Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4295 4295

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

Vendelie
17.11.2016 3 z 5

První polovina knihy neskutečná nuda, už jsem si myslela, že knihu úplně odložím a nedočtu ji, nebyla jsem ji schopná číst po víc jak kapitole aniž by mě uspávala, takže potom velkým překvapením byla druhá část knihy kdy už děj začal být konečně zajímavým a nemohla sem se od něj odlepit.

Fififjonka
16.11.2016 4 z 5

Četlo se to dobře, ale já asi nejsem úplně fanda knih bez sympatických postav. Jediná sympatická postava tady je ten kocour. Jinak Nick je ťulpas - přesně jak se o něm tvrdí a jak to tvrdí i sám o sobě, a Amy je... no, to si musíte přečíst, ale skutečně nikdo mi tam nepřirostl k srdci. Zápletka byla dobrá, navíc je to pěkně odstrašující pohled na manželství a uvítala bych lepší konec, z filmu jsem paradoxně měla lepší zážitek.

janinca
11.11.2016 4 z 5

Nevím, která z hlavních postav mi byla víc nesympatická Nick nebo Amy???? Rozčilovali mě oba stejně-tu víc, tu míň. I přesto námět dobrý, trošku přitažený za vlasy, ale dobrý....ovšem čekala jsem víc....

haluskz
09.11.2016 2 z 5

Kniha je podpriemerna az slaba. Ked opomeniem vlecuce sa, nerelevantne opisy, ktore citatela uplne vytiahnu z aj tak chabeho deja, ostane mi zapletka, ktora nijako neohuri, nepresvedci. Mozno je to stylom romanov pre zenske publikum, mozno nevzladnutymi postavami, mozno upornou a nasilnou snahou autorky ohurit. Nepodarilo sa.

Ak dokonaly zlocin existuje, tak urcite nie v tejto podobe (postaveny na cirom amaterizme postav). V knihe je pramalo toho, comu by clovek uveril (iste, je to fikcia, ale kde je nejaka realnost?), kde by sa nasiel, ziadna sympaticka alebo zaujimava postava, o napati a vacsom spade deja sa da hovorit len tazko.

Kniha je pre mna obrovskym sklamanim, vhodna uverejnenia v Cosmopolitane na pokracovanie. Opat sa raz potvrdilo, ze nie je vsetko zlato, co sa nazyva bestseller.

pajuu
08.11.2016 5 z 5

Super dej, super psychologie postav a nevite koho milovat a koho nenavidet. Nad promyslenosti zustava rozum stat a takove knizky me proste bavi

petrisek777
06.11.2016

Do půlky taková normální kniha, nic extra, ale pak užasné, nemohla jsem se odtrhnout a musela jsem číst a číst.

kokosek
06.11.2016 5 z 5

Zajímavá kniha. Po předchozí knize od autorky jsem tak nějak věděl, že si nebere servítky a vykresluje život hodně černě. Ale tohle mě fakt dostalo. První půlka byla taková, že až jsem si říkal jestli není autorka trošku moc na té ženské straně. Jenže ta druhá půlka byla dokonalý obrat. Jenom ten manžel je prostě takový divný, takový nerozhodný, nechá sebou vláčet všemi těmi ženami okolo. No jo jenže takový vlastně jsme.
Hned jsme se i kouknul na film a ten byl hodně slabý. Po zážitky z knihy to bylo velké zklamání.

NiNo
05.11.2016 4 z 5

Opravdu zvrácená "love story" v rouchu thrilleru. První půlka knihy nic moc, chvílemi i nudná a deníkovou Amy jsem měla chuť zabít i já, ale pak... Ne že bych byla úplně překvapená, ale zvrat byl skvěle popsaný a poté už to byla jen jedna velká jízda a až sarkasticky antiklimaktický závěr skvěle podtrhoval neortodoxnost příběhu.

Freedomova
30.10.2016 5 z 5

Kniha je opravdu strhující. Mám moc ráda, když mám v průběhu děje několik teorií, kdo je tady ten největší padouch a během čtení Zmizelé jsem změnila svůj skálopevný názor hned několikrát. Závěr mne překvapil a o to více knihu oceňuji.

mariva
25.10.2016 5 z 5

Knížka mě chytila už od prvních stránek a nemohla jsem se odtrhnout až do konce. V první části jsem stále jen doufala, že Amy žije a podařilo se jí dostat pryč od takového manžela... a pak už jsem jen bez dechu hltala další a další stránky a pořád odolávala pokušení nahlédnout o pár stránek dál. Z děje mrazí a čtenář prostě musí být zvědavý, jak to všechno dopadne. Závěr je sice nečekaný, ale z mého pohledu, když už má kniha přes 500 stran, mohla autorka přidat ještě jeden den...

Yogi
24.10.2016 5 z 5

Všichni víme, že vztahy nejsou žádný peříčko. Nikdy to není úplně idylický a hlavně to nikdy není jednoduchý. Stýkání se s lidmi, tlachání s lidmi, milování lidí - to je náš každodenní chleba, tudíž nám to nepřijde jako nějaká překážka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejtěžších věcí, se kterými se musíme vypořádat. Přece jenom - kdo nás dělá nejšťastnějšími a zároveň nejsmutnějšími, než právě další lidi?
Přesně o tomhle byla tahle kniha. Pro mě osobně byla Amyina psychopatie, precizně vypracovaný plán zmizení, vražda a postupy policie trochu upozaděný.
Důležitá byla perfektně vykreslená psychologie postav - to vždycky oceňuju. Promyšlený postavy. Podtrženo, sečteno. Za jedna.
A taky - neděláme to přece jenom pořád, že se před něčím schováváme? Neděláme se lepší před ostatními, protože nechceme ztratit tu svou pomyslnou dokonalost? Kolikrát a jak moc jsme "potrestali" lidi kolem nás za to, že nejsou dokonalými, nejsou takovými, jak jsme si je vysnili, jakými byli, jaký chceme, aby byli? Kolikrát jsme trestali jenom kvůli sobě, kvůli vlastní sobeckosti a egocentrizmu?

prochajda
21.10.2016 4 z 5

Kniha byla super, je fakt, že prvních cca 100 stran mě moc nebavilo, ale pak jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Moc dobře se četla, byla napínavá, podívám se i na film.

Kardoš
19.10.2016 4 z 5

Výborné a film taky super

Lucar
18.10.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha s velmi propracovaným příběhem, který mě nedokázal odtrhnout. Spousta nečekaných zvratů. Pro mne jedna z top knih.

Isserley
16.10.2016 4 z 5

Rafinovaně vystavěný a propracovaný příběh, čtivý a napínavý od začátku do konce.

Malina20
14.10.2016 5 z 5

Opravdu skvěle promyšlená kniha. Nezklamala a všem ji vřele doporučuji. Po celou dobu byla překvapující a velmi napínavá.

NemcovaKN
12.10.2016 4 z 5

Knihu jsem si zakoupila, až poté co jsem viděla film. Musím říci, že i přesto čtení bylo zajímavé a poutavé. Více detailů a zvratů.

janii0943
07.10.2016

Za mě nejlepší kniha za rok 2015 i samotný film mě neuvěřitelně překvapil!
Poutavé čtení, plné zvratů, kdy tušíte a najednou se stane něco zásadního a pak zase a zase.
Autorka dokáže své čtenáře udržet napnuté až do konce.

1v8na
07.10.2016 4 z 5

Prvotně jsem očekávala jednoduchou zápletku s rychlým rozzuzlením a koncem, nicméně mě kniha mile překvapila. Jen mi Amy přišla velmi nesympatická (za to jsou jen 4 hvězdičky),
Zápletka byla propracovaná, promyšlená do nejmenších detailů a přesností. Zprvu jsem se obávala, že se mi příběh nebude líbit - začátek je opravdu trošku nudnější - nicméně měl za úkol dotvářet příběh do těch nejmenší detailů. Jsem neskutečně zvědavá na herecký výkon Bena Afflecka ve filmové verzi.

ziggrrl
07.10.2016 3 z 5

(15. 7. 2014) Kniha je rozdělena do tří částí. První část byla i pro mě celkem zdlouhavá a nudná, uvažovala jsem, že knihu nedočtu, neustále jsem ji odkládala, ale poté se příběh docela zajímavě vyvinul. Asi jsem ale čekala něco jiného. Další knihy od autorky si i přesto ráda přečtu a na film se určitě podívám.

Edit (14.12.2014) - film podle mě stejně nudný, jako kniha. Možná kdybych nevěděla od samého začátku, jak to vlastně je, líbil by se mi film víc.