Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4297 4297

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

Cashmere.Cat
13.03.2017 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film,který mě navnadil na knihu.
Příběh je velmi dobrý,někdy jsem opravdu měla pocit,že Amy opravdu zabil Nick,ale pak ovšem zjistíme,kdo je tu pán.Nick mi připadal jako takový ten typ mažela,který je totální flegmatik,dělá si co chce a manželku má jen na jedno.Amy se zase prezentovala jako ublížené stvoření,které musí snášet nálady svého neschopného manžela.Ze začátku jsem Amy nesnášela a Nickovi věřila ale když pak přišla druhá část knihy tak jsem začala Amy chápat v tom,proč udělala co udělala - Dětství na nic,rodiče jí používali jako předmět jejich úspěchu a ona chudák holka z toho nic něměla.Pak se vdala a myslela si,že se všechno změní ale ejhle,problémy se objevily i ve sluncem zalitém ráji.Nick se nám potom taky pěkně vybarvil a začal mě štvát ale pak jsem si říkala 'Proč je na druhou stranu Amy tak krutá?' S Nickem se mohla rozvést,odstěhovat se a začít nový život ale tohle ona nechtěla.Chtěla ho vytrestat tím nejhorším způsobem jakým mohla.Ovšem tohle všechno se jí vymstilo a byla jsem za to i ráda.Policejní vyšetřování bylo opravdu hodně odfláknuté.Celou dobu jsem si říkala,že takhle debilní nikdo nemůže být ale bohužel.Myslím,že nám autorka ukázala policejní práci,přesně takovou jaká je - dokud nepříjdete s kudlou v zádech,tak vám nepomůžou,a nejspíš ani po tom.
Konec byl takový 'Bitter-Sweet' - žádný happyend ale taky žádné drama.Každý dostal to,co si zasloužil.
Ale kažopádně jsem si čtění užila a byla jsme ohromena tak komplikovaným ale zároveň jednoduchým příběhem.

pecinka21
11.03.2017 3 z 5

Začátek velká nuda, trvalo mi se do knihy začíst a nakonec mě nepřekvapila ani po polovině v což jsem marně doufala, takže za mě velké zklamání.

martinka_d
07.03.2017 3 z 5

Myšlenka "zmizelé manželky" mně příjde výborná!
Ale...
Zklamání přišlo v podobě postupu policie, kdyby vyšetřování bylo více propracované, více detailnější, musela by policie vše odhalit, tím by se ale musela změnit i podstatná část děje. Tímto mě autorka zklamala, jelikož tak navodila jakousi absurditu příběhu. Je to pro mě moc americký - chudý muž + bohatá žena
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dál nečtěte pokud jste knihu ještě nečetli!!!
Chci zde jen podotknout na nějaké nedostatky.
Žádný gynekolog vám nepotvrdí těhotenství pouze z moče!
Když Nickovi pípal alarm a došlo mu, že kód změnila Amy, proč si sakra neověřil kdy ho změnila? Tím by musel přijít i na to,že také změnila číslo na které bezpečnostní služba volala přednostně! Proč nepátral Nick nebo policie kdo vystavil všechny ty kreditky, je 21.století a hovory se nahrávají. To samé se zvýšením pojistky! Pokud by laboratorní technici dělali svoji práci pořádně rozhodně by museli najít i jiné stopy v domě než pouze Nickovi otisky, a z toho by jim vyšlo, že rozhodně některé osoby na místě činu nikdy nebyly...no je toho asi víc, je to prostě na můj vkus moc americký...

AnetaPospisilov
07.03.2017 4 z 5

Kniha super, příběh zajímavý. Přibližně v polovině jsem se pořádně začetla a se čtením nešlo přestat. Bylo to něco jiného, než co jsem zvyklá číst, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla a můžu jedině doporučit. Kniha podle mě lepší než film.

barlow
06.03.2017 4 z 5

Kniha založená spíše na tom, aby šokovala. Hlavní hrdina trošku ňouma a postupem času vám ho začne být možná trochu líto....

Amisha
06.03.2017 5 z 5

Skvělá kniha, naprosto skvělá. Mám ráda knihy, co dokážou čtenáře vtáhnout do děje a nechají ho prožívat okamžiky s hrdiny plnými doušky. Při čtení jsem si prošla několika etapami: 1) Nick možná nebude tak skvělý, ale určitě to nebude takový zmetek, 2) Nick je neskutečný zmetek, bůh ví čeho je schopný, 3) Coooo????, 4) To je ale mrcha!...takže asi tak. Naprosto "vcuclá" do děje, kniha se četla sama, všemi deseti doporučuji.

mikalka1992
01.03.2017

Knihu jsem právě dočetla, tento typ literatury mě osobně moc neláká, ale řekla jsem si že to zkusím. Je pravda že první polovina knihy mě moc nebrala, musela jsem se dokopat k tomu abych četla dál. Druhá polovina byla super, uteklo to jako voda a kniha byla přečtená, jen mě štve ten konec, čekala jsem že ji opravdu zavřou, nebo že se ji alespoň stane něco ne moc pěkného, ale co se dá dělat.

Smardik17
01.03.2017 5 z 5

Musím říct ačkoliv je těžké to přiznat, že jsem to Amy spolkl i s navijákem. Moc se mi do knihy nechtělo, film jsem neviděl a vůbec jsem nevěděl o čem kniha je. Měl jsem strach že to je další přeceňenová kniha (jako jsem se spálil s Sirotčincem slečny Peregrinové), ale byl jsem nadmíru překvapen. Nevylučuji návrat k této knize

Kachle
28.02.2017 5 z 5

Bavilo mě to narozdíl od jiných už od začátku, i když druhá polovina byla akčnější.

hlina
28.02.2017 4 z 5

Pomalý rozjezd, bez kterého by to ale nebylo ono.
Moc se mi líbilo střídání kapitol z mužského a ženského pohledu.
A pomalém rozjezdu nastalo zrychlení, děj nabral neskutečný spád a já se nemohla odtrhnout.

Niu
27.02.2017 4 z 5

Nenapadá mě nic než slova "strašná mrcha" a to jsem ještě oproti Nickovi slušná :-D. Kniha se četla dobře. Viděla jsem první film, tak jsem věděla, do čeho jdu. Ale právě proto jsem se nemohla u poslední třetiny knihy dokopat to dočíst. Tam jsem věděla, že to bude hodně nepříjemné. Kniha ve mně zanechá vždy více toho negativního, co se v příběhu odehrává. Bylo to opravdu odporné, místy jsem až žasla, kam je schopná Amy zajít. Brrrr.

knihomolka1979
26.02.2017 5 z 5

Napínavá kniha...moc se mi líbila

montaana219
25.02.2017 5 z 5

Skvělé! Zajímavé rozuzlení, nečekaný konec. Vynikající vykreslení vztahů. Moc mě to bavilo, nemohla jsem přestat číst :-) Jen nevím, proč je kniha tak často srovnávána s Dívkou ve vlaku, já tam moc velkou podobnost nevidím. Jedině, že obě knihy mají v názvu slovo "girl".

hadenka
24.02.2017

já se do toho nějak nemůžu začíst, ale jak všichni píšou, že supr, tak ještě vydržím :)

FillaSFC
22.02.2017 3 z 5

V první půlce knihy jsem se nějak nemohl začíst. Nevyhovoval mi autorčin styl neustálého opakování slov, závorek, dvojteček, kurzívy, a příliš mě neoslnil ani příběh, na rozdíl od často přirovnávané Dívky ve vlaku, která mě bavila od počátku. Druhá polovina je podstatně lepší a zamotanější, úplně se obrátí role a vnímání postav. Za tu pět hvězd (za první jednu), ve výsledku tedy tři.

Pichoval
12.02.2017 5 z 5

velice poutavý příběh již od začátku, nemohla jsem se dočkat, jak to dopadne. Od počátku jsem si nebyla jistá, na kterou stranu se postavit, kdo má pravdu, závěr dopadl velice překvapivě....

Marfulka007
12.02.2017 4 z 5

V první polovině jsem vůbec nemohla odtrhnout. Pořád jsem čekala, kdy se konečně alespoň trochu odhalí, co se vlastně stalo a proč, a na kterou stranu se má vlastně čtenář postavit. Druhá polovina mi přišla z nějakého důvodu moc překombinovaná. Čekala jsem, že celý příběh bude mít jiný konec, nakloněný k jedné či druhé straně. Ale v určité fázi mi bylo jasné, že už není možné, aby to dopadlo jako nějaká standardní detektivka. Závěr mě překvapil, možná trochu zklamal.

Ankavi
12.02.2017 5 z 5

Přes rozpačitý začátek, který se podle mého názoru trochu vlekl, hodnotím tuto knihu jako výbornou. Svým nápadem i svým pojetím - dva střídající se vypravěči, kteří rozpletou příběh a seznámí čtenáře s pravdou. Komu držíme palce? Ať si každý dobře promyslí, jak na tuto otázku sám sobě odpoví. I když hodnotím plným počtem hvězdiček, ve skrytu duše si přiznávám - čekala jsem ještě víc.

Moncza
09.02.2017 5 z 5

Po pomalém rozjezdu nabere kniha nečekané otáčky a pak už nelze knihu odložit. Nečekané zvraty s ještě nečekanějším koncem. Jsem nadšená.

PetraBery
06.02.2017 4 z 5

Podařená kniha, při jejímž čtení mě napadaly různé varianty toho, co se Amy mohlo stát. Střídání hlavních postav s jejich verzí příběhu bylo dobrým tahem, rozuzlení mě tolik nepřekvapilo jako úplný konec. Určitě shlédnu příležitostně i film, abych mohla s knihou porovnat.