Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4294 4294

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

zoew
21.03.2016 3 z 5

Ano, kniha má zajímavou zápletku a překvapivý konec, ale........ jednak jsem se minimálně do poloviny knihy dost nudila, děj nenabral spád po 100 stranách, jak tady někdo uvedl, ale až někdy v poslední třetině a ten překvapivý konec mě totálně zklamal (a naštval). Za mě jen solidní průměr a silně přeceňovaná kniha.

JaneBab
15.03.2016

Nepopírám, že je kniha zajímavě napsaná, ale za sebe musím bohužel konstatovat, že mě moc nenadchla, dočetla jsem ji jen proto, abych zjistila, jak zápletka dopadne. Určitě to není typ knihy, které doporučuji svým známým nebo ke které bych se ráda vrátila.

Selinute
12.03.2016 4 z 5

Poutavý a napínavý příběh se zajímavým koncem.

bararich8
11.03.2016 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v přeskakování mezi Nickovými a Amyinými zápisy, ale pak už mě knížka chytla a nepustila. Velmi poutavě napsáno, takže člověk chce pořád vědět, co bude dál. Konec bych si uměla představit i jinak, ale co už. Dávám 4,5*, takže 5* :-):-)

Alethea_k
06.03.2016 4 z 5

Zmizelá, všemi vychvalovaná kniha. Říkám si: Všem se zatím líbila, není důvod se do ní nepustit.
Mohu říct, že nelituji, i když - měla jsem asi moc velká očekávání, která by nejspíš nemohla splnit žádná kniha. Děj je skvělý, kniha je oceňovaná právem. V každé kapitole, na každé straně se něco děje.
Nejsem si v tomto případě jistá, zda je lepší kniha nebo film. Film se knize podobá obsahově, ale nedoporučuji se na něj dívat hned, jakmile dočtete knihu. Zbytečně si pak všímáte nedostatků, drobných chybiček, kterých se režisér dopustil, možná naschvál. Přehráváte si v hlavě každý rozhovor znovu, dokud nezjistíte, co všechno neřekli. :D
Ale film mi i přes to všechno možná připadá malinko zajímavější.

katekairos
06.03.2016 5 z 5

Moc mě bavilo, že mě ze začátku kniha skoro nebavila a říkala jsem si, co že je to za červenou knihovnu :) A pak ejhle, všechno se zvrtlo. Výborné a nápadité. Film byl už slabší, neztotožnila jsem se s hrdinkou.

klarence
03.03.2016 4 z 5

(SPOILER) Jsem ráda, že jsem nejdříve přečetla knihu a teprve potom shlédla film. A i když jsem si myslela, že za zmizením může sama hlavní hrdinka, přesto mne překvapilo , jak důmyslně svůj útěk naplánovala. Přiznám se , že nejdříve jsem ji litovala, pak nenáviděla a tyto pocity jsem měla i u jejího manžela.. Kloubouk dolů nad Gillian Flynn. Uričtě si přečtu od ní další knihu.

Sova15
02.03.2016 5 z 5

Napínavá až do konce.

evicccka
27.02.2016 5 z 5

Tahle knížka je úplná bomba!!! Nejlepší kniha, co jsem kdy četla!
Akorát nechápu, jak někdo může Dívku ve vlaku srovnávat se Zmizelou. No nevím, kdybych byla Gillian Flynn, tak bych byla asi naštvaná, protože Dívka ve vlaku se tomuhle nemůže vyrovnat ani náhodou!

teresinha
23.02.2016 4 z 5

Pane jo, takže Zmizelá.
Rozhodně strhující rychlé čtení, Gillian Flynnová umí psát, aby to odsýpalo. A je to děsivé a nemilosrdné a důmyslné a i všechna ta ostatní přídavná jména, která jsou na obálce filmového vydání.
Bavilo mě to, ale...
A ten úplný konec? Ten ke kterém všichni píšou, že je wtf a šílený a co já vím ještě... pro mě tak ohromující nebyl. Promyšlené je to perfektně, do posledního písmenka a tečky. A nemůžu říct, že by mě ten závěr nebavil, je to jeden z nejmrazivějších závěrů knih, co jsem kdy četla. Je dobrý, ale po poslední stránce jsem nezůstala koukat s pusou dokořán. Ale to je vlastně moc dobře.

monika7171
22.02.2016 3 z 5

Tak trochu jiný příběh.
Když pomyslím, že to můžeme zažít... Až mne z toho mrazí.

alef
22.02.2016 4 z 5

„Lidé chtějí věřit, že znají ostatní lidi. Rodiče chtějí věřit, že znají své děti. Manželky chtějí věřit, že znají své manžele.“

Nic není tak, jak se zdá ...a skutečné rozměry pravdy nejdou ani odhadnout ... výborný nápad a hlavní deviza tohoto příběhu.

Psychothrillery nejsou zrovna mým šálkem kávy, o tomhle jsem ale hodně slyšela (i tady na DK) a zvědavost mi nedala ... jsem ráda, že jsem se nezklamala, ba právě naopak ... zajímavé čtení, které můžu jen doporučit :-).

sonya
21.02.2016 5 z 5

Genialita! Jako všechny knížky od Gillian.

Samaret
20.02.2016 2 z 5

Občas mi některé pasáže přišly až zbytečně zdlouhavé a nebyl zde takový spád. Pro mě celkem zívačka.

EliiCrazy11
20.02.2016 5 z 5

Bohužel jsem děj znala dopředu z filmu, bylo to ale pár let zpátky a tak mě i přesto knížka často překvapila a nadchla. A vlastně, víte co?, podle mě je lepší, že jsem věděla pravdu o Amy, alespoň jsem mohla hned od začátku přemýšlet, jak tohle udělala, a proč to udělala, apod. Navíc jsem ve filmu pár věcí nepochopila a tady v knížce (jako obvykle) už ano. Ale k hodnocení. Dochází mi slova. Ne, vážně. Už jsem použila v komentářích slova perfektní, skvělá, úžasná, bombová, a pomalu mi ty kladné příd. jména dochází. Už to mám! Fantastická! Tahle kniha byla zkrátka fantastická! Plánuju přečíst další díla autorky.

jarka2222
16.02.2016 5 z 5

Od začátku jsem litovala, že jsem viděla film.... Hlavní zápletku jsem nemusela odhalovat, znala jsem jí dopředu. Přesto musím říci, že mne knížka dostala. Neotřelý způsob vyprávění formou deníku způsobil "přelévání" mojich sympatií od Amy na začátku knížky k Nickovi v prostřed knížky. Na konci jsem ztratila sympatie i k Nickovi.... Určitě by mne zajímalo pokračování tohoto zvláštního vztahu. Opravdu pozoruhodná kniha, doporučuji její přečtení.

adlenka
15.02.2016 3 z 5

Předem musím říct, že díky velice dobrým hodnocením jsem měla vysoké očekávání. Takže zákonitě pak muselo přijít zklamání. A to takové, že jsem měla chuť nedočíst. Nicméně právě ta hodnocení mě donutila to nevzdat. Začátek vypadal na trapnoromanci, pak se to trochu změnilo, ale do čtení jsem se musela nutit. Ke zvratu došlo přesně v 50i% knihy (ve čtečce). První půlce bych nedala ani 3 hvězdy, druhá mi to vynahradila. A pak byl konec, který mě trochu zklamal. Takové utnuté. Ale jako celek to na mě udělalo dojem, ten nápad, promyšlený do detailů...
A konečně jsem si pak pustila film, který nezklamal, ač některé detaily byly vypuštěny. Ale vidět nejdřív film, tak už knihu nečtu.

Magrata15
13.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha, plná zvratů a překvapení. A na závěr, když už jsem čekala rozluštění, stalo se opět něco překvapujícího - nestalo se vůbec nic.
Kniha se mi moc líbila a přečetla jsem jí téměř jedním dechem.

Romina
11.02.2016

Kniha mě z počátku moc nebavila, ale zhruba ve třetině jsem se nemohla od "Úžasné Amy" odtrhnout. Moc doporučuji.

Vilas1979
10.02.2016 5 z 5

Nadšení z této knihy poněkud utlumil fakt, že jsem před časem zahlédl kousek filmu a co čert nechtěl, přesně ten, který celou zápletku cca v pěti minutách objasňuje. Skvělý nápad, říkal jsem si, a ačkoliv jsem vůbec nevnímal o jaký jde film a na celou věc víceméně zapomněl, vše se vynořilo z paměti v průběhu čtení a bylo to bohužel o dost dřív, než to být mělo. I tak jsem si knihu velmi užil, Flynnová má dle mého názoru skutečně neotřelé nápady. Doporučuji.