detektivku se všemi fintami tohoto žánru. Falešní podezřelí v první řadě a překvapivý a horrorový závěr. Čte se to prostě dobře.

MarianP
13.08.2020 4 z 5

Zlo je určite jednou z tých lepších kníh od autora. Nechýba typická ponurá atmosféra severu, dobrá zápletka a trocha napätia na záver. Kniha sa číta veľmi dobre, mohla byť však o niečo dlhšia. Dianie okolo vraha autor trocha odflákol, takže sme sa o ňom príliš nedozvedeli, záver bol trocha predvídateľný a až príliš rýchlo ukončený. Na konci každý dielik detektívky do seba zapadol a vyšla z toho super kniha. Každopádne detektívku odporúčam ako nenáročné čítanie, ktoré ani chvíľu nenudí !

adelinka
21.07.2020 5 z 5

Zaujímavý príbeh a dobre naplánovaný útek z väzenia. Sériový vrah uteká z väzenia, ale keďže chce polícia dostať aj Toho druhého s pátraním zaváhala a nemá ani jedného. S pátraním sa pritvrdí, až keď zmizne mladá policajtka, a keď zistia, že dcéra vyšetrovateľa je na ostrove s podozrivým, tak už to musí ísť rýchlo....