Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4296 4296

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

Epony11
02.02.2017 4 z 5

Zajímavá zápletka, dobře promyšlená kniha a úžasný zvrat, o který jsem bohužel byla připravena kvůli tomu, že jsem pár let předtím viděla film. Stejně mě zaujalo vyšetřování, detailní popis plánů Amy, která si mě získala tím, jak vše propracovala, i konec, kdy jsem si říkala "Je on snad blázen?". Ano, kniha měla pár much, pár drobných detailů, které nedávali úplně smysl, ale já nejsem náročný čtenář a když na oplátku dostanu takovouhle skvělou knihu, jsem schopná je ignorovat. Také se mi na knize líbilo, že žádná postava nebyla perfektní, každý byl svým způsobem špatný, každý chyboval, hlavní hrdinové byli "trochu" zvrácení... Prostě skvělá knížka, doporučuju :)

LaPetja
01.02.2017 5 z 5

Výborná kniha, velmi dobře propracovaný děj i hlavní postavy. Každý měl svou pravdu, ačkoliv Amy nasadila korunu tím, jak vše vyřešila. Konec mi přišel trochu odbytý, čekala jsem pověstnou třešničku na dortu už tak skvělé knihy. Nicméně ani to mi nerozhodí pocit z knihy, která rozhodně stojí za přečtení.

Mahuleno
31.01.2017 4 z 5

Neobvyklý styl - střídání kapitol s myšlenkami a činy dvou hlavních postav. Překvapivý konec, trochu do ztracena...

zuzik1428
30.01.2017 4 z 5

Dost zajímavý nápad, vcelku dobře zpracovaný. Nevím, proč se Amy rozhodla pro tak drastické řešení, ale pro záchranu jakože manželství...
Oba psychopati, a je úplně jedno, jakým způsobem.
Jediné, co vadilo, byl velmi zdlouhavý rozjezd, málem jsem knihu odložila. Vzhledem k dočtení - nutný, přesto nudný.

johannis
30.01.2017 3 z 5

Za me ne...bohuzel. Jeste ted se skrabu na hlave a nevim co si o tom myslet. Pribeh opravdu silny , ale ten konec? Ze by nebyly proti ni dukazy? Ze by byla opravdu tak chytra? A opravdu je nutne zustavat s psychopatem? Proste konec pro me spatne uchopitelny...

Phyl
29.01.2017 3 z 5

Ději nechybí nic, od neutěšitelně běsnící feministické pohádkářky až po stalkerovy tajné sny, přecházející do reálně vzrušujících rozměrů končící pohodovou koupelí ve vlastní šťávě. A to má za vše co udělal. Musel Neil Patrick Harris zemřít? Musel? Musel vážení přátelé, aby tak nastolil nový pořádek do vztahu dvou vroucně se milujících osob, podivínsky se tetelících při jakékoli hloupé příležitosti. Rozpolcenost osob, které se rozpolcují víc a víc a víc je pro děj této báchorky flexibilním parťákem, jenž v částech strastiplných cest za cílem důležitě plnil roli vyprošťováka z pasti. Přesto jsem mocně třímal ve své ruce knihu slastně a s vášní. Děkuji Vám děkuji.

april4
27.01.2017 3 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knížky začetla, na můj vkus byl začátek pomalejší a tak trochu bez šťávy. Zhruba v půlce přišel zajímavý zlomový moment, který ke konci opět vystřídala stagnace, završená znechucením nad chováním obou hlavních aktérů. Nicméně, knížku jsem odložit nedokázala, takže poctivé 3 hvězdy :)

cérka
27.01.2017 5 z 5

Vau, to je teda příběh! Propracovaný do posledního detailu. Až do úplného konce jsem netušila jak tohle skončí. Ještě teď mi běhá mráz po zádech. A asi jsem divná, protože Nick není v žádném případě kladný hrdina, je to nevěrník a lhář, ale mně je ho stále líto a jsem na jeho straně :-).
Go by si měla najít chlapa, pořídit děti a začít žít svůj život -já vím, jsem staromódní :-).

Koralina1
25.01.2017

Příběh Amy a Nicka mě oslovil. Knížka se pěkně četla, spád děje považuji za přiměřený. V závěrečné části jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Oceňuji i propracovanost postav a jejich jednotlivé vyprávění.

sarka45
25.01.2017 4 z 5

Zajímavá kniha. Dobře se četla. Nechci vyzrazovat děj, ale musím říci, že hlavní hrdiny jsem oba nesnášela a velice mě rozčilovalo jejich chování. Jediná sympatická postava je Go. Konec je velice překvapivý.

Lucik87
22.01.2017 5 z 5

Tak důmyslně propracované! Do posledního detailu. Film jsem viděla před dvěma lety, tak jsem si ho pamatovala jen tak zevrubně. A bylo to dobře! Nejvíc mě dostala kapitola, kde nastal zlom a ukázala se pravá tvář Amy. Za mě tedy lepší než Dívka ve vlaku. Protože u Dívky ve vlaku jsem se místy nudila. Ale tady jsem od začátku byla napnutá, hlodaly ve mně pochyby, jestli Nick skutečně není šmejd, ale ano, on byl. Jenom daleko mín než jeho vychytralá manželka...

Monyčí
18.01.2017 3 z 5

První polovina mě děsně nebavila, byla děsně rozvleklá, druhá už byla mnohem lepší a zajímavější. Rozhodně oceňuji námět a rozuzlení. To stálo za to. Co mi na knize v jednu chvíli neuvěřitelně vadilo bylo to, že končila kapitola Nicka, tak že prostě potřebujete číst dál, ALE pak následuje kapitola Amy a já byla vytržená ze zápalu a i z chuti pokračovat. Stejně to fungovalo i naopak. 3* mluví za vše.

Kaci90
17.01.2017 5 z 5

Za mě perfektní. Autorka si se mnou pohrála, nevěděla jsem komu "fandit", koho nenávidět, kdo mi je sympatický a komu věřím. Četla jsem jedním dechem a zcela mě pohltila.

Lokina
17.01.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře, byla napínavá, důmyslně vymyšlená. Nicka mi bylo líto, Amy jsem neměla ráda, pořád jsem v ním viděla tu mrchu, ale na druhou stranu, jsem ji obdivovala, jak to všechno zinscenovala a sehrála a se všemi manipulovala. Na takového člověka, bych nikdy nechtěla narazit.

tereza4227
17.01.2017 5 z 5

Super! Emoce jak na horský dráze, autorka si přehazovala moje názory na hlavní postavy jak tenisovej míček. Obrovská dávka manipulace a překvapení.

tereza8
14.01.2017 5 z 5

Brilantní dílo, nemám slov. Jedním dechem přečteno, protože musíte číst prostě dál, nevíte na čí straně být, na každé další stránce vás čeká další překvapení a jste strašně zvědaví, jak to celé dopadne. Nečekala jsem, že to skončí, jak to skončilo, i to pro mě bylo překvapující, až do poslední chvíle nevíte, jak příběh vlastně dopadne. Více takových knih!

MartinaSladkova
12.01.2017 5 z 5

SPOILER
Já Amy miluji a nenávidím zároveň, je geniálnější literární postava? Vylhat si život, přesvědčit čtenáře o panenské nevinnosti a pak z něho udělat naprostého blbce? No kdo tohle dokáže?
Nicka mi bylo líto a zároveň jsem si říkala, že si to zaslouží.
Kniha mě nadchla. Myslím, že označení "bestseller" si zaslouží právem.

edith79
11.01.2017 5 z 5

V tomto pořípadě jsem nejprve viděla film a až později četla knihu. Myslím, že pořadí je lhostejné, protože film knihu věrně kopíruje a obojí je velmi povedené. O třídu lepší než Ostré předměty.

Thalin
09.01.2017 5 z 5

První část knihy mě moc nebavila, ale potom se rozjelo. Celý začátek jsem uvažovala o tom, kdo může být pachatel, ale je fakt, že tahle varianta mě nenapadla a hodně se mi to líbilo, hlavně z psychologického hlediska. Amy je prostě dobře provedená a před lidmi ukrývaná, chytrá mrcha a takové postavy mě baví.

petra3242
07.01.2017 5 z 5

Fantastický příběh, tahle kniha mě opravdu chytla a nepustila. Ze začátku se mi moc nelíbil styl vyprávění, který používala postava Nicka, ale pak jsem si zvykla. Co se týká Amy, tak tahle potvora je geniální. Koho by napadlo, takhle se pomstít manželovi.
Podle knihy je natočený stejnojmenný film s Benem Affleckem a Rosamund Pike v hlavních rolích, který je podle mého názoru ještě důmyslnější než kniha.