Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4297 4297

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

HMirka55
28.04.2017 2 z 5

Nevyhovoval mi styl psaní, první část absolutně nezáživná, teprve druhá část trochu čtivější. Děj neuvěřitelný, konec rozpačitý, prostě pro mne nic moc. Film se mi celkem líbil.

shimice
27.04.2017 2 z 5

Upřímně nechápu humbuk kolem.. není to můj šálek kávy, měla jsem problém se začíst i dočíst, jak mě oba hlavní protagonisté štvali, o konci ani nemluvím.. S filmem jsem čekala, než si přečtu knížku, abych neměla zkreslený dojem, ale po přečtení knihy vidět film už nemusím..

swayno
24.04.2017 4 z 5

Bohužel jsem nejdříve viděla film, v polovině jsem již knížku chtěla odložit, naštěstí jsem neudělala, druhá polovina je daleko svižnější.

lifeoptimist
23.04.2017 1 z 5

tak já vám nevím...........výborná hodnocení a slyšela jsem samé chvalozpěvy, ale nějak mě to nechytlo. Vůbec jsem se nomohla začíst, což se mi zase tak často nestává, asi tak od třetiny se to pro mě konečně trošku rozjelo a četlo se to docela dobře, nicméně konec zase .........pro mě divný a nudný.......nevím, není to můj šálek kávy no

Hermi1993
19.04.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla - šokující, temné, dechberoucí. Byla jsem napjatá od první do poslední stránky!

Barsine
18.04.2017 5 z 5

Z této knihy se ježí chlupy :-), skvěle naspáno.

Filmová verze, dle mého názoru, zkazila pohled na Amy... ale tak už to holt u filmů bývá..

DasaN
17.04.2017 5 z 5

Je škoda, že jsem nejdřív viděla film, protože kdybych četla první knížku, tak by si mě Amy v té první části získala. Na závěr mě dostalo, jak si Amy dokázala Nicka k sobě připoutat, přestože věděl jaká vlastně je.

Luca84
17.04.2017 4 z 5

Do pulky celkem predvidatelna nuda, coz se nakonec ukazalo jako zamer. Pak bezvadne napinavr cteni. Zaver se mi moc nelibil, prala jsem jim jiny konec. Ale to je pouze o mem pohledu na vec.. :)

Anna 13
17.04.2017 5 z 5

Pět hvězdiček pro tuto knihu je prostě strašně málo. Na to, jak moc si mne získala, to opravdu nestačí. Musela bych všem dosud přečteným a ohodnoceným knihám srazit jednu hvězdu...

Kniha, která nelze vyjádřit, natož popsat to, co se v ní odehrává. Je to skvost, klenot a já bych pro ni podnikla cokoli.

Přesvědčí vás tyto věty o tom, že si ji máte přečíst?: Pokud vám knihu během čtení někdo vytrhne z rukou, budete schopni ho zavraždit. A věřte, že vraždit bude alespoň váš pohled. :) A jestli je něco opravdu nemožného, tak to, se od knihy odtrhnout. Pořád si říkáte: ještě jednu kapitolu a pak už se půjdu učit, ještě jednu kapitolu a pak už se fakt najím, protože se hlady kroutím, ale ty oči ne a ne se odtrhnout, ještě jednu kapitolu a už fakt půjdu spát... Ale neskončíte u jedné kapitoly.
Svému podvědomí, prostě neporučíte. Nelze nepodlehnout touze číst.

Jakmile Zmizelou dočtete, zůstane s vámi napořád. Tohle je kniha, na kterou opravdu se vší vážností NIKDY NEZAPOMENETE...

Dep8
16.04.2017 4 z 5

Teď jsem zčerstva knihu dočetla a dávám 4 * za zajímavé téma a za jeho ještě zajímavější zpracování. Z hlavních postav mi nebyl sympatický nikdo (zpočátku snad jen Nick, ale závěrem bych z něj zvracela, sakra, proč to nedotáhl do konce - moc bych mu fandila). Mé sympatie měla snad jen sestra Go a policistka Boneyová. Dějové zvraty byly leckdy nečekané, chvíli jsem si i myslela, že Amy zavraždili vlastní rodiče (jak se začala rozepisovat finanční situace...). Nemám ráda příliš propagované knihy, tuto čtu s dostatečným odstupem od mediální masáže a za sebe říkám, že tomu něco málo chybělo. Četla jsem již lepší bestsellery a ani to "neměly napsané" na obale. Myslím, že s tím kultem a fenoménem to propagátoři trochu přehnali...

lapagerie
11.04.2017 5 z 5

Brilantní psychothriler, který čtenářem úžasně manipuluje. Sympatie se přelévají se a tam podle toho, kam se děj náhle zvrátí. Závěr mě dostal...
P.S Poslouchala jsem jako audioknihu a musím vynést do nebes Janu Strykovou. Jako Amy je nepřekonatelná.

DoDidDone
10.04.2017 5 z 5

Zkažený Nick a ještě zkaženější Amy, kteří jsou pro sebe navzájem jako stvoření! :)
Prvních cca sto stránek je nudných, ale oceníte je v dalších kapitolách, kdy do sebe bude vše pasovat jako puzzle. Postupné zvraty jsou šílenější a šílenější, až vás překvapí poměrně "klidný" konec. Nevím, jestli jsem to pouze já, ale já bych prosil pokračování, protože mě zajímá, co se bude dít dál! :)
Pět hvězdiček zasloužených hlavně za originální nápad a propracovanost!

pavla.ctenarka
31.03.2017 3 z 5

Dobrý thriller, ale vzhledem k tomu, že jsem na knihu slyšela samou chválu, jsem čekala o něco víc. Záčátek nudný, poprvé jsem knihu odložila, nemohla jsem se tím vůbec prokousat. Pak přijde zvrat, který je ale dost očekávaný, a celkem se to rozjede. Konec opět nic moc, čekala jsem něco dramatičtějšího. Za mě tři hvězdy.

katushah
30.03.2017 5 z 5

Geniálně vymyšlený příběh. Takové detektivky miluji, ty co mají nečekaný konec a tahají vás za nos až do úplného konce. Vynikající!

Hanulka25
26.03.2017 3 z 5

Prvních 200 stránek jsem si pořád říkala"co tom sakra všichni vidí, vždyť se tam nic neděje". Ten zbytek do konce už byl"ahaaaaa už vím". Těm co se knížku chystají číst radím - vydržte, opravdu to stojí za to.

akšuram37
22.03.2017 4 z 5

V první části knihy sem se vždy těšila na vyprávění Amy a vaše myšlenky se motají kolem Nicka a říkáte si, tak zabil jí nebo ne? Je vrah? Nebo kdo jí zabil? Chudák Amy.

No a druhá část knihy? Vyvalíte a oči a řeknete si, COOOOO? To si ze mě dělá srandu ne? A vše se obrátí :-D

A konec? To vám je vážně Nicka líto!!

Jinak první část knihy byla taková nemastná neslaná, napsané to je sice hezky, ale nějak jsem se nemohla pořád začíst.

Ale už se těším nejvíc na film, který by mohl být zpracován velmi dobře. Tak uvidíme nechám se překvapit.

PS: Dívka ve vlaku byla lepší :)

inuska6280
21.03.2017 5 z 5

Tak nějak mě štvalo, že jsem v knize nemohla najít a zaměřit se na svého hrdiny :D ale dopadlo to dost vtipně. Dneska se podívám na film. Jsem zvědavá ...

helena8550
20.03.2017 5 z 5

Četla jsem ebook a zhruba do 40% knížky jsem se nemohla začíst. Ne že by mi neseděl styl knihy nebo se špatně četla, ale všechny postavy mi byly hodně nesympatické a bylo mi jedno, co se s nimi stane. Ne že by se sympatie během dalšího čtení výrazně prohloubily, ale jejich osud už mě zajímat začal a vžila jsem se do nich. Posledních 25% jsem četla už i za chůze, abych věděla, jak to dopadne. A konec za mě překvapivý a silný. Dost mě to vzalo. 100% doporučuji.

blazniva7983
20.03.2017 4 z 5

První polovinu jsem knížku proklínala. To jsou fakt všichni tak nudný, hloupý a trapný? Fajn, druhá půlka byla lepší, o hodně lepší. Celý to bylo trochu patetický a skončilo to tak, jak jsem se od začátku modlila, aby to neskončilo (i když byl Nick takovej "přizdisráč", že si to zasloužil)... Každopádně, přes tohle všechno mě to vlastně dost bavilo :).

Elza_Nofka
15.03.2017 4 z 5

Prvních cca 100 stran jsem se musela přemlouvat k pokračování ve čtení a pak se to zlomilo a přemlouvat jsem se musela k tomu, abych šla spát :D
Mám ráda knihy toho to žánru u kterých se cítím v napětí.
Jen nevím čím to bylo, ale chvílemi jsem měla pocit, že už jsem to někde četla nebo viděla ( ale na film se teprve chystám), ale nejspíš to byla jen předvídavost. Nejvíce jsem to pociťovala u koupání se s Jeffem po krádeži ryb a celé situace kolem těch to dvou "přátel".
Ale ano, knihu pošlu dál přátelům, kterým jsem o ní vyprávěla a nebudu mít pocit, že jsem jim půjčila brak.
Jednu hvězdičku strhávám za můj subjektivní pocit, že vůči Nickovi konec nebyl moc fér, asi jsem mu přála pozitivnější konec, než té mrše :D Přece jen nevěra a vražda nejde srovnávat