Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4295 4295

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

Aredhelka
02.08.2016 4 z 5

Knihu mohu jedině doporučit :)

MikeDV3
30.07.2016 5 z 5

Jedním slovem: Bomba! Prostě si tuto knihu přečtěte a nenechte se odradit pomalým rozjezdem.
V nejbližší době se chci podívat na film. :-)

irefir
29.07.2016 4 z 5

Knihu jsem začala číst vlastně dvakrát. Koupila jsem si ji, protože se o ní tehdy mluvilo a psalo snad všude. Když jsem ji začala číst, říkala jsem si, že to snad není možné - za co je tak vychvalovaná - a asi ve třetině jsem ji odložila.
Vrátila jsem se k ní téměř po roce a to v době, kdy jsem měla volno a spoustu času na čtení. A znovu jsem si říkala, že to snad není možné, ale tentokrát jsem se ptala sama sebe, jak se mi mohla nelíbit a jak jsem ji mohla tehdy odložit. Přečetla jsem ji během chvilky a byla jsem nadšená! No, i to se asi občas stane :)

ochwey
27.07.2016 3 z 5

(SPOILER) Tak tohle ne. Čekala jsem víc, obzvlášť od knihy tak vychvalované a označené jako bestseller. Přestala jsem se nudit asi až v půlce knihy, což je dost pozdě na to, aby mě kniha oslovila - ale ze zvědavosti jsem ji dočetla. A závěr, ten to zabil úplně (navíc, už od doby, co se Amy vrátila, mi bylo jasné, že spolu nějakým způsobem zůstanou). 3* za cca 150 stran, co se mi líbily, a asi za to, že jsem se u čtení opálila venku na slunku... nebo já fakt nevím. 2* by možná stačily.

Scarlett44
24.07.2016 1 z 5

Väčšiu absurdnosť som nečítala za celý svoj život. Rozťahané, patetické, nepravdepodobné ako výhra v lotérii bez lístka alebo že vás na Mesiaci zrazí autobus, nesympatické postavy, ešte horší jazyk (čítala som v origináli, tak neviem, ako si prekladatelia poradili s neprestajne sa opakujúcimi výrazmi "fucking bitch" aspoň 30x na jednej strane). 2 hviezdy idú len zato, že ma udržala až do konca (áno, hanba mi). A ten koniec bol teda skutočne koruna absurdity tejto transcendentnej utopistickej stupídnosti o najnepravdepodobnejšom a nejnerealistickejšom manželstve na planéte. Nuž čo, dnešný svet zrejme už máločo zaujme a tak sa musí siahať po nezmyselne smiešnych extrémoch. Nikdy viac.
Typický Hollywood-like bullshit, prepáčte mi. Ak je toto naozaj latka dnešných bestsellerov... nuž, s našou literatúrou asi niečo vážne nie je v poriadku

Lenisk@
14.07.2016 4 z 5

4/5
Jednu hvězdičku této knize ubírám jen z jednoho důvodu - podruhé už ji nejspíš číst nebudu (nebo možná až uběhne pár let a já začnu zapomínat detaily). Její největší kouzlo podle mě spočívá v momentu očekávání, napětí, překvapení. Každopádně ji doporučuji!

*SPOILER*
Bohužel jsem nejdříve viděla film, věděla jsem tedy, kam příběh směřuje. Nemohla jsem si užít všechny emoce od "nenávidím Nicka" přes "miluju Nicka" po "lituju Nicka", celou dobu to bylo jen "nenávidím tu psychopatickou dě*ku".

ManželéMannovi
04.07.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Začátek nic moc, ale jakmile se děj překlopí, tak je to jedna velká jízda.

Mann

majík1
03.07.2016 5 z 5

Super triller četla jedním dechem

Elishkad
23.06.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, i přes to, že jsem nejdříve viděla film a tím jsem se tedy připravila o tu situaci, kdy prostě musíte přečíst další kapitolu, abyste věděli, jak to dopadne :-)

SimonaP
19.06.2016 5 z 5

Knížka mě nadchla, nemohla jsem se od ní odtrhnout, překvapivý obrat v polovině mně vzal dech. Rozhodně doporučuji nejdříve knihu,a až potom film, který mě zklamal.Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi nečekané zvraty v ději.

Michaela01
19.06.2016 4 z 5

Kniha mě ze začátku vůbec nebavila. Musela jsem ji dokonce na pár dní odložit. Nakonec jsem se k ní ale vrátila a konečně se mi podařilo se do ní začíst. Čtení to bylo dobré, ale nepřišlo mi to jako něco velkolepého. Tak nějak jsem vlastně po celou dobu četby hádala, jestli je vina na jeho, nebo její straně. Konec pro mě tudíž nebyl nic až tak překvapivého. A že by kniha byla plná zvratů, to už mi vůbec nepřipadalo. Bylo to napínavé, bylo to temné, ale překvapována jsem nebyla. Běhalo se pořád od jednoho k druhému: může za to on, nebo ona? Vlastně jsem tak nějak stejně čekala, jak to celé skončí. Dávám čtyři hvězdičky, bylo to opravdu dobré počtení, ale podle mě nic světoborného. Už jsem četla thrillery které mě bavily mnohem víc a to ani nejsou světovými bestsellery.

hellena1523
13.06.2016 1 z 5

Vůbec mi nesedla. Ten boom okolo fakt nechápu. Nedá se to číst. Popisovat přípravu snídaně na celou stránku, a to včetně citoslovců, které mají přiblížit rachotící nádobí?! To je kniha napsaná pro paka, který v životě nedrželi v ruce pánev?! Ne, je mi líto, je to otřesný! Téma, nápad dobrý, ale číst se to nedalo. Takže jsem radši zvládla dvouhodinový film, který se místy taky táhne jak smrad.
Reklama dělá svoje...knihu jsem koupila předloni a doteď toho hořce lituji.

elfinkaa97
01.06.2016 4 z 5

Knížka mě udržovala vzhůru téměř až do úplného konce! Vždy když jsem si typla, jak by to mohlo být, okamžitě se všechno obrátilo a já byla zmatená. poprvé, co se mi stalo, že jsem na knihu zírala s otevřenou pusou, TAK překvapující je! Jediný důvod, proč nedám 5 hvězdiček je ten, že se mi moc nelíbilo zakončení tohoto příběhu, ale ta cesta do cíle byla úžasná, protože mě naprosto psychicky vyždímala.

evalan
01.06.2016

Knihu jsem četla na základě recenzí. V první chvíli se mi nelíbila, nutila jsem se do ní, ale švagrová mi doporučila, ať vydržím. Vydržela jsem, příběh pak byl napínavější, ale stejně musím říct, že ne vždy kniha s označením bestseller je skutečně pro mne tou pravou.

Hanina2412
31.05.2016 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film. Nebyla jsem si jistá, jestli mě to bude bavit, když znám konec. Ale bavilo. Moc! Do půlky celkem "jasný" příběh a pak to začne... Konec je ještě lepší než ve filmu. I Amyni rodiče jsou v knize víc přiblíženi. Líbí se mi věta: Co jsme si to provedli?

Eeli
31.05.2016 4 z 5

Zpočátku jste naladěni na obyčejný příběh dvou více méně sympatických lidí. Vše však začne silně gradovat, děj je napínavější a napínavější. Nejprve začnete nesnášet jednu postavu, pak druhou, přemýšlíte, co je menší zlo, obdivujete dokonalost v promýšlení a plánování (klobouk dolů před autorkou), musíte čít dál a dál. Konec mě trochu "rozhořčil", neboť jsem konvenčně přece jen toužila po větším potrestání.

Vevericka.eva
29.05.2016 5 z 5

Úplně mě dostal ten konec, myslím, že oba dostali, co si zasloužili. Parádní četba.

Blekí
25.05.2016 4 z 5

Jako první jsem viděla film, který mě naprosto dostal, takže jsem neváhala a sáhla po knize.
Nebyla jsem zklamaná. Děj mě hned vtáhnul a i přes to, že jsem viděla film a věděla tedy, co čekat, stejně jsem se (dobrovolně) nechala vtáhnout do psychologických her a naprosto jsem si to užila. Hvězdička dolů za konec, který mě trochu zklamal. Úplný závěr knihy byl skvělý a podal vám to, co film nedokázal, ovšem bylo mi líto, že jsme byli ochuzeni o celý příběh Amyina návratu domů. Přišlo mi to moc zjednodušené.

↓obsahuje spoilery↓
Když jsem četla recenze, setkala jsem se s hodně kritiky a ačkoli vím, že každý má právo na svůj názor, připadá mi, že neodůvodněné. Například že si nejde oblíbit ani jednu hlavní postavu. Já si teda naprosto zamilovala Amy (originální postava + se zajímám o psychologii), ale chápu, když někdo ne. Ale to to přece šlo! Hlavními hrdiny jsou psychopatka a její nesympatický, stoický a nevěrný manžel. Tady nejde hrát na oblíbené týmy, jen sedět a pozorovat vývoj příběhu. Že děj je moc šílený, brutální? Opět, pointa knihy, Amy je psychopatka! Nebo snad že se v knize vyskytuje moc hrubých slov? Drazí, opravdu by vám tu správnou atmosféru knihy nastolila sladká slova? :) Myslím, že ne. Kniha ve vás měla vyvolat zmatení, strach, odpor, nenávist, pokud se tam povedlo, gratulujte autorce.

denyjanostik
24.05.2016 4 z 5

První polovina slabší, ale po náhlém zvratu druhý díl přečten jedním dechem. Skvělé.

shmaic
23.05.2016 5 z 5

dokonale promyslene od prvni do posledni stranky. doporucuji jako audioknihu, je take dobre zpracovana.