Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4295 4295

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

iva23
23.05.2016 5 z 5

Nemám ráda knihy, okolo kterých je velké haló, je na ně všude reklama a na obálce mají zlatou medaili, jakože "Bestseller". Musím vždycky počkat, až celý ten humbuk utichne, pak se odhodlám a přečtu. Zmizelá je právem bestseller. Dobře se čte, je napínavá, uvěřitelná, k zamyšlení. Ke konci se trošku táhne, ale na pět hvězd rozhodně má.

eiramka
19.05.2016 4 z 5

Nejprve jsem viděla film a ten mě velmi zaujal, takže když se mi dostala do ruky kniha, neváhala jsem. A musím (bohužel ?) říct, že filmové zpracování tentokrát předčilo originál. V knize je děj přehlednější, víc se můžete ponořit do psychologie postav - ale možná právě proto na mě film udělal hlubší dojem, bylo tam víc napětí . Příběh ale skvělý!

lábuska1
19.05.2016 5 z 5

Poslechla jsem si audioknihu a byla jsem nadšená.Hodně napínavá.

Aneta6
17.05.2016 5 z 5

Výborná kniha, nemohla jsem se odtrhnout.

jllv
15.05.2016 5 z 5

Výborná kniha, chytlavá, od první stránky mě pohltila.

Allia
11.05.2016 4 z 5

První co mne napadlo po přečtení knihy bylo, tak to dopadne, když si vemete sociopata. Druhou věcí bylo, proč si hrát na někoho jiného, když taková opravdu nejsem, což se hodilo na oba dva hrdiny. Jinak musím pochválit dokonale vykreslené charaktery, se kterými soucítíte a žijete celý příběh. Opravdu se jedná o velice povedený příběh se zajímavý koncem, který mě ale trochu štval, přece jen nedopadl tak, jak byste si asi představovali.

Kesssssi
06.05.2016 4 z 5

První polovina příběhu zbytečně zdlouhavá, ale pak se příběh rozjel a dostalo to správný spád. Kniha se velmi hezky čte, ke konci jsem se nemohla od čtení odtrhnout.

Meebo87
01.05.2016 5 z 5

sice jsem doufal v jiný konec příběhu, ale kniha byla zatím to nejlepší co jsem četl - přečteno v originále

Andreanis
28.04.2016 3 z 5

No. Nemohu popřít, že je to skvělá kniha s velmi promyšleným dějem. A i přez to vše naprosto zbožňuji Amy :-D takže na jednu stranu ano je to skvělá kniha. Ale chvílemi jsem se do čtení vyloženě nutila a na můj vkus měl příběh velmi pomalé tempo a nic ve mě nezanechal. Rozhodně mě víc uchvátila Dívka ve vlaku.

Majollica
26.04.2016 5 z 5

Má-li hlavní postava tak nedostižnou mysl, tolik sebekázně a vždy "náhradní plán pro náhradní plán", pak smekám před autorem, který ji stvořil a všechno tohle vymyslel. Nejinak je tomu i v případě Gillian Flynn a její Zmizelé. Bravurní sonda do nitra hlavní dvojice, skvěle načasovaná překvapení a dokonale vystavěné napětí jsou hlavními atributy tohoto románu. A i když jsem díky spoilerům v komentářích níže věděla, výborně jsem se bavila!

chamyl
26.04.2016 4 z 5

Viděl jsem nejdříve film a poté poslouchal audioknihu s výbornou Janou Strykovou. Znalost zápletky je pochopitelně omezujícím faktorem pro plný zážitek, celkově ovšem (nijak překvapivě) literární zpracování detailněji doplňuje film.
Nakonec by asi šlo hodnotit lapidární parafrází otřepané pravdy: Každý má takové manželství, jaké si zaslouží.
Gillian Flynn napsala velmi čtivý a originální příběh o jednom nevšedním vztahu. Je obtížné psát cokoliv dalšího a neriskovat přitom spoiler pro dosud neznalé čtenáře. Jen tedy zmíním, že „to“ na můj vkus občas až moc dobře vyšlo tak, aby „to“ zapadlo do celého děje, ale hned dodávám, že nikoliv přes míru urážející čtenářův vkus.
Největším zážitkem z celé knihy pro mne ovšem je chování médií a veřejnosti, které autorka popsala naprosto dokonale. Bohužel. Tupý dav bezmyšlenkovitě přežvykující cokoliv, co mu média předloží. Večer je černá černá a i když do rána zbělala, tak to pro nikoho neznamená ani ten nejmenší důvod k zamyšlení. Potřebujeme hrdiny i padouchy a ti jsou nám servírováni v rámci naplnění sledovanosti či čtenosti. O nic víc – nebo dokonce snad o pravdu či opravdovost – ani v nejmenším nejde.
Knihu rozhodně doporučuji, i když se při jejím čtení asi nebudete cítit nejlépe.

kaja77
24.04.2016 3 z 5

celkem jsem zklamaná. čekala jsem víc. tu knihu obchází pověst něčeho super a ono jedna červivá bytost ... a ten konec byl vyloženě přitažený za vlasy.

jane4352
21.04.2016 4 z 5

Knížka je to čtivá, zajímavá, napínavá a určitě stojí za to si ji přečíst. Jen teda závěr mi přišel z mého pohledu dost nepochopitelný a nereálný, ale tak happyend by v tomto případě asi moc dobře nevyzněl :-). Docela se povedla i filmová verze, i když nebýt knihy, některé věci by mi unikly. Na plné hodnocení to za mě není, ale určitě si ráda přečtu i některou z dalších autorčiných knih.

Pavlnka
17.04.2016 5 z 5

Naprosto skvělá, úžasná a neskutečná kniha. Jsem ráda, že jsem si nenechala převyprávět obsah, ten konec byl naprosto "šílený". Od autorky jsem četla i Ostré předměty a i ty mě nadchly, takže honem shánět další autorčinu knihu.

MonaRůža
16.04.2016 3 z 5

Kniha byla zajímavá. Udivovalo mě, jak je Amy chytrá a má všechno do detailu promyšlené. Konec mě překvapil. Neustále jsem čekala, až udělá Amy chybu a doufala jsem, že skončí ve vězení nebo, že ji Nick zabije..

LahoferRose
13.04.2016 5 z 5

Wow, wow, wow! Naprosto sympatizuji s Amy, což dost děsí přítele. No, aspoň nebude tak hloupý jako Nick. Jak já u toho nadávala! A pak jen zůstala s otevřenou pusou a nešlo ji zavřít. Jediné z čeho mám špatný pocit je skutečnost, že jsem sympatizovala s deníkovou Amy a pak se mi vysmála, jaká pipka to byla...

Evda
11.04.2016 5 z 5

Výborná! Skvělá! Úžasná! (ne jako Amy! haha)
Kniha se čte sama! Vážně. Klidně pokud máte volný víkend, tak neváhejte...taková ideální víkendovka. Myslím, že dostane snad každého. Přestože jsem věděla, jak dopadne, posledních cca 100-200 stran jsem nabrala takovou rychlost, abych ji přečetla najednou a zbytečně tak neprotahovala napětí, které by se dalo krájet.
Když jsem dočetla poslední řádky, litovala jsem. Litovala jsem toho, že tam není několik stran navíc, abych věděla, jak to nakonec (na úplný konec) všechno dopadlo! :)

povídačka okolo + možný spoiler (?):
Prvně jsem viděla film, asi před rokem v kině, který mě hodně zaujal, takže jakmile jsem zjistila, že to bylo podle knižní předlohy, měla jsem Gone girl na svým seznamu Chci si přečíst. Těžko říct, zda je lepší, že jsem ho viděla před čtením, jelikož jsem na konci (či v polovině knihy? :)) přišla o moment překvapení, nicméně jinak bych se ke knize asi nedostala. Amy jsem tedy nenáviděla od začátku, zase určitě ovlivněná filmem. Ale samozřejmě má trochu (víc) můj obdiv za to, jak přechytralá může taková věčně ukřivděná žena být. (I když ten obdiv by ale asi měl směřovat k paní spisovatelce) A Nick? Taková položenská - neví, co chce, ale bylo mi ho líto.

poznámka pod čarou: Občas mi některé věty nedávaly smysl, přišlo mi to jako chyba v překladu (chyba v osobě, kdo co říká - i žena/muž apod. ), ale možná jen má nepozornost.

luciefeix
10.04.2016 5 z 5

Stále jsem nevěděla jestli si knihu přečíst nebo ne . Zkoukla jsem film a po pár měsících se pustila do knihy . Naprosta bomba . Kniha me dostala a ikdyz jsem z filmu veděla jak by to mělo bejt tak jsem se zatajeným dechem četla dál a dál . Strasne napínavé az vas mrazí .

fis.rena
01.04.2016 5 z 5

Já jsem nadšená...konec knihy takový,který je jedinečný a zarážející,a to se mi líbí. Po přečtení jsem jen seděla a koukala :D skvělý!

AlenaZelova
30.03.2016 3 z 5

O knize i filmu Zmizelá se hodně mluví, proto jsem od knihy celkem dost čekala. Musím uznat, že jsem z ní trochu zklamaná, i když na druhou stranu, přečetla jsem ji celkem rychle. Začátek knihy se četl dobře, ale když jsem byla asi ve třetině, tak jsem si uvědomila, že se začínám nudit, že se nic moc neděje, stále se děj točí na jednom místě. Až nějak za půlkou se děj láme a ke konci je těch zvratů celkem dost. Konec trochu zvláštní po tom všem...