Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4328 4328

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl, 2012

lavendy
16.07.2017 2 z 5

Přečetla jsem ji na doporučení, ale já sama bych ji asi nikomu neporučila. Troch zbytečný příběh i forma zpracování. Nic vám nepřinese.

petra.kind
15.07.2017 4 z 5

První část knihy se čte opravdu docela těžko a dost jsem se nudila, nicméně o to víc ale dokáže překvapit to, co se v knize odehrává dál. Dokonale jsem se nechala autorkou nachytat :)

Andvejka
13.07.2017 3 z 5

Zmizelá mi ležela na seznamu knížek, které chci přečíst, dost dlouho. Ve finále jsem ji na svůj vkus četla dost dlouho, nějak jsem se nemohla prokousat asi první třetinou knihy, která mi přišla tak trochu o ničem (což vysvětluje i to, že jsem knihu začala číst v květnu a dočetla až dnes). Pak to ale vzalo spád a alespoň mě se to četlo úplně samo.

Problém této knihy v mém případě je ten, že jsem nebyla schopná oblíbit si ani jednu postavu, která v knize vystupovala. Ač jsem se sebevíc snažila, prostě to nešlo. Kdybych se přeci jen měla alespoň trochu přiklonit na stranu jednoho z ústřední dvojice, tak by to byl Nick - nejednou jsem se přištihla, jak mu radím "Tak ji konečně zabij!" Ale protože jsem asi 2 roky zpátky viděla film, tak jsem věděla (nebo alespoň tušila - nikdy nevíte, jak moc film odpovídá knížce), že to tak nedopadne.

Ke knize se někdy v budoucnu třeba vrátím, že bych jí ale musela nutně číst hned, to ne. Za mě bodové hodnocení tak 3,5, ale protože tato možnost není, dávám 4.

Mergirus
11.07.2017

První půlku knížky jsem trpěla, pořádně mě nedokázala zaujmout. Od druhé půlky, kdy se dovídáme pravdu o Amy, už ot bylo zajímavější, ale ten konec... Ach jo, vracet se k ní rozhodně nebudu.

arket
11.07.2017 2 z 5

Mně se též tato kniha nelíbila. Přišla mi to stejná slátanina jako Dívka ve vlaku. Příběh mi nepřipadal ani důmyslný, ani úžasně záludný, ani nemilosrdně zábavný, ani ukrutně chytrý a už vůbec ne skvělý. To finále je vyloženě k naštvání. Vracím se k evropským detektivkám, ty aspoň mají hlavu a patu, né jako tyto americké slátaniny. Btw v dnešních dobách diagnostikují těhotenství lékaři nejen z krve, ale hlavně pomocí ultrazvuku, což asi autorka nedomyslela. Prošlo by jí to tak před 30 lety. Pasáž s fingovaným těhotenstvím mě vyloženě přišla úplně jako hovadina.

BiancaB
10.07.2017 2 z 5

Dlouho jsem přečtení Zmizelé odkládala, až jsem si jednoho dne řekla, že se do ní konečně pustím. Bývalo by bylo lepší, kdybych ji asi nechala nepřečtenou. Musím říct, že takhle mě hodně dlouho kniha nenudila. Musela jsem se do čtení opravdu nutit. Vyprávění bylo rozvleklé, pomalé, zbytečně zabíhající do detailů a prostě nudné. A úplný závěr byl opravdu velkým zklamáním.Popravdě vůbec nerozumím tak velkému marketingu kolem ní a popisu na zadní straně "hrozivé", "ostré jako břitva" jsem se bohužel už jen zasmála. Je škoda, že kolem knihy která je vlastně pouze ucházející, je takový poprask a na jiné knihy se vůbec nedostává.

Makaja
08.07.2017 2 z 5

Rozečtená byla bezmála rok, v rámci výzvy jsem se rozhodla jí dočíst, ale prostě mě to ukrutně nebavilo a do čtení jsem se musela vyloženě nutit.

vladimirah
02.07.2017 3 z 5

Zas tak extra super to nebylo. Průměr, místy nuda.

gladya
26.06.2017 4 z 5

Věci jsou jinak, než se zdá. To mě při čtení napadalo hned několikrát. Zkusím popsat své dojmy, aniž
bych moc prozradila. Čtenář si řekne, že je to přece jasné a že neskočí na to, co se nabízí jako prvoplánové řešení. Pravda to ale byla pouze částečně, alespoň pro mě. To, co vypadalo banálně a předvídatelně se ukázalo jako psychologický příběh s několika celkem překvapivými zvraty a odhaleními.

mira.l
22.06.2017 4 z 5

Zmizelá je zvláštní kniha. To, co zpočátku vypadá jako víceméně tuctová detektivka - v den výročí svatby se ztratí manželovi manželka, se postupně s bližším poznáváním obou aktérů vyvine do zajímavé psychologické hry dvou - nebojím se říct - bláznů. Skoro nic není nakonec tak, jak to vypadá zpočátku. Někdy jsem nevěděl, kdo z nich je větší cvok, co je vlastně pravda a co je vylhaný, kdo z nich by si zasloužil větší facku přes celou hubu. Nakonec jsem usoudil, že ta větší sv**ě bude Amy, takovou manželku aby pohledal za poledne s baterkou.
Zajímavé je to střídání obou vyprávějících osob, Nicka a Amy, které je tak trochu jako pohled na kolejnice do dálky. Na začátku to vypadá, že to spolu moc nesouvisí, ale postupně, tam někde v dáli příběhu, se to začne sbíhat dohromady.
Co už tak zajímavé není, že je to přece jenom v rámci žánru asi dost a až zbytečně dlouhé, před Zmizelou jsem četl Manžele odvedle, a to byl po stránce stylu napsání naprostý opak. Tady jsou pasáže, kdy prostě čtenář musí a chce číst dál, ale i místa, kde se to dost táhne a neděje se vůbec nic nebo jen velmi málo (což je přísně vzato skoro celá první půlka knihy).
Hodnotí se mi to docela těžko, subjektivně za ten příběh jako takový bych dal tři, vzhledem k té délce a jisté nudnosti to zase nebyla až taková pecka, jakou jsem čekal, nakonec tam teda tu čtvrtou přidám za to opravdu vymazlené prokreslení charakterů jak Nicka, tak Amy. Ten konec je trochu zvláštní, vlastně takový nijaký, Amy má Nicka pevně v hrsti a .... a jak to bude dál?

terpin
21.06.2017 5 z 5

Ze zacatku mi to prislo, ze to ani nedoctu, ale pak se zlomilo a bylo to skvely zaver. Fascinujici kniha.

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

Knížka napínavá,hlavní hrdinka velmi nepříjemná

Boženka2
17.06.2017 3 z 5

Když už jsem ji rozečetla, tak jsem ji dočetla, ale čekala jsem něco jiného, zvlášť konec mi připadal nedotažený

sabrina23
16.06.2017 3 z 5

Asi až do půlky byla knížka taková nic moc, žádná akce, vyloženě jsem se musela nutit abych něco přečetla, ale od půlky to už bylo hodně zajímavé, pořád sem se snažila odhadnout co bude následovat ale bylo tam plno zvratů takže jsem byla pokaždé překvapená dějem. Ten konec asi nebudu komentovat, čekala sem že ji Nick opustí nebo že se to Amy vymstí že je taková mrcha, ale stal se přesný opak. Škoda

Zania
15.06.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Napínavá, skončila nepředvídatelně. Jen konec mě zklamal, ale to je můj názor. :)

85098211
11.06.2017 4 z 5

Za sebe bych řekla, že příběh je - aspoň ze začátku - hodně dobrý a opravdu originální. Jenomže postupem času musí být snad každému jasné, že tohle se může stát jen v Americe... I já jsem totiž měla pocit, že ten konec je (minimálně lehce) přitažený za vlasy ;-).

Petra21
11.06.2017 5 z 5

Už je to nějakou dobu, co jsem se do téhle knihy pustila a nedokázala se od ní odtrhnout. Mnohdy jsem s provoláním "pane bože!" musela Zmizelou od sebe odhodit, načež jsem se po ní opět vrhla a četla dál. Velmi kladně hodnotím i závěr knihy - de facto otevřený, beznadějný a fatální. Bomba!

Lucissia
11.06.2017 4 z 5

Tak, první polovina knihy byla podle mne dost rozvláčná, až moc, neodsýpalo to, ale druhá část knihy mi vyrazila dech. A konec. Tohle jsem fakt nečekala, rozhodně se podívám na film. Takhle kniha stojí za přečtení.

Irsaf
10.06.2017 5 z 5

Nebylo to špatný čtení.

Emmadriel
08.06.2017 4 z 5

Knihu jsem četla až poté, co jsem shlédla film a to byla zásadní chyba, protože jsem nedokázala docenit knižní příběh na 100%.